Agregat

Rekreacija

Guru
7. avg 2019
2.217
1.381
113
Kaj pa na primer tole? Čisto preventivno za vsak slučaj? Kako bi si lahko s tem pomagal v primeru izpada? Kaj bi lahko priklopil gor?
Skoraj vse aparate ki jih imaš v gospodinjstvu. Seveda če so večjih moči enega po enega. Naprimer razsvetljavo komplet, pa polnilce za telefone pa kakšne manjše el. aparate vse naenkrat. Bojler za vodo bi bil za ta agregatek že prevelik zalogaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Pa še killswitch ma če je premalo olja.....to je lih zanjga :)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
434
155
43
Un Šlepačh 2500 men lepo celo bajto fura, razen ogrevanja... ampak preden greste veselo v nakup agregatov, je fino še bajto pripravit na to... recimo 201 stikalo, ki ti 3 faze združi v eno fazo in odklopi bajto od napajanja da sploh lahko agregat priklopiš gor.
pa recimo dovodni štekar za agregat, al boste kar v vtičnico vklopil? pa dost dolg kabel da nakonc ne zaspiš zarad agregata ki ti izpuh glih v bajto piha in tko...

Ko sem bral te komentarje je meni hecno, kako folk sploh ni pripravljen na kaj takega, še posebi v neki hiši v bregu, in tudi če ti kdo da agregat, ga ne moreš pravilno uporabljati...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.208
369
83
41
ja, ker smo navajeni, da vse je. nihče tud pomisli ne, da bi kdaj pa kdaj bi brez stroma 2 dni... zato pa tega nimamo. drugače pa ja, že dost majhn agregat poganja celo bajto. danes so ratale vse stvari tako varčne. če celo bajto luči pržgeš, pa je tolk k včasih ena žarnca. pa tv... včasih je porabla tolk k pečica sklor. danes pa tolk kot včasih žarnica. pa tudi vse ostale stvari so dosti bolj varčne. in ne, toplotna črpalka in bojler direkt ne bo delalo... je pa vseeno treba malo večjo zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

oby

Fizikalc
20. jul 2008
434
155
43
ja, če daš v zalogovnik 1kw grelec je celo šansa da bi en tak agregat to pognal. jaz sem celo indukcijo laufal na agregat, ker me je zanimal če dela... ampak ja, jaz sem doživel un žled pred leti, pa malo NNNP in imam vsaj za silo pripravljeno vse... torej stikalo da odlopiš bajto, grelec v zalogovniku ki bi delal, ok, ne bo talnega gretja, ker nimam pumpe mimo toplotne, ampak mam kamin, pa mi je vseen. Se bom pa lohk stuširal (če bo voda), pa roštilj za hrano.

ker agregat mavo en familiarni, oz. zdej že električni avti lahko ganjajo celo bajto, bo pač avant2go pri bajti stal :p.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
8.070
6.401
113
Stikalo 1-0-2 je obvezno, ampak ne grebenasto, kar rad počne folk. Obvezno še N.
Tole je tudi mene pogrelo, ko mi je nek "domači" električar rekel, da bi on za generatorski priklop montiral grebenasto stikalo in ločeno grebenasto stikalo za preklop nule. Sicer že leta nazaj a vseeno. Na koncu je montiral namensko stikalo, je pa dobro, da tudi sam veš kaj o tem, drugače bi zmontirali marsikaj.
 

klekej

Guru
26. jul 2007
5.761
520
113
36
Jup, ti tastari so sploh znani po tem in se ne pustijo. Mam eno ugodno varjanto za montažo na letev, 32 in 63A, več na ZS.
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.050
1.886
113
Lahko napišete še za neštromarje? Torej je pravo grebenasto stikalo, ki hkrati od mreze odklopi fazo in nulo?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
8.070
6.401
113

f_in882010--.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: krimec in tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
50.954
8.724
113
pri taščici
Kje dobim ugodno stator za precej razširjen kitajski agregat rk8500w.
Tole je ena izmed opcij, pa se mi ne zdi ravno ugodna.
 

Priponke

  • IMG_20260411_190508.jpg
    IMG_20260411_190508.jpg
    276,6 KB · Ogledi: 26

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
A da ga daš pa kakemu lokalcu ki se stem ukvarja prewit pa ni stroškovno ok....?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
50.954
8.724
113
pri taščici
Glede na cene novih agregatov in na cene dela pri nas me res firbec matra koliko pride previtje tega. Moram mal potipat "teren" pa najprej poiskat lokalca. Poznam samo Verbica ki pa mi ni vec lokalc, ampak ..
Ce poznas koga na vzhodnem obrobju lj, zs