Akcije letalskih kart

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Aja pa za Miami,.. oz. Florido, poglej se za druga letalisca. So ponavadi kaksne fajn akcije.

Drugace pa ce
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Obujam temo..

Prej sem videl en nelogičen primer letalskih kart, in sicer z Austrian airlines (preveril tudi na njihovi spletni strani)..

Torej, let Stockholm - Vienna - Male (postanek na dunaju, povratna podobno) od 17.12. do 26.12 za 515 eur.

Če pa izberem let Vienna - Male (isti termin (isti let) kot zgoraj), pa je cena skoraj 1000 eur...

Torej v prvem primeru sta 2 leta več za skoraj pol cene..

Ve kdo, če npr.: rezerviraš let Stockholm - Vienna - Male in vstopiš komaj na Dunaju, to gre skozi???
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ve kdo, če npr.: rezerviraš let Stockholm - Vienna - Male in vstopiš komaj na Dunaju, to gre skozi???

Zagotovo ne gre: imajo vse letalske družbe to napisano v pogojih - če ne vkrcaš na prvi let, propade celo potovanje.

Malo poogoglaj, to je cela zgodba glede tega. Predsvsem v ZDA bentijo, da so direktni leti dražji.


 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Pozimi so bili pa leti zagreb sandefjord?(juzno od osla) za 15 evrov, kajne darjan
No, zdaj so pa po 22 (enosmerna)
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Ja, potem pa se cca 20€ do osla z busom. Oz v enem trenutku je bila karta celo 3€
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Obujam temo..

Prej sem videl en nelogičen primer letalskih kart, in sicer z Austrian airlines (preveril tudi na njihovi spletni strani)..

Torej, let Stockholm - Vienna - Male (postanek na dunaju, povratna podobno) od 17.12. do 26.12 za 515 eur.

Če pa izberem let Vienna - Male (isti termin (isti let) kot zgoraj), pa je cena skoraj 1000 eur...

Torej v prvem primeru sta 2 leta več za skoraj pol cene..

Ve kdo, če npr.: rezerviraš let Stockholm - Vienna - Male in vstopiš komaj na Dunaju, to gre skozi???

Še ta dodatek, enkrat sem moral nujno spremeniti let, sem že bil v tujini in je bilo potrebno spremeniti povratni let (X-Lju). Na koncu sem uredil tako (po nasvetu agenta na šalterju, na letališču), da sem kupil povratno vozovnico X-Lju-X, z željenim datumom za X-Lju, povratni let Lju-X smo pa izbrali kar nekaj, samo da je bila karta najcenejša (tipično so karte preko vikenda cenejše, lete pon-petek in podobno večinoma koristijo korporativni/državni uporabniki, na katerih potem letalski prevozniki služijo, tipičen primer je bila Adria na relaciji LJ-BRU).
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Na Skyscannerju imam ogledane željene letalske povezave. Imam 1 prestop v obe smeri. Nujno je, da so karte kupljene od A do C, torej da mi ni treba vmes ukvarjati se s prtljago, ki je check-in-ana v letalo. Preko koga naj kupim karte? (PS. Ne gre za nizkocenovnike, pa tudi par evrov razlike v ceni karte bomo požrli, samo da bo čim manj rizika za zaj**.)

1687264975903.png
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Osebno nerad bookiram preko teh 3rd party "agencij", raje direkt preko prevoznika.. Sem večkje bral, da so ob kaki spremembi bili problemi.. Predvsem pa če bookiraš direkt preko prevoznika, si prvi obveščen o morebitni spremembi in tudi potem rešuješ morebitne probleme direkt pri letalski družbi, in ne preko treh "agentov"... ;)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
sam dosti uporabljam kiwi, pa do sedaj ni bilo težav, če je možno plačaj preko paypala, če se zalomi, pa daš potem tam dispute, če te to skrbi
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Jaz sem koristil BudgetAir in eDreams. Obakrat brez težav in tudi v primeru zamude sem bil takoj obveščen s strani eDreams.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Od teh sem koristil MyTrip in eDreams in z nobenim ni bilo težav. Je pa res, da ni bilo prestavljanj/odpovedi.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
To se sicer strinjam, ampak kaj če so vmes različni prevozniki?
Če so vmes različni prevozniki, bi moral dobiti ob razervaciji/potrditivi komentar (droben tisk), da gre za ločene lete (in potem je jasno kaj vse potegne za sabo - nobene odgovornosti za zamude - razen standarda, ki je neuporaben za vezane lete, prevzemm prtljage in nov check-in na vmesnem letališču, ....).

Enkrat sem imel tak let iz A v B, potem v C in iz C v D, s tem da sem imel prekinjen let na letališču C, sem imel 5 ur in pol vmes in se mi je izšlo (in to je bilo vse v Evropi, karte mi je pa urejala ena naša agencija).
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Na Skyscannerju imam ogledane željene letalske povezave. Imam 1 prestop v obe smeri. Nujno je, da so karte kupljene od A do C, torej da mi ni treba vmes ukvarjati se s prtljago, ki je check-in-ana v letalo. Preko koga naj kupim karte? (PS. Ne gre za nizkocenovnike, pa tudi par evrov razlike v ceni karte bomo požrli, samo da bo čim manj rizika za zaj**.)

Poglej priponko 68641
Od nastetih sem uporabil ze skoraj vse. Vedno brez tezav. Tudi ce so kaksne spremembe, odpovedi, ni pomembno.

V najslabsem primeru bi placal in nato zahteval povracilo, ampak se ni bilo potrebno, ker tezave (zamude, preklici) itak urejas s prevoznikom.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kalo pogosto pa letate, da vas je tako strah tega? Jaz ze skoraj 20 let v povprecju vec kot 1x na leto long-haul. Pa se kaksen krajsi vmes.