Agregat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Taki porabniki imajo zaščito oz kontrolnik faz in se ne bodo vklopili, velja za 3f, 1f gre vedno v isto smer.
Sicer pa 1-0-2 je samo izbira vira napajanja. Pri prvem priklopu zvežeš 3f v pravo smer in je potem vedno prava. :)
Domnevam, da imaš 3f v hiši. Zvežeš pa tako: Na eno stran stikala zvežeš mrežo 3f in N, na drugo stran vtič priključek za napajanje iz agregata (če imaš 1f agregat faze pobrikaš zvežeš še N) na skupni odvod iz stikala pa vežeš instalacijo 3f in N
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Kaj pa skrinja? Da slucajno.ne začne greti ko imas priklopljeno na agregat in se ti zrezki specejo v njej?
krucefiks, kaksne imate eni ideje (crpalka ogrevanja, pralni stroj...)
Nemenabinat edini ve kje so trifazni motorji?
Philips
Gretje ne bo delovalo v.obratni smeri ker imas verjetno kaksen nepovratni ventil ali pa gravitacno zaporo vgrajeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Kako pa potem to špila z elektromotorji kjer je pomembno da se vrti v pravo smer?

Pri običajnem enofaznem asinhronskem motorju je smer vrtenja določena z vezavo kondenzatorja in pomožnega navitja motorja. To običajno uporabniku ni najbolj dostopno za izvajanje sprememb, je pa vsekakor seveda možno.

Pri trifaznem motorju pa smer vrtenja določa zaporedje faz. Če želiš doseči nasprotno smer, samo obrneš dve fazi - katerikoli - in motor se že vrti v nasprotno smer. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: philips

Jonzi

Zelenc'
28. mar 2022
5
1
3
Vsak agregat neglede na toa li je 1 ali 3 fazni mora biti ozemljen. V primeru da se pojavi razlika v potencialu in ti uniči večino elektronskih naprav. Ob nakupu agregata od prodajkalca zahtevajte še kovinsko palico ali kol, ki ga povezanega z agregatom zabijte v čim bolj vlažno zemljo da bo prevodnost dobra.
 

Jonzi

Zelenc'
28. mar 2022
5
1
3
Se strinjam kol je primeren bolj za selo v naravi ali na pikniku, če je agregat ob hiši potem je smiselno izvesti prikop na ozemljitev hiše.
 

Jonzi

Zelenc'
28. mar 2022
5
1
3
Sem končal elektro... drugače pa pri firmi iz ljubljane, ki izposoja agetate dobiš zraven vsakega agregata s kablom povezan kol za v zemljio.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sem končal elektro... drugače pa pri firmi iz ljubljane, ki izposoja agetate dobiš zraven vsakega agregata s kablom povezan kol za v zemljio.
Sem ravno hotel vprašati....
Poleti bi za tri dni potreboval čim manjši agregat, super bi bil Hondin, za uporabo v avtodomu. Laufal bi samo kakšne 2.3 urce vse skupaj, toliko, da bi nafilal baterije. Ima kdo od Alterašev za posodit po alteraški ceni? Ali pa vsaj nasvet kdo posoja....
 

Jonzi

Zelenc'
28. mar 2022
5
1
3
Sem ravno hotel vprašati....
Poleti bi za tri dni potreboval čim manjši agregat, super bi bil Hondin, za uporabo v avtodomu. Laufal bi samo kakšne 2.3 urce vse skupaj, toliko, da bi nafilal baterije. Ima kdo od Alterašev za posodit po alteraški ceni? Ali pa vsaj nasvet kdo posoja....
Na dolenjskem ali štajerskem je najceneje... v Ljubljani pa več izbire... Renting, Mašinca, www.diesel-agregat.si , ... samo ne vem, če kdo ima ta male agregate. Za kampiranje ti je obvezno mali inverterski tihi... ker vse druge ti bodo zatadi hrupa potopil v morju...od kod pa si?

PS: v kampu je še vedno najceneje najet kabel za elektriko, ki pride 2-4€ na noč.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na dolenjskem ali štajerskem je najceneje... v Ljubljani pa več izbire... Renting, Mašinca, www.diesel-agregat.si , ... samo ne vem, če kdo ima ta male agregate. Za kampiranje ti je obvezno mali inverterski tihi... ker vse druge ti bodo zatadi hrupa potopil v morju...od kod pa si?

PS: v kampu je še vedno najceneje najet kabel za elektriko, ki pride 2-4€ na noč.
Ne rabim za v kamp. Ja, potrebujem majhen tihi agregat
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Imam....ne poznak pa nobenega ki bi posojal
Poglej na bolhi če se kak prodaja!

Je dobra kopija Honde EUi10 /EU1000