Ali RKC izpolnjuje pogoje za prepoved delovanja?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Bereš površno...
priden.gif


Pojdi do par farjev in jih vprašaj če bi zastonj brali mašo za tvojo babico ali prababico.
priden.gif


In ja-nepridobitna je samo maša ki jih berejo zastonj (me zanima koliko jih je takih) in krst. Za vse ostalo imajo tarifo. Pa če se na glavo postaviš! To isto ti bodo potrdili tudi na RKC forumu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ma plačuje se vsepovsod-preberi si oznanila katere župnije jih pač imajo na netu: http://zupnije.rkc.si/

Med tednom berejo tudi pogrebne maše itd...

Še izsek iz cerkvenega glasila župnije iz okolice LJ:

5qI14j6YjvME_zLF.jpg
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.823
113
kod Džej-Zija
ksz

Pa kje ste spet pobrali, da je Vatikan lastnik cerkvene imovine v Sloveniji? Večje neumnosti še nisem slišal. Pravna ureditev v Cerkvi je taka, da je lastnik župnije in vsega s tem povezanega župnik. Kot tak je zapisan tudi v zemljiško knjigo.

Kot sem že večkrat ugotavljal: a se ima smisel sploh prepirati tu notri, ko razpravljalci o stvareh sploh nimate pojma in samo nabijate nekaj, kar ste baje nekoč nekje slišali.

Ko že nabijate o demokratizaciji Vatikana, ki je mimogrede suverena država in ima pravico do svoje pravne ureditve, mi pa povejte še, zakaj se ne lotite demokratizacije inštitucije, ki je del slovenskega pravnega reda, to je, vojske. Ker BTW v vojski tudi ni demokracije, jo nadomešča chain of command. Pa se nihče ne pritožuje. Pa še kakšno državo bi se našlo, v naši bližnji okolici. Kaj pa npr. VB, ki je kraljevina? Se pa še nanjo spravite, saj je ja anahronizem.

Pa zanimivo je, da obstoj celibata najbolj moti nevernike. Kaj hudiča vas to briga? A ste vi prizadeti s tem? A so komu kršene človekove pravice? Za celibat se duhovnik odloči sam, ko se da posvetiti.

Ampak saj nima smisla. Vi itak vse veste, saj ste se vendar na forumu izobrazili, a ne.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.823
113
kod Džej-Zija
Aja, še @Pakul: daj, razsvetli nas s svojim poznavanjem podzemlja in zarot, ker kot veš, mi zagovorniki smo popolnoma zaslepljeni in ne vidimo Resnice. Prosim konkretne primere.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Ampak ti pa res nimaš pojma!

1. Lastnik je župnija in ne župnik. Le poglej v zemljiško knjigo.
bonk.gif

2.Lahko je tudi škofija.
3.Vatikan je v primeru Gotovine izjavil da ni država.
4.Ko bo tvoj otrok nadlegovan s strani kakega farja se boš tudi ti vprašal o tem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.823
113
kod Džej-Zija
Ne, ni lastnik župnija, ampak župnik. Pa ne vem, kolikokrat bom moral še to napisat, da boš verjel. Vsi objekti župnije so pisani na župnika. Seveda isto velja tudi za škofijo.

Nadlegovanje pa prodajaš, kot da so vsi duhovniki taki. Ja, potem se tudi v vseh družinah ženske posiljuje, a ne, ker statistika pravi, da je vsaka sedma posiljena.
bonk.gif


Ampak, saj nima smisla. Eni ste pač slepi od svojega sovraštva.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
in glej, gor v članku lepo piše... "V podružnicah"... tko se imenujejo trgovski centri od mercatorja. To je isto! V mercatorju prodajajo kruh v cerkvi pa vero. pod krinko da je kao vse zastonj. Ampak kam pa denar odteka? V Mercator na Dunajski v Lj. Pri cerkvi pa v Vatikan! Valda ne vse, ampak določeni % pa grejo v skupno blagajno! In če ima naša župnija v lasti gozd, ga ima posredno tudi vatikan a ne?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.823
113
kod Džej-Zija
Nič ne odteka v Vatikan, kvečjemu iz župnije v škofijo. Ker sem že omenil, pa bo treba očitno še velikokrat, da se bo dojelo, da Vatikan ni lastnik nobene cerkvene imovine v konkretnih državah. Torej, če ima gozd župnija, ga ima. Vatikan pri pokljuških gozdovih in blejskem otoku nima nič zraven.

Čakam, kdaj bom moral to ponovno napisat.
crazy1.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
v bistvu v VB kraljica nima posebne moči ali vpliva na 3 veje oblasti, kar je ključno za demokracijo (da so ločene)..
ni vatikan kot priznana država temveč sveti sedež..

se pa s teboj o lastništvu ne strinjam, sam se mi niti ne da več razpravljat
smirk-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ker tega rekla-kazala sranja je v tej forumski mentaliteti čisto preveč.
Sem ti že 1x povedal: na rekla-kazala sranju temeljijo vsa verstva.
smirk-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Svet ni črno-bel. Komaj smo se rešili komunizma, ti bi nas pa kar prodal še hujšim barabam.

Lahko pa popraviš svojo tezo: "Vlada pripada RKC, komunizem je propadel."

kamorpihaveter.press
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Žal je realnost takšna, da je večina današnjega slovenskega ozemlja pred komunizmom pripadala RKC..Pač vračamo pravim lastnikom..

Meni je bolje tako, nisem kleptoman, nočem ukradenega.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Se strinjam Vatikanu se reče tudi Sveti sedež, kot se reče Etiopiji tudi Abesinija.
Če se Vatikanu reče tudi Sveti sedež, to še ne pomeni, da ni država. Vatikan trdi, da ima okrog 400 državljanov, ima svoj denar (Vatikanski evro kovanci, prej Vatikanska lira), ima svojo zastavo, ima svoj grb, ima svojega suverena, svoje registerske tablice, avtomobilsko oznako, svojo diplomacijo, ... torej vse elemente državnosti.