Ali je kakšna alternativa Ooni koda 16?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če obstaja kakšna dobra alternativa modelu Ooni koda 16 za manj kot 500€ :)

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ne bo šlo, pride 421€ + 90 € plinski gorilnik. Pa še taka full preveč masivna zgleda..
Razen, če si mislil Dragon model za 311€, ki pa je po velikosti bolj kot Koda 12.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Razlike je torej 100€, v praksi pa vse ostalo funkcionira enako?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Funkcionira drugače :) ena ma trostranski grelec ena dvostranski. Na cozze lahko daš original vratca in se ful hitreje segreje in majn plina porabiš recimo.
Drugače pa ja, ko pogledaš celoto je oboje spigan pleh z gorilcem in tankim kamnom. Ooni po mojem mnenju definitivno precenjen. Ma ajde že cozze ni glih da bi rekli poceni.
Res da v kodi še nisem pekel. ampak če primerjam z uuni 3 je rezultat praktično enak. V obeh je lahko surofa, perfektno pečena ali pa zažgana do nerazpoznavnosti :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Funkcionira drugače :) ena ma trostranski grelec ena dvostranski. Na cozze lahko daš original vratca in se ful hitreje segreje in majn plina porabiš recimo.
Drugače pa ja, ko pogledaš celoto je oboje spigan pleh z gorilcem in tankim kamnom. Ooni po mojem mnenju definitivno precenjen. Ma ajde že cozze ni glih da bi rekli poceni.
Res da v kodi še nisem pekel. ampak če primerjam z uuni 3 je rezultat praktično enak. V obeh je lahko surofa, perfektno pečena ali pa zažgana do nerazpoznavnosti :)

Slike ali pa se ni zgodilo :)
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Glowen je baje top. Se tudi sam spogledujem pa mi je rahlo predraga
Jaz imam glowen dragona. Zadeva je taka. Gorilec mislim da je najboljši del te pečke, kamen je debel ampak nenatačno odrezan, ko segrevaš pečko se malo premakne vse skupaj in ga moraš potlačit...potem sta oba dela poravnana. Kamen je dovolj debel. Ogenj se lepo vrtinči in je vročina precej enakomerno porazdeljena. Prižge se piezzo vžigom, ki na moji sicer ne dela že od začetka. Na splošno jim manjka kontrola po izdelavi. Na moji prvi je bil zelo zvit prednji pleh, pri kolegu podobno ampak manj moteče in ni zamenjal. Jaz sem svojo zamenjal. Support je bil odličen. Na novi kot že omenjeno ne dela vžig, imajo pa dobro rešeno z luknjo skozi katero lahko prižgeš z šibico, vžigalnikom ipd. Izdelava kot taka je še malo p garažno, pri zakovicah tu in tam je malo odrušena barva, na zadnji strani kje je vstavljen gorilnik je zamaknjeno. Pač take male nepravilnosti. Zgoraj je slabo izolirana in doseže na vrhu cca 160 stopinj, spodaj ima malo odmika, in se podlaga zelo segreje, zato ne priporočam da imate doma na kuhinjski mizi. NO če sem realen je cela zelo vroča.

Ker sem jo kupil na black friday, sem to vse navedeno vzel v zakup. Gorilnik in vrtinčenje mi je najbolj pomembno in to deluje ok. S strani dodelanosti pa pač ni primerjave z ooni ali katerim drugim gooznej recimo, kjer dobiš zraven še prevleko, lahko kuriš na drva in ima nogice da lahko pečko postaviš na katerikoli podlago. Polek tega je zaradi gorilnika na strani nesimetrična in jo ne moreš pospravit v kot. Stranski gorilnik je drugače top, ker vidiš kdaj se zapeče in kdaj je treba obrnit .

Jaz bi jo kupil še 1x, je pa škoda ker bi z malo truda, lahko bil top izdelek