Ali lahko zaspite z glasbo?

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Meni je glasba super in jo rad poslusam. Toda, ko je treba spat rabim mir. Vem pa da lahko babi celo noc poslusa potiho radio in spi. Mene glasba za spanje moti.

Pa vas?
 

Hanz

Pripravnik
5. okt 2007
38
0
6
slovenija moja dom
Da zaspim rabim muziko, sredi noci pa me zna zbuditi, tak da imam nastavljeno muziko za eno uro, potem pa tisina
tongue-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Meni glasba veliko pomeni in jo tudi nonstop poslušam. Včasih sem jo poslušala tudi pred spanjem, da sem nastavila po kolikem času naj se sama ugasne in sem brez problema zaspala. Velikokrat pa mi je glasba celo noč igrala. Včasih sem se potem ponoči zbudila in jo ugasnila. Zdaj pa pred spanjem ugasnem glasbo, ker ne spim sama v sobi in da drugih ne moti. Drugače pa me glasba me spanjem ne moti. Najrajši je kakšna bolj umirjena, da lažje zaspiš. Sicer pa če si močno utrujen, te nič ne moti in brez problemov zaspiš tudi ob hrupu.
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Če sem fejst zaspan, potem ob rahli glasbi zaspim, ampak se potem ponoči prebudim. Drugače me pa moti. Če imam pa mal % alkota v krvi, potem je pa druga pesem.
grin1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
če grem na popoldanski počitek.... potem mora bit glasba..... zvečer pa ne!
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Vedno,brez glasbe skoraj ne zaspim več.
Edini problem so slušalke,ki se mi ponočijo ovijejo okol vratu
uf-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če spite ob svetlobi, muziki ipd. se vam ne tvori melatonin, kateri skrbi da telo (glava) ne pade v globok spanec kateri pa je zelo pomemben da vaša limfa zaokroži po celotnem telesu in obvaruje vaš imunski sistem. Če do tega ne pride pa začnejo toksini zastajati v telesu in prej ali slej boste zboleli....
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
jaz mam ponavad zmer radio prižgan. Me ne moti in me ne zbudi ponoči. Mi prov paše zaspat..
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Melatonin se res tvori ob odsotnosti svetlobe (vzrok so povezave vidne poti z epifizo, kjer hormon tudi nastaja). To, da bi pa imel zvok kakršenkoli vpliv, pa prvič slišim...

Dela tvojega sporočila, povezanega z limfo, pa raje sploh ne bi komentiral. A ti sploh veš, kaj je limfa? Ali si samo v kakem "alter" mediju prebral in vzel za sveto resnico.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Nekaj časa vedno spala ob glasbi, potem se je radio ura pokvarila
grin1.gif
mora biti pa obvezno glasba.
 

DIGITALgirl

Zelenc'
11. dec 2007
12
0
1
MS
uuf... zelo odvisno od zvrsti glasbe. Če si bom vklopila Hardstyle oz. kakšne tuc.tuc komade,ne bom zaspala pa če boš še tako utrujena. O kakšni umirjeni glasbi bi se pa dalo premišljevati ja.. ampak raje kar brez
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Z glasbo ne morem nikakor zaspat, edino če bi bil na smrt utrujen, potem pa ja.

Če je pa čista tišina, mi pa tudi ni preveč všeč.. mora vsaj prižgan čurunalnik ropotat
wink-1.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Tudi jaz sem ena od tistih, ki imam čez dan vedno eno glasbo v ozadju (doma, v avtu, v službi, ko se sprehajam s psom...)
Ampak za zaspati - je pa druga pesem. V mlajših letih sem vedno zaspala z odprtim radijem (ki se je po eni uri izključil). Zdaj pa ni šans. Izjema je, če sem res na smrt utrujena, pa še takrat se čez kako uro zbudim pa izključim vse skupaj.
Radim tišino in temo.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Jst za spanje rabim čisto tišino in mir...če sm npr. ful zaspana in moj tv gleda mu prov težim, da ugasne, ker ne morem zaspat dokler ni čisto tema in čista tišina...edino ko sem koma zaspana, pol prehitim ugasnitev teveja in ne sitnarim
grin1.gif