AdriaTOPO PRO

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V MB sem bil dvakrat v življenju-enkrat bi pa šel rad še na vrh piramide pogledat kakšen je od tam razgled na MB.
Morda res kdaj pridem ampak v tem vremenu zagotovo ne, pa tudi nič nujnega ni.

Zdaj ko poti dobim vsaj na mapsource in si lahko potem pot tudi natisnem in ni tak hud problem, bi bilo pa odlično, če bi se to gpx datoteko res dalo dodati obstoječi datoteki na garminu current.gpx

Ali pa vsaj popolnoma zbrisati current.gpx in datoteko nadomestiti s to.

Zakaj garmin to obstoječo pot current.gpx tako hudo čuva, da ga ni možno pretentati z drugo current datoteko???
Še priljubljenih točk ne čuva tako zelo.

A pri garminih, ki imajo v meniju možnost poti je pa možno enostavno tja skopirati pot in je potem ta tudi vidna na karti?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
1390 Mora bit tak, da ti omogoča funkcijo rut, če hočeš, da ti potem vidi pot, ki jo pošlješ na njega z Mapsourcem.
grims-1.gif

najprej mora pretvoriti track v route

program WinGDB
http://home.kpn.nl/ea.sackman/home_en.html
 

tone

Zelenc'
8. mar 2008
18
0
1
Preizkusil sem Adria Topo Pro 2.0 na Oregonu v avtomobilskem načinu. Lepo dela navigacija. Samo omejitve hitrosti kaže v nekih čudnih številkah (namesto 100 kaže 145).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
1390 Mora bit tak, da ti omogoča funkcijo rut, če hočeš, da ti potem vidi pot, ki jo pošlješ na njega z Mapsourcem.
grims-1.gif

najprej mora pretvoriti track v route

program WinGDB
http://home.kpn.nl/ea.sackman/home_en.html

Malo smo se verjetno narobe razumeli.

Sploh nočem rute oz. poti, ker potem me bo garmin peljal po uradnih poteh ne pa po nekih peš stezah.
Jaz bi dejansko rad imel track oz. sled in bi samo po njej šel proti cilju.

Torej rabim rešitev kako obstoječo sled current.gpx zamenjati s to vnešeno peš potjo v gpx obliki in bi se samo pripeljal do izhodišča pešpoti nato pa lepo hodil po narisani sledi peš do cilja.

Ali pa rešitev, da bi to gpx pešpot(sled) z neta lahko dodal k tej obstoječi sledi current.gpx.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za odgovor.

Sem mislil, da gredo verzije 1.0, 2.0....

Glede na to, da očitno še številk ne poznajo, ni čudno, da so potem tudi merske enote pomešane.
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dokler so še Hrvati ( navigo ) delali je bilo Ok, ko pa je dal prste zraven Monolit pa vidiš kam smo prišli, do neuporabne karte.

Vse kar je potrebno je spremeniti dva parametra v karti, da pravilno kaže omejitev ( mi sami tega ne moremo, ker ne moremo odkodirat karte ) oni biseri pri Monolitu pa že dva meseca ne znajo popravit tega.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A niso Hrvati, kupili Monolit???

Kdorkoli je karto izdelal ga je lahko sram, da upa dat tako karto v prodajo.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Za pohodnike in gibanje v naravi je ta karta precej spodobna. Za vožnjo z avtomobilom pa raje uporabi kaj drugega. :D
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dvomim, da so Hrvati kupili monolit, ker če bi ga, se ta zmazek od topo pro ne bi zgodil.

Naj mi da Monolit kodirni ključ za NT format kart, pa jim v dveh minutah popravim prikaz omejitev, če sami ne znajo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ne vem kako je točno bilo ampak zdi se mi, da so Hrvati kupili Monolit, potem so pa ti celo nehali posodabljati Slovenijo.

Bolj kot omejitve mene moti višina v "čevljih", pa tudi grafična podoba je slabša kot pri dobri stari AT karti.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Kaj pa če so namerno to naredili, da se ne bi uporabljala za vožnjo in delala konkurence CNE, ampak zgolj za pohodništvo. Nikoli se ne ve, pri teh trotlih.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi za pohodništvo ni uporabna, ker se mi ne da preračunavati čevljev v metre in potem ne vem ali je nek hrib visok 500m ali 2000m in bom potem nekje na tričetrt poti omagal
evil.gif


Čudim se, da ne dajo ven popravka-kupci bi morali zahtevati ali popravek ali pa vračilo denarja pa bi verjetno zrihtali.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Hm, sicer ne vem katere hribe ti iščeš, ampak pri meni so vse višine v metrih.
Za omejitev hitrosti pa te karte ne uporabljam.
 

mskulj

Zelenc'
11. jan 2009
20
0
1
Jaz bi pa imel eno vprašanje. Kupil sem aparat garmin Oregon 600 z naloženo karto Adria topo PRO, in ker sem bolj začetnik me zanima ali je možno karto in naprave kopirati v računalnik, ker bi uporabljal Map source za načrtovanje pohodniških poti. Za map source sem se odločil ker ga najbolj obvladam. Drugih programov se ne bi ponovno učil, sem malo prestar za to, rad bi pa imel karto PRO tudi na računalniku da bi lahko načrtoval poti kot so na aparatu. Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V Mapsource žal ne.

Lahko pa jo "kopiraš" v Basecamp, karto bo bralo direkt iz Oregona in tam boš lahko uporabil tudi že vnešene poti, ki jih je proizvajalec vnesel v karto (active routing...), po domače že shranjene rute.

Drugače pa se da predelati Adriatopo pro, da lahko z njo delaš v Mapsourcu, le iskanje po naslovih pri tej predelevi ne dela.

Ampak ti se nočeš učiti, jaz pa nočem naučiti.
 

Podobne teme