ABS in ketne

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Danes sem malce zahodil v snezni idili cerkljanskih hribov.
Navzgor je nekako slo, za dol pa kriza(letne gume)
redface-1.gif

Ni bilo druge kot, da montiram ketne - isti ku..c - ABS popusca in avto gre po svoje
cry12bpy.gif

Verjetno so zadnja kolesa podrsavala
crazy1.gif

Ni bilo druge kot da otroke in zeno posljem na sprehod in sam igram kamikazo
rolleyes-1.gif


Kaj naj storim-kupim se ketne za zadaj ali izklopim ABS(verjetno ni zdravju prijazno)-pri prejsnjih kantah nisem imel ABS in takih problemov
13.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Sicer se bo nasvet slišal čudno, predvsem glede na napisano na Alterju, ampak vseeno...mislim, da bi dobre zimske gume rešile težavo.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Sigurno bodo zimske pomagale.
Tudi brez danasnjega podviga sem jutri narocen pri vulkanizerju
wink-1.gif

Ampak danes niti z dobrimi zimskimi gumami tam dol ne bi peljal familije
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Zagotovo so tudi takšni primeri, vendar bi po moje kombinacija zimskih + ketne dosti zakasnile vklop ABS-a.
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
kupi si traktor in ne boš imel težav
evil.gif

mal sm zloben....ne vem...jaz osebno mislim da avto ni za povsod če ni temu namenjen
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ja saj imaš vendar ročno. Če zadnja kolesa niso prijela bi vendar potegnil ročno ravno toliko da kolesa ne drsajo . Se pa strinjam ,da z letnimi gumami v snegu nimaš kaj počet.
ketne za zadnja kolesa
hysterical-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
kaj pa če bi vzel ven varovalko za abs?

Nekaj podobnega sem ze delal kaksnih 17 let nazaj na tovornjakih-dodali smo stikalo.
Ocitno bom tudi tukaj dodal,pa eno veliko lucko zraven,da ne pozabim nazaj vklopiti
d055.gif


Sicer pa glede traktorja, ki ga nekdo omenja-za drugo leto cakam Pando 4x4
cool-1.gif
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
V cel ali zvožen sneg pri počasni vožnji ali lezenju zavore brez ABS 100% primejo boljše ..... gume se kar zarijejo v sneg in pridejo do podlage.

ABS pa tega ne dovoli
bonk.gif
..... zato sem si naredu elektroniko ki mi izklopi ABS pri brzini manjši od 30km/h
Vzel sem signal brzine ki pride do avtoradia. Ta pa preko elektronike in releja izklopi varovalko ko hitrost pade pod 30 .....
zmaga.gif
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
ko bos izklopil varovalko za ABS, se ti bo avtomatsko prizgala lucka za ABS na armaturni plosci in bo gorela dokler ne bo ABS sistem brezhiben, torej varovalka nazaj na mestu. zna pa lucka svetit se naprej po vstavitvi varovalke nazaj na mesto. v tem primeru izklopis akumulator za 7 min, da se sistem resetira.
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Bimer. ABS deluje skoraj pri vseh do nule. In zakaj se ne bi ustavil? Če ABS zazna da se je katero od koles (ali pa 2 - trije) nehalo vrtet jim zmanjša pritisk na zavorne čeljusti in ga za trenutek sprosti. Če spet blokira ga spet sprosti ..... in tako naprej. Zato se delovanje ABS čuti kot vibracije na podvozju.
Najnovejši ABSi znajo celo kalkulirat čas ustavljanja od trenutne hitrosti do popolne zaustavitve v idealnih pogojih in jih primerjajo z dejanskimi podatki iz senzorjev. Zato se ne zmotijo pri manjših hitrostih čeprav pa še vedno v snegu pri majhnih hitrostih ne delajo najboljš.
Sam ta moj dodatek za odklop ABSa uporabljam le v snežnih razmerah. Naredu sem tako da moram ob vsakem vžigu to aktivirat s pritiskom na posebno tipko ki se sama zresetira po odvzemu kontakta - da ne pozabim naslednji dan. Res se med delovanjem tega prižiga rdeča lučka ki pa po nekaj km sama ugasne brez reseta s testerjem ali odklopom akuja. Tistih nekaj snežnih dni v letu pa že potrpim tud iz to lučko.
cool-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
jest imam vedno izklopljen ABS na snegu... se avto sigurno lepše ustavi, pa še nič ne ropota...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
A je kdo pri Fordu Mmondeotu izklapljal abs kaj in ali gre samo varovalko vn in nazaj not ali je potrebno kaj resetirat?

Nisem imel avta za ABS pozimi še, glede na reakcije do sedaj me zna ful presenetit po kakem klancu dol... ali bom pa pač sam prej na zasneženem parkplacu najprej pretestiral malo....
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Verjemi da ni nobene groze. Če imaš dobre gume in če res ni huda poledica in vrh vsega cesta še neposuta se boš prav lepo peljal.V kolikor je pa že na cesti vse narobe ti pa itak ne pomaga prav nobena stvar ker si brez oprijema na podlago.
Tako da samo brez panike.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
ABSa ne smeš izklopiti le pod pogojem, da v avtu nimaš vgrajenega mehanskega omejevalnika zavorne moči med sprednjo in zadnjo osjo (ta preprečuje, da ne bi več zavorne sile šlo na zadnja kolesa kot sprednja, saj bi tako avto ekspresno obrnilo) - če to funkcijo opravlja sistem ABSa, zna biti po odstranitvi varovalke zanimivo
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz se s tem ne obremenjujem. ABS je v vsakem primeru boljša izbira kot No ABS. Če bi bilo tako hudo bi kapitalisti že z zakonom omejili delovanje ABS-a v "določenih okoliščinah"
hysterical-1.gif