A zdej popularno prosjačiti

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Klošarji iz zgornje variante (zasužnjeni invalidi) so imeli dnevno za 200 litric vina. Mogoče so zalogo delali za čez zimo?
cool-1.gif

Nekako mi ne sovpada podoba nekega modernega, urejenega trgovskega centra, pred njim pa umazan, smrdeč primerek vsakič, ko greš mimo: gospod, je kaj kovančkov? In če ga ignoriraš in mu ne odgovoriš, zna biti še nesramen. Zatorej je najbolje, če mu povem, da kovančki so, tudi bankovci so, drugače tako ali tako ne bi šel v trgovino...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kmalu bo enako kot v Italiji, kjer je Romunov več kot podgan. Rešitev je preprosta: ignorirajte jih. Bodo že odšli drugam.
Problem je v psihologiji ljudi. Nekdo, v stanju (zaigranem), ki jim sproži neprijetne občutek, morda celo sočutje. Oni zdravi, na kavici, z avtom za 10.000 EUR, službo, domom, lepo oblečeni.... kaj je 1 EUR za boljši moralni občutek, a ne?

1 EUR pa ja ni veliko. En kapučin. Tako mislimo mi, razmišljamo na relaciji jaz-kripl.
Oni imajo pa drugačno računico, ker nagovarjajo množico ljudi in vidijo jaz-500 bebcev s kovanci v žepu.
Konec dneva mi ostanemo brez 1 EUR, kripl za odvije poveze in preštejo kilo kovancev, ki so vredni več, kot ste vi zaslužili s poštenim delom cel dan.

Rešitev: ignorirajte jih. Naj se spokajo nazaj v Romunijo. Ne vem, kateri [censored] jih je spustil v EU.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Če odmislim prvi stavek in zadnji odstavek, se v celoti strinjam.
wink-1.gif

Fehta pa že vse živo in vedno jih ignoriram.

Vedno pa kupim tisti časopisek (Kralji ulice).
wink-1.gif

In starim klošarjem (tistim, ki klošarijo že zadnjih 10 let) mi tudi ni težko dati kakšnih cigaret ali litrce.
wink-1.gif
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Tole zalego s semaforjev in parkirišč bi lahko pregnali naši modreci z nekaj akcijami. Težava je le, da se jim bolj splača kasirati drugje...
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
ksz...
če mam slučajno kdaj kej viška denarja dam klošarju k bo vsaj prepričliv delvou.. če rab za vin nej reče... ne pa tiste scene: rabm za sendvič.. "ja ok ga greva iskt" ..ne ne to pa ne.
najbol možn na živce mi grejo ženske s svojimi otroki k sedijo na esti in zmmrzujejo..dej vsaj otroka pust nekje na toplem pa sama fehtar...
kralja ulice ne kupm več iz principa ker sm enkrat po nesreči dala človeku vsaj 3x premal dnarja..ker ga nism zastopla kaj je reku on je brez besed vzel... k sm pa ceno vidla ga pa že ni blo nikjer.je*at ga.

drugač pa z veseljm dam kkšn cekinček uličnim umetnikom (žongljerji ipd) ker se tud sama s tem ubadam...glede uličnih glasbenikov pa: če model zna igrt, ok, bo dobu... s tem pa da tm harmonko razteguje in prtiska tipke tja v tri dni se mi pa harmonika preveč smil.. jbg
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Nobenemu nic,sem pa ze dal kdaj v zivljenju sam taki so bili avtohtoni,pa se zgledat so morali bolani al karkoli ne samo pijani.

Drgac bi moral pa vse to razgont,al pa nej drzava poskrbi neke vrste dela ze te klosarje da si zasluzijo,fektanje pa prepovedat.To vse skupaj je nemoralno,pravtako kot nekdo ki igra da nima noge in govori da je vojni veteran.

Policija pa domim da jih lahko ven zbrca,v evropi moramo vsakemu vse pustiti.Pa se enkrat sem gledal nemsko tv kjer so zahaklal take k so zlato pordajal,so jih obkolili in popisali,vec jim pa ne morejo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz



Pa ste ze videli na copovi enega recimo do 30 let starega ki ima neke tezke napise pred sabo izgleda pa kot da bi ga 2 tovrnjaka povozila in komunala naplavila na sred copove?
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik Jerez pravi:
Tole zalego s semaforjev in parkirišč bi lahko pregnali naši modreci z nekaj akcijami. Težava je le, da se jim bolj splača kasirati drugje...

Poznam nekaj policistov in bi vsi brez pardona z veseljem izkazali svoje vzgojne ukrepe na primerkih uvoženih beračev. Domače pustijo na miru in jim včasih celo sami kaj dajo.

Problem je zakonodaja. Lahko jih popišejo, morda podajo predlog sodišču, vse skupaj se konča tako, da se ne zgodi nič.
Birokratskega dela ogromno, haska pa ne.

Vlada bi lahko predlagala spremembo zakonodaje, parlament bi jo morda ob sedanjem razmerju sil celo potrdil. Lahko bi, a ne bo. Zakaj?
Zaradi odziva nekaterih levičarjev in ljubiteljev vsega tujega. Zagotovo bi se oglasili LDS in Zares, ki bi vlado obtožili vsega mogočega. Zagotovo bi se oglasil še kdo, ki nekritično zagovarja izbrisane, Rome in vse, ki jih je možno uporabiti za rušenje sedanje vlade, ki pa res ni bog ve kaj... Po svoje razumem politično logiko, ampak v tem primeru bi bila sprevržena. LDS in Zares na ta račun od mene ne bi dobila glasov.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Meni ni problema dat kakšnega € klošarju, ki je slovenec, ni vsiljiv in ti prizna da bo denar ponucal za liter vina. Pa ti "tapravi" slovenski klošarji znajo usaj lepo se zahvalt pa kakšno lepo besedo rečt. Se mi je že zgodilo, da sem mu dal €, pa se mi je še enkrat zahvalil, ko sem šel čez eno uro nazaj po isti poti... Romune, ki se delajo, da so bogi pa preprosto ignoriram. Je preveč revežev slovencev, katerim bi raje namenil €... žal.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Jaz sem za reševanje njihovih problemov pooblastil tole gospo

cotman.JPG

jaz pa probleme odslej resujem s tem. fino, ker policajem ni sumljivo kot naprimer baseball palica, pa lazje si jo polozim med sedez. jebiga, odslej pravico v svoje roke.

MS_SuperstrongGM_Irons.jpg
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
vidis jaz pa ne, ker imamo socialno sluzbo. "umetniki pod soncem" so si pa sami izbrali tako sluzbo in se ne cutim cisto nic krivega, ce cele dneve prelagajo riti po plocnikih. samo smrdi za njimi.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zdaj je vprašanje ali da folk tistih nekaj centov zato, da oni nimajo slabe vesti ali zato, da pomagajo klošarju. Če je zaradi prvega se mi močno smilijo, mogoče še bolj kot sami klošarji...
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Dajanje denarja samo združi začaran krog. Sicer sem ravno en teden nazaj dala enemu evro, ker se mi ni zdel ultra prepit in je zbiral za burek.
Imam pa odpor do tega, da bi dala denar tistim ženskam z otroci, ki prosjačijo v Lj. pred Namo, ker bi s tem v bistvu podprla trgovanje z belim blagom. Saj ne vem... Če ne zberejo dovolj jih mučijo, če jim pa dajem jih bodo pa še več pripeljali. Kruto.
 

Francoz

Pripravnik
V Romuniji je po podatkih 4 miljone ciganov.

Če zvedo, da se da v Ljubljani zaslužiti najmanj 100 evrov dnevno (3000 mesečno), in jih fašemo samo 1% je to 40.000 ciganov. Dva polna bežigrajska stadiona...

Potem se lahko Ljubljančani slikamo za naslednjih 30 let (kar se tiče varnosti in prijetnega počutja meščanov)...



Pa še naslov članka iz sobotne priloge Dnevnika: Slovenija vodilna v EU po rasti kriminalitete.

In to brez tistih 40.000 ciganov...
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Nobenemu nic,sem pa ze dal kdaj v zivljenju sam taki so bili avtohtoni,pa se zgledat so morali bolani al karkoli ne samo pijani.

Drgac bi moral pa vse to razgont,al pa nej drzava poskrbi neke vrste dela ze te klosarje da si zasluzijo,fektanje pa prepovedat.To vse skupaj je nemoralno,pravtako kot nekdo ki igra da nima noge in govori da je vojni veteran.

Policija pa domim da jih lahko ven zbrca,v evropi moramo vsakemu vse pustiti.Pa se enkrat sem gledal nemsko tv kjer so zahaklal take k so zlato pordajal,so jih obkolili in popisali,vec jim pa ne morejo.
In spet se bo Evropa ukvarjala s tezo kako Slovenija preganja klošarje , jih v koncentracijaka taborišča zapira, pobija kot muhe in sili delat
13.gif
 

Francoz

Pripravnik
Slovenija:



1. Na sončni strani Alp.

2. Zgodba o uspehu.

3. Raj za evropske cigane, invalide, ter vsakovrstno mafijo.

4. Miljon petsto tisoč evrov potrošenih samo za eno romsko familijo.

5. Blaga kaznovalna politika do džankijev. Tudi za umore.

6. Metadona ko piva, pa še zastonj je... Čiščenje zobnega kamna pa (si) plačamo 40 evrov, ali pa si ga lahko očistimo sami z macolo in dletom...

7. Predsednik kandidat za svetnika.

8. Kaj je to: dela bum-tresk in je narejeno leta 1972? Ruska bojna ladja, s katero so Rusi kompenzirali sovjetski klirinški dolg do Slovenije

Pa še kaj sem pozabil.



Pa saj ne moreš verjet...
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ja, to je Slovenija. Večina napisanega je rezultat vladavine LDS. Žal. Pa jih imam raje kot SDS.
Kaj to pove? Imamo nesposobne politike.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
ksz, seveda da prosjačijo, ko pa evri tak letijo peesmo. Res, nemreš verjamet!