Ali ima Matjaz Svagan fetis na kipe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113

Mislim...dec je postavil kip drnovsku. In se nato o tem pravdal z druzino.

Sedaj postavlja kip (in imenuje kolesarske poti, itd) po zivem cloveku... ne me narobe razumet, spostovanje Primozu Roglicu ampak ne vem ce je njemu samemu v interesu da ma tko mlad kip nekje postavljen
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Saj je imel tudi Tito ze precej ulic, trgov in mest se v času zivljenja ;)
zasavje je podoben rajon kot Velenje.
Kateremu sportniku smo ze postavili kip? 1.Stuklju
2.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Švagan ima fetiš na kič. Zadeva je precej žalostna. Medtem ko imamo v Zagorski občini manjko cca 2000 delovnih mest se v industrijske cone seli glasbena in baletna šola. Dostop iz Orehovice do AC na Trojanah bi morali že zdavnaj izboljšati. Pa še bi se dalo naštevat. Stari rimljani so rekli "Kruha in iger". Švagan je to zreduciral na igre. Postavitve kipov spadajo k temu. Hkrati pa gre za gradnjo kulta osebnosti v slogu familije Kim. Ne more sicer postavljat kipov samega sebe, to bi bilo preveč očitno, zato smo dobili Drnovška in zato bomo dobili Rogliča. Ne gre za postavljanje kipov v čast pomembnim občanom ampak za postavljanje spomenikov samemu sebi in bildanje lastnega ega.
Če je za bildanje lastnega ega izobesil Rogličev portret (leto ali 2 nazaj ob giru intouru) na predelovalnico dreka v občini - čistilno napravo, potem je pripravljen postaviti tudi kak kip.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Lahko bi postavili skulpturo kolesarja. Podobno kot Dejanu Zavcu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Bicikelj ze itak nekaj casa stoji pri siporexu (odcepu za strahovlje, kjer je rojen Roglič.)
Sicer na hitro narejeno v Kovitu kot kaze, ampak...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
1627550437520.png
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Bicikelj ze itak nekaj casa stoji pri siporexu (odcepu za strahovlje, kjer je rojen Roglič.)
Sicer na hitro narejeno v Kovitu kot kaze, ampak...

Ko že omenjaš Strahovlje. Tukaj bi pa res lahko Švagan nekaj naredil. Vrli občinarji s Švaganom na čelu so Strahovlje po označbah v naravi proglasili za ulico izven naselja. Čas bi že bil, da bi ne samo v Strahovljah, pač pa na celotnem območju, uredili prometno signalizacijo, da bomo prebivalci živeli v naseljih ne pa na ulicah izven naselja z omejitvijo hitrosti 90km/h mimo naši dvorišč. Pa še država bi imela podlago, da uredi smešno postavljene kažipote okrog Rogličevega mostu.
 
Švagan ima fetiš na kič. Zadeva je precej žalostna. Medtem ko imamo v Zagorski občini manjko cca 2000 delovnih mest se v industrijske cone seli glasbena in baletna šola. Dostop iz Orehovice do AC na Trojanah bi morali že zdavnaj izboljšati. Pa še bi se dalo naštevat. Stari rimljani so rekli "Kruha in iger". Švagan je to zreduciral na igre. Postavitve kipov spadajo k temu. Hkrati pa gre za gradnjo kulta osebnosti v slogu familije Kim. Ne more sicer postavljat kipov samega sebe, to bi bilo preveč očitno, zato smo dobili Drnovška in zato bomo dobili Rogliča. Ne gre za postavljanje kipov v čast pomembnim občanom ampak za postavljanje spomenikov samemu sebi in bildanje lastnega ega.
Če je za bildanje lastnega ega izobesil Rogličev portret (leto ali 2 nazaj ob giru intouru) na predelovalnico dreka v občini - čistilno napravo, potem je pripravljen postaviti tudi kak kip.


mamo tud mi podobne patrone na občini.....kipov sicer ni, je pa trg...
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113

Mislim...dec je postavil kip drnovsku. In se nato o tem pravdal z druzino.

Sedaj postavlja kip (in imenuje kolesarske poti, itd) po zivem cloveku... ne me narobe razumet, spostovanje Primozu Roglicu ampak ne vem ce je njemu samemu v interesu da ma tko mlad kip nekje postavljen
Zakaj ne, Rocky je tudi imel kip, ko je bil živ.

The%20Rocky%20Statue%20Oct%202017.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ne poznam toliko Rogliča, ampak mislim da sta si precej različna.
O Peterki so se hkrati z uspehi zacele pojavljati tudi zgodbe, ki mu niso bile v ponos.
Sem v tistih letih govoril z njihovimi ucitelji in vrstniki na SS, in mu je ze takrat bilo marsikaj " dovoljeno" za kar bi drugi dobili vsaj ukore ce ne se kaj vec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver