Akcije letalskih kart

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Konec oktobra je treba v Bahrain...

Iz Lj, Dunaja,... so tam okoli 600eur.
Munchen, Budimpešta.... okoli 450...in če zračunaš zraven pot, ni nič kaj dosti ceneje.

je kdo za to destinacijo zasledil kako akcijo kje?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
gor in dol je cca 800km, gor najcenejš parking je pa za tist čas 50€. 80€ nafte, 50 parking, 40 vinjete pa tuneli... pol je že go opti boljš, pa se ne rabim skrbet, pa cel sesut vozit.

Sem večkrat stestiral "opcije" kako do Minhna. Ostal mi je edino še vlak. In kakorkoli obrnem, je avto za mene še najboljša izbira. Sem neodvisen od drugih in to mi pomeni OGROMNO. Zdaj če je je.ba na cesti, potem go opti ni nič na boljšem. In nazadnje sem bil z njimi... Kaj pa vem, sam si vzamem več "rezerve", oni so rekli, eh imate dost. In ja bilo je dovol časa, ampak promet je bil tekoč. Nazaj pa se je zadeva vlekla. Na letališču smo čakali druge potnike, potem smo sproti nazaj grede pobirali še na železniški ene modele. Avto razklopotan in neudoben. Ne vem no, meni ja avto prva izbira, pa tudi če kak dan v Minhnu prespim.

Vlak sicer ni napačen, ponavadi sem šel na tistega ob polnoči, mal čez 6 si v Munchnu. Traja delje, vendar si komot, spiš bp če imaš svoj kupe.

Pol maš več opcij: ali daš kufre v omarice na železniški al pa kar direkt na letališče in nazaj v mesto (se splača če imaš vključeno poleg letalske karte še železnico do letališča)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kolk pa stane ta varjanta z vlakom? Pa bi šel kar direkt na letališče. Ker sma včeraj kupila karte za 27.10. do 15.11. In gre let ob 8:40 iz munchna, let iz ljubljane pa prispe šele ob 7:50, in to bo bistveno premalo, tako da opcija iz LJ odpade.

Zdaj se vedno bolj navdušujem nad svojim avtom, mal dražje bo od gooptija, samo ni pa čakanja in živciranja. Pa tud ta nočni vlak mi diši, vsaj za gor grede.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja saj, obstaja spletna stran za primerjavo vseh parkingov v okolici in na letališču. Pa si izbereš najboljši price/performance.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Drugače ta stran je am-flughafen.de. Je za vsa nemška letališča.

Parking me pride od 65-80€ s prevozom na in iz letališča. Čeprav najbolj se mi splača še vedno GoOpti, ki stane za dva 140€ v obe smeri.

Ker prevoz z lastnim avtom pa je:
2x8,30€ vinjeta
2x6,50€ karavanke
2x10,00€ tauerntunnel
65-80€ parking
900km dizla je cca 85€. Je kar dost več. Bomo vidli.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ker sem komot
smile-1.gif
saj na konc bo verjetno go opti.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Ne razumem zakaj potem ne gresta z GoOpti? Je daleč najceneje od vseh ostalih naštetih variant.
Jaz sem šla z njmi že vsaj 5x to leto...vedno je bilo vse OK!

mene pri goopti moti edino to da si vezan tudi na druge potnike in si zaradi tega lahko na letališču tudi 8 ur pred vzletom in da potem ko se vrneš še par ur čakaš za domov
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Jaz sem šel tudi letos enkrat z go optijem pa tudi moram rečt da mi ni sedlo. Najprej pobiranje potnikov na poti v Benetke (smo morali v Staro Gorico) za nazaj pa smo čakal skoraj 3 ure 2 potnika, ki sta imela zamudo na letu iz Frankfurta.
 
Z GoOptijem sem sel ze veckrat samo dvakrat pa so me zelo razocarali: decembra 12 moj let Benetke / Lyon je bil ob 13h in moja zelja je bila da sem ob 11 v Benetkah - dobim mail odhod iz LJU ob 6h15 zgodaj in predvecer telefoniram na operativo - ne zjutraj boste sli z drugim avtobusom okrog 8h - od pol8 do 8h5 cakam - ni kombija telefoniram na GoOpti - usluzbenec javi oprostite sem se zaj... al bo avtobus ob 10 - Ker nisem verjel sem hitro tekel na stev 28 od koder vozi DRD in uspel dobiti eno mesto za Marco Polo kamor smo prispeli ob 10h30 - dobil refundacijo od gooptija (nekako v maju)
2) Easyjet sem imel rezerviran za 27.6.13 isti dan ko sem imel potrjeno sem rezerviral in placal Goopti. pred odhodom iz Francije 5.3. dobim obvestilo da Easyjet ne bo letel v letynem casu ob cetrtkih v Benetke in da naj rezerviram nekaj dni prej ali nekaj dni pozneje - ker je let iz VCE za LYS ob nedeljah ob 13h sem prosil goopti za spremembo ker je bila tukaj "vis maior" - obljubili so mi da mi posljejo eno kodo za ponovno registracijo in za en popust pri novem placilu - dobil nisem nicesar - javil pa sem jim tri dni pred odhodom da moje mesto lahko stornirajo in dalje tako prodajo. Ker imam permanentno svoj avto v SLO me je en prijatelj potegnil do Lignana in od tu pa sem sel naprej z avtobusom do Marco Polo letalisca Zdaj spet potujem z njimi 11.09. iz LYS/VCE za nazaj povratek v Francijo 22.12.2013 pa bom vzel zaradi sigurnosti spet DRD ki gre na benesko letalisce ob 8h15 pride hitreje in za skoraj isto ceno 25 €
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gas pravi:
wizz air iz benetk,...
A ni lažje it iz Ljubljane? Ali pa vsaj iz Zagreba?
Če pravočasno rezerviraš karto ali pa najdeš kako dobro ponudbo, je ziher ugodnejše, kot iz Benetk. Če upoštevaš pot do Benetk in nazaj še zraven, seveda. Porabljen čas je vsekakor izven debate.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Tud avto je OK, če se ti le da vozit tak daleč. No, odvisno, za koliko časa greš, seveda.
Recimo, js popoldan letim iz Skopja in sem karto kupil prejšnji teden. Vzel sem flex, da lahko menjam let, če je treba in je stala 95 € v eno smer.

Srečno pot, M
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Tako je, Benetke so daleč. Evo sedaj grem na pot kr z avtom, ni druge.
Distance - 235 km with 219 km on motorways

Strašno daleč
hysterical-1.gif


Na večino mojih potovanj odhajam iz BUD (308km), VIE (250 km) in pa MUC (540km) pa grem vedno flegma pa brez kompliciranj
smile-1.gif


LJU je pa itak katastrofa. Dragi connection flighti, adria pa itak valda v 70% primerov zamuja.
Neredko se mi zgodi, da ceneje pridem do MUC pa nazaj domov SAM z avtomobilom, kot pa z Adrio v Munchenski connection
10.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
To si pa zdaj zabluzil do amena. Do munchna letiš z adrio za 120€. Toliko te stane samo benz + tunelnine + vinjete. Kaj šele parking.