Akumulatorske kosilnice

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Jst sem takoj za štrom, sploh če je tišja, lažja, bolj okretna. Samo me skrbi kako dolgo tele baterije zdržijo. Ker bencinska kosilnica je delala 20 let, potem je pa pleh prerjavel, mogoče so bili nareti 3-4 servisi, pa še to bolj v smislu dolitja olja. Električne se bojim, da ne bodo tako vzdržljive, predvsem mislim na baterije, ki verjetno niso tako poceni. Čeprav malo poračunam - če kosim 20x na leto, porabim ~20L bencina letno. Se pravi, če so nove baterije nekje 80-100€ (?), sem nekje na istem s stroški bencinske, če moram vsake 4 leta nove baterije kupit. Ni tako hudo, 4 leta pa mnda ja zdržijo baterije?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri baterijski kosilnici se ti ne more zgoditi, kot se je moji znanki, ki je v bencinsko koso nalila mešanico vode in olja. Servis je bil samo 150€, kar je gotovo dovolj vsaj za dve bateriji. :)
 
  • Haha
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
In potem smo se čudili, kako je uspelo tisti ženski skuhati petrolej in zažgati planinsko kočo.
Po mojem pri takih rečeh težko vnaprej ugotoviš stroške. Vse kar dela daljo kot 5 let je danes "božji dar". Če zadošča baterijska za površino in teren, se mi ne zdi slaba izbira. Tudi bencinska lahko crkne precej nenapovedano, ker si denimo "pokosil" kost, ki ti jo je tuji pes pustil nekje v travi za spomin.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Baterije bi ob ustrezni uporabi in skladiščenju morale zdržati 3+ leta. Torej skladiščenje na ~40% kapacitete in pri nizki temperaturi (ne minus!) ter polnenje do 100% le tik pred košnjo.

Je pa seveda treba vkalkulirati tudi padec kapacitete tam na ~80%, kar pomeni da moraš na začetku imeti kar nekaj rezerve pri košnji.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Sprememba načrta - parcelo je šlo brez problema pokositi z navadno (hodno) bencinsko kosilnico. Tako da bom raje vzel kar navadno akumulatorsko kosilnico.

Prejšnji teden je v Lidlu bilo tole:
Poglej priponko 33500

Načeloma niti ne vem, ali je še to kje za dobiti. Ampak pod pogojem da še je kje na zalogi... se splača vzeti ali raje kaj drugega?
Tale kosilnica je bila 40V in sicer tako, da njo vštekaš 2x20V baterije (vsaj tako sem videl v štacuni)...
Je pa tako, da če še kje dobiš tisto Powerworks 82V 5Ah iz Bauhausa za 260€ to je res đabe. Ker drugje po evropi so po 600€-700€...
Greenworks so identične kosilnice (isti prizivajalec) samo, da ima pri nas Merkur ekskluzivo.
Cena identične je pa 630€, prej je bila pa 700€:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Hvala za info. V MB sem klical pa so rekli da nimajo več na zalogi, v LJ pa zaradi tega ne bom hodil. Je pa tista akcija za 260€ res zelo zelo ugodna, saj so vse ostale cene res konkretno višje.

Je to kak stari model ali zakaj imajo tako drastično znižanje?
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Hvala za info. V MB sem klical pa so rekli da nimajo več na zalogi, v LJ pa zaradi tega ne bom hodil. Je pa tista akcija za 260€ res zelo zelo ugodna, saj so vse ostale cene res konkretno višje.

Je to kak stari model ali zakaj imajo tako drastično znižanje?
Pojma nimam, ko je bila 350€ (1 mesec nazaj) je bilo to zato, ker so model ki je bil 500€ brez baterije, znižali na 350€.
Je pa dejansko v škatli bila baterija in polnilec, čeprav je na deklaraciji pisalo da je brez...

V ta novi akciji, pa piše da je zraven 2 x 2,5Ah baterija, tako da očitno vedo kaj prodajajo, samo cena je pa res smešna, ker v jeseni je bilo treba dat samo za baterijo in polnilec 270€.
Kako so zdaj prišli na skupno ceno 260€ pa res ne vem...:rolleyes:
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Junija lani so bile take cene:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Cena te powerworksove je res komedija. Samo za info, jodlarji jo imajo v bauhausu za 330...brez baterije in polnilca! To bi lahko en na FB dal primerjavo, da narod dobi zadoščenje, ko se peni nad 30€ cenejšimi hofer bazeniv avstriji :)


Aja če koga slučajno zanima, kosi fenomenalno, hitrejše od stare Husqvarne :)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Evo dobil lakserco.. Razpakiram in itak vse tavelike baterije prazne.. Napolnem na dobro polovico in gas. zdržale nekje 20min maximuma.. zamenjam komplet z polnimi 3Ah.... cca pol ure maximuma.

IMG_5742.JPG
IMG_5743.JPG


Prvi vtis? Dober, veliko odnesejo dobre baterije, nekaj imam že precej zmatranih ampak še vedno delajo.. nova 3ah dela precej boljše kot rabljena 5ah.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Kako je z "dometom" teh kablov, ki se morajo napeljati pod trato, da se omeji pot kosilnice. Če se jih da pod tlakovce bo OK?

In kaj narediti pri škarpi, se tam tudi napelje kabel, ali se pač pusti, ker se bo itak kosilnica "odbila" od škarpe...tak kot recimo roomba?
 

Tody

Zelenc'
28. maj 2020
13
0
1
V baumaxu so vse kosilnice prodali! Zdaj mi pa lahko kdo od srečnih kupcev da za en krog da testiram ce ma zadost baterije ;) dam za elektriko in pivo ter čevape!

Kar se tiče robota pod tlakovci nevem ce dela, od skarpe se pa ta boljse ne odbijajo ker majo senzor
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Misliš v Bauhausu. Ena 2,5 Ah baterija s to kosilnico zmore zmulčiti okoli 400 m2 mesec dni stare mokre in dokaj goste trave na precej nagnjeni parceli.;) Baterija je po košnji komaj mlačna. Preizkušeno pred tremi dnemi.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
V baumaxu so vse kosilnice prodali! Zdaj mi pa lahko kdo od srečnih kupcev da za en krog da testiram ce ma zadost baterije ;) dam za elektriko in pivo ter čevape!

Kar se tiče robota pod tlakovci nevem ce dela, od skarpe se pa ta boljse ne odbijajo ker majo senzor


In piše se leto 2015.
Tam nekje je baumax crknil.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
tudi jaz sem zaenkrat navdušen nad to kosilnico. v primerjavi s staro bencicnsko ima več obratov in posledično posesa vso travo v koš in zanjo ne ostaja praktično nič, niti ko je koš že poln.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kaj še ve kdo, če so še na voljo te akumulatorske kosilnice od Bauhaus (Powerworks pc82lm51sp), širine 51 cm?

Jo je pripravljen kdo prodat? Zanima me z dvema baterijama... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Hmm, v aktualnem katalogu vidim, da imajo zdaj 60V kosilnice (z brezkrtačnim motorjem) - powerworks pd60lm51sp.

Prej so bile 82V. Kaj to pomeni v praksi? So sedanje (60V) manj močne?