A zdej popularno prosjačiti

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Mene sploh ne ganejo...in zato, ker so še tolk nadležni poleg tega, da so itak "bogi"...jim prov ne dam niti pol ojra. Jst se za svoj denar pošteno trudim in ga tudi brez slabe vesti porabim zase (in svoje bližnje). Če bi se mi vsi smilili in bi vsakmu dala po en ojro, pol se jim konec meseca lahko kar pridružim...včasih pozabljamo, da 1 EUR ni več enako 100 SIT (al pa 50 SIT)...in za 1 EUR se že kar dobi kakšna stvar oz. po drugi strani še kile kruha ne dobiš več za ta denar...in pol nej ga talam okrog?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Poglej,

ne ZAHTEVA od nikogar denarja, samo prosi.
In mene to ne moti, če hočem mu dam, drugače ne.
Nisem obvezen in je samo od moje dobre volje odvisno.

Osebno zaradi 1-20 evrov mesečno ne bom najavil osebnega bankrota, mi je pa fino pri srcu, če sem lahko z 1 evrom +/- kakorkoli pomagal. Sicer je ta moto, kovanec na kovanec > bankovec. Tudi, če ga 3/4 pobere gazda, ki jih hrani, oblači, razporeja, še vedno so vsaj siti, oblečeni. Meni je prav. Komur pa ni, pač ne da.

Tudi naše gore listje, če se jim ne ljubi delat in raje klošarijo mene ne obremenujejo. Država je itak mačeha in niso neki veliki odjemalci davkoplačevalskega denarja. Dam raje za litrico, dve in smo vsi srečni in zadovoljni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pol pa kar v kako Kambodžo. Se boš skeširal še pa još. Ker tam so pa res bogi, lahko na široko odpreš denarnico.
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.635
230
113
jest se pa ne strinjam! tako vsiljivo fehtanje mene moti! in na sočutje ljudi igrat se mi zdi ful grdo! on bo sit in "oblečen" (kolikor pač je), če mu ti das tist euro al pa ne! Res je, kot bi podgane futral! in če mu ti in vsi ostali sočustveniki ne bi dajali, bi se v roku pol leta pobrali iz lj, in šli drugam! tko se pa sefom splača, valda jih bojo se več navozil, da tud enga koraka ne bos vec mogu narest brez enga da bi ti tezil. Pa čez 20 let bojo imeli tile pajaci še svoje otroke, pa bojo se uni fehtaril... mah, naj grejo drugam jest pravim! mi je pa zanimivo da imajo vsi tile reveži isto poškodbo! vsi imajo nogo notr zavito, in šepajo! me zanima, če ni to kakšna fora, ko pa pride dam, si pa kolen prov obrne, in ima normalno nogo... bi se mogu kakšen dohtr oglasit, pa povedat! Sicer so pa zanč policaji enga tega "sefa" aretirali, ker je tkole "zlorabljal" tele "invalide"... Tko da neki se dogaja! sam to bi mogl čistko v enem tednu narest in spucat ulice! naj pustijo naše legendarne klošarje, tele tujce naj pa pošljejo na vlak pa domov!
rolleyes-1.gif


sej vem... žalostno, sam en red mora pa tud bit!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
mene moti to da delajo nered s svojim ležanjem tam na tleh...se jih moraš izogibat.....da mam kak lokal kjer ta človek prosi ga z vodo direkt polijem....lenuhi eni....marš delat
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
moji zeni je takle izmecek cloveka, medtem, ko je cakala zeleno luc, odprl vrata od avtomobila in zacel teziti in fehtat! skoda, ker me ni bilo zraven sicer ne bi imel vec s cim prosijaciti. golazen nemarna! kam smo prisli!
 

Francoz

Pripravnik
DAnes so zaprli (glej kriminalno kroniko) tujega modela, ki je pripeljal v Slovenijo tri invalide an vozičkih (!), ki so za njega bearčili. Obtožili ga bodo postavljanja oseb v "suženjsko razmerje".



Invalidi so imeli dnevno 200.-300 evrov inkasa. Vsak. Pa saj to ni res, kako dobro srce imate Slovenci...



ZA dobro plačano delo iščem tri sodelavce. Pogoj je, da jim manjka vsaj ena noga. Prednost imajo tisti, ki jim manjkata obe...
 
Nazadnje urejeno:

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Tu pa tam jim dam kak E...

Prejšnji teden greva zvečer s punco po Kongresnem, nakar pride do naju model, star okrog 30 in reče če imava evro, da zbirajo denar za vino zjutraj, ura je bila res že preko 21, tak da vsaj lagal ni, glede tega, da je za jutri! Nakar me punca lepo pogleda in reče, saj maš evro ne?
grin1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
30€ X 30 dni=900€ na mesec.
40€ X 20 dni=800€ in je vikende frej
40€/8h=5€
Se človek zamisli malo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
Pa vcasih so fehtal mas 100sit,zdej rece evro kot da rece 1 sit,ampak to vemo da je v susu 240sit
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že na vsakem semaforju...
...
City park, Vilharjeva...

Aha, aha, midva sva se pa za malenkost zgrešila, glede na sence sem bil jaz malce pred tabo točno na mestu pred tem semaforjem, okoli 13. ure.
grin1.gif


Na kratko glede prosjačenja. To je vedno bilo in vedno bo. Edina razlika zdaj glede na prej je v tem, da je vedno več vedno bolj iznajdljivih tujcev.
smirk-1.gif
) Tole sceno na uvodni fotografiji sem sam doživel prvič in tipa gladko ignoriral, seveda. Je pa veliko resnice v tem, koliko lahko en tak prosjak zasluži dnevno, tedensko, mesečno, ... Namreč več od marsikakšne uradne plače, kar sem izvedel dejansko iz "prve roke". In da ne bo pomote, sam velikokrat komu kaj podarim, sploh če je popolnoma nevsiljiv, ne deluje kot prosjak (ki mu je to služba) in name naredi določen pozitiven vtis (kar v bistvu ni lahko razložiti).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
moji zeni je takle izmecek cloveka, medtem, ko je cakala zeleno luc, odprl vrata od avtomobila in zacel teziti in fehtat! skoda, ker me ni bilo zraven sicer ne bi imel vec s cim prosijaciti. golazen nemarna! kam smo prisli!

Taki posti me vedno prepričajo, da sploh ni nič narobe, če mi centralno zaklepanje ne dela
grin1.gif
(in imam tako odklenjena samo voznikova vrata).
Še kakšnih 5 let, pa bo tako kot v ZDA - kjer ne moreš kupiti avtomobila, ki ob zagonu motorja ne bi hkrati še avtomatično zaklenil vseh vrat.

Ja, je vprašanje, če je to dobro (primer nesreč...), priznam pa, da sem tudi sama že nalašč zaklenila vrata, ko sem videla, da je zunaj neka čudna situacija.
crazy1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Videl modela 3 dni nazaj, pripelje jih pa možakar z novo zeleno e klaso. Taki fajn kerlc se mi zdi, jim je sluzbo zrihtal.
Jaz bi mu vse tote suženčke pobil, pa da ga vidim pol v novi e klasi.

Številko:
Res je fajn namenit kak € v take namene, sam potrošim mesečno sigurno 5€ (ni dosti vem) za te fehtare, ampak v osnovi
dam vedno samo tem harmonkarjem, pa kitaristom, če sem res dobre volje še lokalnemu klošarju čeprav nič ne dela.
Sicer pa kok mam v žepu dam, nikol več kot 1€ pa nikoli manj kot 10c, če nanese da mam samo 7c se mu opravičim
da nimam več, vsi razumejo
cool-1.gif


Tem romunom pa mafiji pa nedam nič, ker sem s tem pomagal nekomu ki ima več denarja od mene.

Da pa povem štorijo kako sem enemu lokalnemu fehtarju dal 500 sit.

Šetam čez mesto in zares nisem mel pri sebi niti centa, tošl v avtu, sam sem letel samo po neke papirje,
in naletim na bradatega modela: "Gospod, bi blo kaj drobiža, lepo lepo prosim!"
"Joj res nimam..." Pa mi model nazaj pribije: "A vam posodim?"
hysterical-1.gif

Nasmejal sem se do solz ko sem hodil do avta, in pol res sem šel nazaj in mu pribil 500tko za solidn
liter vina, pa par cigaret, ker mi je zares polepšal dan...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Sicer ne poznam ne tebe in ne okoliščin v katerih se ti je omenjeno pripetilo, ampak po prebranem bi se v primeru da bi bil na tvojem mestu sam temu klošarju bolj trda predla. Ne bom trdil ,ampak obstaja velika verjetnost.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Vsakemu klošarju lahko takoj delo zrihtam, samo kaj, ko nihče noče delati. In če potegneš črto pod njegov dnevni ''zaslužek'', kmalu ugotoviš, zakaj nočejo delati. Vsem se smilijo, ker so nekako prišli v brezizhodno situacijo, iz katere skoraj ni rešitve. Ko pa jim rešitev ponudijo, jo pa 99% modelov odkloni in nadaljuje s prosjačenjem in najedanjem. Ni odvečnih kovančkov v mojem žepu. Še posebej ne za njih.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Klošarji so si sami izbrali način življenja. In ne zahtevajo ampak prosijo. Če daš prav, če pa ne, pa tudi prav.

Zatorej je nerazumno, da bi jim ponujal delo. Pošteno povedo, da rabijo za litrico in to je to.