Adria adijo?

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
pač take it or leave it.

Ravno si sam potdil zakaj je beznica tam kjer je. Kot da bi neki bully-ji hodili v kafano in nakljucno buzerirali ljudi. In bi ti pri sosednji mizi rekel take it or leave it.

Komentirat pa pametnjakovicu ni kaj dosti, ker je zadeva registrirana na mazdarskem je imenovati podjetje "madzarsko" sicer legitimno. Ni pa to madzarsko v drzavnem smislu v povezavi z Orbanom kot bi veleumni spammer pokazal zgolj zato da lahko nabija po forumu v tri krasne.

Mogoce bos enega dne dojel, ali pa se naprej lajnal svoj take it or leave it.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
dobro, to si mu povedal.
bi še kaj dodal glede naših "medijev" ki so to kot kaže zamolčali?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mediji niso v sluzbi resnice, pravice in ljudi, ampak so v sluzbi kapitala, zato jaz ne verjamem medijem niti prve zapisane besede, pa ce mi recejo dober dan....ker v resnici ni dober ampak manipulativen dan, laznjiv dan, zlagan dan itd. Med drugim vrzem v kos tudi politike in to cisto vse. Ko ti politik rece dober dan, se primi za denarnico, ker te bo ta njegova beseda stala... :ostrzek::ostrzek::ostrzek::ostrzek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Hanzi

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Aha, če torej nekaj zapiše STA je to zaprmej vse res in predvsem objektivno...
potem_pa_svizec... :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
No čigav je potem ta mađarski prevoznik za katerega vsi radikalni levičarski mediji trdijo da je mađarski ?
Sicer pa ima letno (2017) čez 26 milijonov potnikov kar je približno enako 25 letnim obdobju Adrie . Vir STA (ali je to slovenska tiskovna agencija ali srbska mi pa ni ravno jasno po njihovih poročanjih oziroma povzetkih iz 24KUR & slovenačkih novic)
Glede na stampedo murgl proti mađarom pri drugem tiru bi človek sedaj pričakoval masovne proteste na Brniku. Preboj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zobatec

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
dobro, to si mu povedal.
bi še kaj dodal glede naših "medijev" ki so to kot kaže zamolčali?

A ti razumes da ni poanta lastnistvo in da tega ni nihce zanikal? Ker je Wizzair registriran na madzarskem ga tudi v svetu vidijo kot "madzarskega prevoznika", dejansko pa gre za amerisko investicisko druzbo ki je odprla podjetje v EU. V dolocenih medijih bos videl namesto hungarian oznako "budapest-based airline".

In lastnistvo trenutno nima nobene veze z aktualnim dogajanjem. Upam da je to koncno vstopilo v tvojo trdo betico in mediji s tem nimajo nobene veze.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
A ti razumes da ni poanta lastnistvo in da tega ni nihce zanikal? Ker je Wizzair registriran na madzarskem ga tudi v svetu vidijo kot "madzarskega prevoznika", dejansko pa gre za amerisko investicisko druzbo ki je odprla podjetje v EU. V dolocenih medijih bos videl namesto hungarian oznako "budapest-based airline".

In lastnistvo trenutno nima nobene veze z aktualnim dogajanjem. Upam da je to koncno vstopilo v tvojo trdo betico in mediji s tem nimajo nobene veze.
iskreno? ne. mislim pa da tudi ti nisi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Tri tedne po stečaju Adrie: poslovneži tarnajo nad zamudnimi potovanji

Iz članka:
"Skoraj dve tretjini Adrijinih potnikov je bilo poslovnežev. "

Se pravi so res samo bogataši leteli z Adrio. In politiki in zaslužni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zadnje leto verjamem, da je 2/3 bilo poslovnežev. Ostali smo se v zadnjih letih znali preusmeriti na druga letališča, kot da si že pričetek dopusta pokvariš s šalabajzerskim prevoznikom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Nima veze, bogataši, poslovneži ali kdorkoli drug.
Če se gre za petzvezdične goste, kot trdi ta članek, potem se petzvezdični ponudniki povežejo, ustanovijo podjetje ali pa združenje in sfinancirajo te petzvezdične goste. Stvar rešena.
So mi pa šle kocine pokonci in roka avtomatsko k denarnici, ko na koncu piše, da se politiki mudi z ustanovitvijo nove družbe. Spet bomo na suho nategnjeni in plačevali petzvezdične goste, mi pa letali iz okoliških letališč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Politika je vlak za rešitev letalskih prevozov že zamudila.
Naslednji dan po objavi stečaja bi morali imeti novo podjetje, kamor bi vsaj šolan kader prenesli. Tako pa so tujci še isti teden novačili pilote. Zdaj tudi če ustanovijo letalsko družbo z.mrd ustanovnega kapitala, ne bodo več dobili pilotov in ostalega osebja..oziroma dobili bodo samo salabajzerja, ker sposobni že letijo za druge prevoznike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Politika je vlak za rešitev letalskih prevozov že zamudila.
Naslednji dan po objavi stečaja bi morali imeti novo podjetje, kamor bi vsaj šolan kader prenesli. Tako pa so tujci še isti teden novačili pilote. Zdaj tudi če ustanovijo letalsko družbo z.mrd ustanovnega kapitala, ne bodo več dobili pilotov in ostalega osebja..oziroma dobili bodo samo salabajzerja, ker sposobni že letijo za druge prevoznike.
Ne vem če si čisto na tekočem. Tisti "lider pilotov" je zadnjič dajal vtis, da prav prosijo politiko, da jim da novo firmo in da jo je velika večina adrijinega kadra tudi pripravljena počakat kak mesec ali dva (na borzi - itak), če jim le dajo trdno zagotovilo do konca oktobra.
Namreč: baza na Brniku, domače življenje, relativno dobre plače v branži,... Kaj si lahko še več želiš? Tisti, ki so imeli resen namen it, pa bi to storili (oz. so že zdavnaj) s stečajem ali brez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial in Apollo8

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... prav prosijo politiko, da jim da novo firmo ... Kaj si lahko še več želiš?
V imenu "nacionalnega interesa" so nas pokradli isti tiči, ki bi nas najraje še naprej kradli - zgleda da nisi podrobno niti prebral svojega lastnega linka v postu #542, kaj šele dobro razmislil, kaj bi to pomenilo za naš davkoplačevalski žep do poletja in potem še dalje - jama brez dna :fredi: ... lahko je opletat po koprivah s tujim tičem :gorjaca: ... kar se pa tiče osebja, niso glih siromaki bili in se bodo morali pač znajdet sami , ne pa cuzat državne jasli na žalost zaradi nekih ugodnosti ... jebat ga, saj niso edini, ki so ostali na cesti v tem tisočletju ... bodo pač morali dvignit rit iz udobja :zmaga: ...

Kakorkoli že se bo stvar odvila, politikantje se bodo itak zmeraj tolkli po prsih zaradi lastne promocije, da so "uspešno" rešili neke težave :aplauz: ... plačamo pa naj mi :sprasujemse: ... halo, kdo je tuki nor :zavijazocmi: ... seveda pa razumem, da je za zdaj že bivše zaposlene hud šok od danes na jutri ostat na cesti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Mr_Wolf

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kaj pol, imajo stevardese že streho nad glavo? Drugače jih jaz vzamem pod svoje okrilje... :zardelalter: