aditiv za dizle

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
se da še to kje drugje kupit kot pri arčonu? ker se ne javljajo na tel ne na st ne na gsm, pa naj bi meli kao odprto, klical sem pa včeraj že.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ne antigripante je za sistem "pozdravit" če maš recimo šobe ki so na meji (ali čez) ali pa pumpo itd. zna zadeva spravit vse to k zdravju da deluje "normalno" naprej...

v kaksnem smislu pozdravit sobe? kaj pa antigripante naredi blagodejnega na gorivnem sistemu?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, majo v trgovinah z avtorobo. Euroton ipd. samo majo ceno kar obupno.

Arčon nima cajta več prodajat ta aditiv, dela cele dneve na avtih. Men ga je ta dobavil 3-4€ na liter cenej kot kak Euroton kjer je 30€+: 031795645 Pero
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
ok hvala ti Malecky
smile-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Uporabljam Antigrippante 25...



tole je top. samo cena je tudi jebena. Tole mešano 1:1 z nafto direkt v pumo je že kake šobe rešlo.

Wow, tole sem nabavil in nalil v avto od moje - citroen c3, 1.4 hdi.
Masina je bila cela neka zamorjena in nad 3000 obratov se je drla na polno.
Ze po nekaj minutah voznje je motor tisji in z manj tresenja...

Nisem pricakoval takega efekta.
zmaga.gif
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Uporabljam Antigrippante 25...
Moj mehanik je tudi zelo priporočil Antigrippante 25, je pa rekel da je daleč najcenjši v Lj pri enem dobavitelju (sem izgubil listek z imenom, mehanik pa telefon ima nedosegljiv), ki ima trgovino od Leclerca naprej po Jurčkovi.

Pozna kdo ime trgovine.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Koliko naj imam nafte v tanku ko vlijem noter flašo antigripante? Rad bi motor malo spucal na 250.000. Je potreben kakšen poseben način vožnje po tem ko se vlije noter?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Naceloma se da 1 dcl na tank goriva.

Za 'cistilne akcije' pa das v tank par dcl ko je ta bolj prazen, se peljes nekaj kilometrov in potem natankas...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ne antigripante je za sistem "pozdravit" če maš recimo šobe ki so na meji (ali čez) ali pa pumpo itd. zna zadeva spravit vse to k zdravju da deluje "normalno" naprej...

v kaksnem smislu pozdravit sobe? kaj pa antigripante naredi blagodejnega na gorivnem sistemu?
Čakam ta odgovor že skoraj 1 leto .... torej kaj konkretno se pričakuje od aditiva, da spuca?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
ja kaj je tu nejasnega. Vsaka šoba se ščasoma vserje in obrabi. Gorivo ni 100% čisto

http://www.maxabledieselparts....71_injector.jpg

tole maš element ki se ponavadi menja, ko se šoba rihta. Če stvar ni do konca zaribana in je samo vsrano se lahko z ultrazvokom ščisti in je šoba spet v tolerancah. Kaj misliš, da se dela s šobami, za katere ni delov? Vržež v UZ če je potem ok je to to, če ne pa pač nova. Jebat ga tak je. Enaka stvar se lahko v nekaterih primerih doseže z raznimi aditivi mešanimi 1-1 direkt na pumpo dokler ne spije vsega. Sploh na 1.5 ci se je to dostikrat izkazalo. V glavnem folk jamra kak ni dnara, da bi šobe zrihtali. Pol pa pride čez pol leta nazaj ko pumpa ribne.
če pomaga je to to, al pa novo. Zna tudi kaka pumpa tišje letet potem itd.

To pa vse v primeru, da je uporabljeno normalno gorivo. Pri kaki razbarvani nafti lahko samo vse skupaj stran vržeš in novo naročiš, ker je vse oksidirano
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Æistilna akcija z antigrippante se izvaja da pri filtru snameš dovod goriva in vtakneš v flašo antigrippante in tko laufaš.

Sicer pa 1dcl na 50l za vzdrževanje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
samo na dovod od filtra nisi nardil nič. Ker ti iberlauf potiska nazaj čistilo v kesl. pa ga 70% nazaj potisne al pa še več.
Moreš direkt na pumpo in obv iberlauf cev v isto posodo. Tak da kroži samo ta mešanica čez pumpo rail in šobe
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Če zlijem eno celo flašo v tank ko sveti lučka in sfuram, pa potem natankam 5 litrov da še "poplaknem", bo OK?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jaz sem ta Antigripante 25 nalil v skoraj prazen tank cel liter , moram reči, da ...... ja , je drago , najbolje da napišem , da avto z 110 k km BMW 3.0 diesel sedaj dela bolje ko nov ...... no ja resnica pa je, da se mi zdi, da sem 25 eur vrgel stran, saj ni nobene razlike, morda je bil pa že prej motor OK. Pravijo pa eni, da se enako čiščenje zgodi, če daš na poln tank 50 l ene 5 l super 100 oktanskega bencina in potem ta tank ne voziš čez 85% dopustnih vrtljajev ..... no to zadnje sem slišal od enega serviserja turbin in vbrizg sistema.....
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Eh za antigrippante sem videl, kar nekaj meritev, ki dokazujejo učinek, ne vgradi ti pa novega motorja.
tongue-1.gif


K Arčonu se pa vozijo od 100+km daleč na dizl servis...nekaj že dela prav. Če bi bil njegov aditiv bi še mislil, tako ga pa dobiš v mnogih trgovinah z avtorobo.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Jaz sem ga za moj mb w204 naročil včeraj na eni strani, z dostavo pride cca. 25€. Občasno mi trese ko stojim na mestu. Sem mu dal pred 2 mesecema notri Liqui Moly Pro-Line Diesel Cleaner, poraba padla za 2l, trese pa še vedno, sicer ne tako pogosto kot prej.
Bom videl če se stanje kaj izboljša po tem zvarku
grin1.gif


Kako ga dozirate tisti ki ga uporabljate? Ob vsakem tankanju goriva predpisano merico ali naj za prvo dozo kaj prilagodim?

PS: Že prebral vmes primere uporabe, jaz bom izvajal tako imenovano vzdrževanje, glede na to da se pozna že razlika od prejšnega aditiva
 
Nazadnje urejeno:

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Se splača antigrippante začet vlivat pri 230k km, npr deci ali dva na tank ali pa celo flašo v en tank mal za prepucat? Bo kaj učinka ali se to opazi le na dolgi rok uporabe in pri 100% uporabi pri " reševanju" šob?

lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=52186&highlight=antigrippante

Tukaj so ene meritve, pa še nekaj jih je bilo na BMW forumu, tko da nekej 100% deluje. Da ga pa ni že na petrolu bi moralo bit pa vsakemu jasno, da je to ekonomsko nemogoče. Še proizvajalci vozil, nikakor nočejo, da imate vse prvo pri 250kkm.

Se pravi... malo se reši tudi na prvi šus, ker nekaterim konkretno pade poraba, avto mirneje laufa ipd., večina pa na dolgi rob, ker je to izboljševanje nafte, kar se pa ne da naredit za nazaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik gufy pravi:
Se splača antigrippante začet vlivat pri 230k km, npr deci ali dva na tank ali pa celo flašo v en tank mal za prepucat?

lp

če šobe ne delajo več v tolerancah (kar pri teh kilometrih ziher ne več) se lahko kaj pozna. Če je vse ok v tolerancah ni nekega učinka.
Težko ugibat. Drugače pa pri 230k km ne govoriš več o reševanju, ker nimaš več kaj reševat. Razen obnova.