Agregat

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.622
11.516
113
EU
Moj je podobne moči , enofazni na dveh kolesih. Work Zone, kupljen pri Hoferju, takoj po žledolomu.
Danes sem ga gnal dobro uro, ko ni bilo elektrike.
Poganjal, hladilnik, zamrzovalnik, hišni internet in Sonyjev OLED televizor, da je žena gledala Botre.
Regulacija obratov mehanska centrifugalna, in jih drži kot pribito.
Elektronike nobene, pa se nima kaj pokvarit.
Sinusoida na vtičnici je pravilna, in ni potrebna korekture in pretvarjanja z elektroniko, ki prva rikne.
Znamka motorja? Nimam pojma. To sploh ni pomembno, ker v par letih dela par ur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

klekej

Guru
26. jul 2007
5.761
520
113
36
Ta je popolnoma enaki mojemu Work Zone, samo je rdeči, moj pa modre barve.
Kupi.
Pol je vse en klinc tud če tole vzameš za manj denarja za 1x na par let.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.622
11.516
113
EU
Agregat Work Zone je imel tri leta garancije, pri Hoferju.
Kitajc itak dela generične modele za več firm. Samo druga barva.
Kupiš tistega, ki je cenejši in ima daljšo garancijo.
 

forgot1

Majstr
7. feb 2010
1.639
100
63
Kako pa je s servisi manjših agregatov. Glede na dejstvo, da se uporabljajo vsakih nekaj let - kako je z menjavo motornega olja?
Lahko dela z 5 ali 10 let starim motorjim oljem ali ga vsako leto testirate in menjate olje?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
10.622
11.516
113
EU
Vsako leto zamenjam olje.
Notri gre dobre pol litre, pa je cenovno nepomembno.
Enkrat na mesec zakurblam, da se namaže, in to je to.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Kako pa je s servisi manjših agregatov. Glede na dejstvo, da se uporabljajo vsakih nekaj let - kako je z menjavo motornega olja?
Lahko dela z 5 ali 10 let starim motorjim oljem ali ga vsako leto testirate in menjate olje?
Menjava na 50delovnih ur.....se prav v žledolomu na 2-4 dni....
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

forgot1

Majstr
7. feb 2010
1.639
100
63
Vem kako je z vzdrževanjem stacionarnih agregatov. Verjamem, da prenosnih, ki so v kotu garaže, nihče ne zaganja mesečno. Verjetno tudi letno ne. Z bencinom nisem imel nikoli problemov, v stacionarnih je čisti dizel in tudi ni težav z nesnago in usedlinami iz biodizla. Razmagnetil se tudi ni še bobeden prenosnik. Moram preveriti kakšno je stanje, nazadnje je delal pred korono...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
11.050
1.886
113
Američani za avte (seveda gre za bencinarje), ki dlje stojijo uporabljajo dodatek fuel stabilizer. Se ga da dobiti pri nas?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Maš razne STP......pa od B&S.,..vsaka avtoštacuna al pa servis.....

V temi o gorivu......MOL 100ka naj bi bil E0.....

Drugace pa vsak husqvarna / stihl servis...alkatilni bencin......al pa če kje v kaki zadrugi prodajajo Aspen 4 ali Aspen 2 bencin (alkatilni)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Je pa kar redkost za dobit....nazadnje sem ga kupil pri masinca.si


 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.730
6.047
113
Mio Standard is a brand of specialized agricultural and gardening machinery, commonly featuring Honda engines, known for durable tillers, mulchers, and mowers.

Honda uporablja sae 30 / 10w30 / 5w30 olja....

Realno pa....kot pri vsaki kosilnici.....od 5w30 15w40.,..,..15w50.....kar pac maš v garaži :)

Bolj je važno da se redno menja ker pač OPE motorji nimajo filtrov v 99%
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen