A so jemalci kreditov v frankih bogi?

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Glej....a te je kdo silil v kredit? Zakaj ga nisi v evrih uzel? Kaj naj si pa tisti mislijo, ki sploh do krede ne pridejo? Ste v situaciji kakrsna pac je....sami ste se spravl vanjo....al so zdej vsi drugi krivi, ker se je tecaj spremenil? Eni smo kot mulci menjaval devize pa preracunaval....ne vem kako vam "odraslim" ni jasno, da se le te lahko spremenijo, pa ne le vam v prid? Kaj boste pa pol tulil, ce se situacija spet obrne? Nic kajne?
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
oktober 2006, bili tolarji, evra Slo še ni imela, kapiraš, greš na banko tam ti lepo zapakirajo kako je chf varna in stabilna valuta niha 1 ali 2%, €-vra še nimamo,
Sem bil v kasnejših letih večkrat na banki ampak te sveto prepričujejo da je s tem kreditom vse v redu, da se ne splača da ima svetovalec tudi tak kredit,....blabla,.... in greš ven saj oni že vedo saj so bančni svetovalci. no sedaj veš da so nategovalci

Ko vzameš kredit veš da pač za to uslugo plačaš obresti, s tem se sprijazniš, ne pa da banka nate obesi vsa tveganja, zavarovanja, ...in nihče noče da kdorkoli plačuje namesto nas , očitno še nisi razumel vsega in banka ni dajala chf na trr ampak takrat tolarje, tudi sama ni jemala chf kredita ....če pa ga je ga je zavarovala z zavarovanjem za valutna tveganja, nam to ni bilo možno

Zakaj sem vzel kredit, ker sva kupila stanovanje, ker ne želiš biti v neprofitnem stanovanju, ne v breme države, ne socialen problem pa tako dalje.

Zanimivo da vas ne moti dokapitalizacija bank, krediti tajkunov, pa koliko denarja bo šlo v slovenske železnice saj so po nasvetu znamenitega bančnika Arharja vzel polno kapo kreditov vezanih na chf, to pa bomo plačal davkoplačevalci, tudi mi!! A je kdo od politikov ali bančnikov že odgovarjal za svoje zgube narejene na delovnem mestu, z svojim premoženjem , so praktično spravili na kant že skoraj celo Slovenijo in?? Bodite še tuki mal pametni , ker tukaj pa gre za naš denar - davkoplačevalcev!!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potrošniški krediti v CHF so čisto osebna zadeva in res ne vidim niti najmanjšega razloga da padejo na pleča vseh davkoplačevalcev. Zakaj ptem še meni ne bi krili obrokov, obresti, whatever če ima kredit v EUR?
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
pa človek božji a ne moreš doumet da vsi hočejo SAMI plačat kredit, da se protivijo oderuštvu in nategu banke, ti ne boš njihovih kreditov plačeval, kar lepo v miru pejd pančkat
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
To ti pravis, da nismo proti dokapitalizaciji bank, pa proti krajam. To vi svicarji obracate, ker iscete ene bedne izgovore. Kupit si si zelel stanovanje, ja bravo frajer. A najem pa ni dost dobr ane? Pa kje zaboga pise, da lahko pa bancniku ful zaupas? Pa ce grem po kredit, kej preberem, koga druzga uprasam, sele nato grem na banko poslusat pravljicarja. Se zmer ste sami krivi, ker ste sli v to, pa hotl met stanovanje....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sorry, ampak tukaj ne bomo prišli skupaj.
A te je kdo silil vzdigniti gredit v CHF?
A si razmišljal, da je bilo leta 2006 vse vezano na EU, predvsem pa v članicah EU ki niso bile še v evrskem območju? Torej je praktično vso poslovanje potekalo v EUR. Vam ni potegnilo, da je CHF tako kot USD za člane EU območja tuja valuta, podvržena spremembam tečaja?
Zakaj si pa vzel toliko pufa? Prevelike oči?
Žal, tukaj ste kreditojemalci sami naredili največji feler, za razliko od ostalih držav pa Slovenija ne more fiksirat tečaja, ker nima več lastne valute. Pa vseeno, zakaj bi bili izjeme?
A boste tud tako goreči, ko se bo LIBOR zmnajšal in šel EURIBOR v višave? A boste tako goreče zahtevali da naj vam ne nižajo obveznosti?
Vse skupaj je en velik populizem, po vzoru Hrvaške in Madžarske še pri nas... A veš kaj Aksentije Topaliviæ reče? E pa gadno ste se zajebali...
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Zdaj ko je EUR začel spet rasti proti CHF bi se mogli začet bunit vsi, ki so vzel kredit v EUR. Bodo ustanovili kakšno društvo mogoče?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dejmo, FB društvo Evrič, pa se organizirajmo in zhtevajmo svoje pravice...

Jaoj, jaoj...
cry12bpy.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik tkma pravi:
...takole mam tud kredit vezan na chf, ampak kaj bi vam razlagal očitno ne poznate vseh dejstev praktično po vaših izjavah nimate pojma kaj bi kreditojemalci sploh radi,

zamislite se raje na žalost kar tragedijo če ste slučajno uspeli pri vsej svoji modrosti gledati vsaj posnetek nujne skupne
seje parlamentarnih odborov za finance in za delo, družino, socialo in invalide, pa samo govor gospe Ogulin, kakšna je revščina v Sloveniji in reakcijo naše izvoljene gospode, mrtvo ladni saj njim ni hudega, niso sprejeli enega sklepa, gospodje živijo v svojem svetu, katastrofa kakšne poslance imamo,....

Problem je v tem da tudi kreditojemalci ne vedo kaj bo radi. Spremljam malo po FB in je kolaps. Eni bi samo ugodne pogoje za konverzijo, drugi bi "reset" in prehod na kredit v Eur, z poračunom za nazaj (oboje je realno), spet tretji bi radi da se kredit spremeni v eur na dan podpisa, plačuje pa po pogojih za chf, najhujši pa so oni, ki mislijo, da se jim bo zdaj vse kar odpisalo.

Združenje Frank bi rado ničnost člena o CHF, češ da je oderuški, pozabljajo pa, da si je banka ravno z klavzulo v CHF kupila neko varnost, da je lahko dala tako nizko obrestno mero.

Sicer je pa tako: skoraj vsak pravi da so mu na banki rekli da Frank ne bo nikoli zrastel, da bo razmerje vedno enako itd... Če je tako in če stojijo za tem, naj tožijo banko, saj so jih nalagali (in nategnili).
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
si dojel da se gre zato da se bo tožilo banke čestitam skoraj vse si že spredvidel
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
To ti pravis, da nismo proti dokapitalizaciji bank, pa proti krajam. To vi svicarji obracate, ker iscete ene bedne izgovore. Kupit si si zelel stanovanje, ja bravo frajer. A najem pa ni dost dobr ane? Pa kje zaboga pise, da lahko pa bancniku ful zaupas? Pa ce grem po kredit, kej preberem, koga druzga uprasam, sele nato grem na banko poslusat pravljicarja. Se zmer ste sami krivi, ker ste sli v to, pa hotl met stanovanje....


in zakaj boš plačal bančno luknjo in vse ostal pufe države
si pravi general, seveda po bitki
pa lahko noč
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ma ne, carji se vi...
@Ibiza... se strinjam.
Ko sem jemal kredit za obnovo (stanovanjski) mi je na gnili državni banki svetovalka rekla takole...
-lahko vzdigneš kredit v CHF. Sedajle je ugoden, poceni, dobiš več. A ne veš kako bo tekom odplačilne dobe 15 let
-lahko vzameš kredit v EUR, z spremenljivo obrestno mero. EURIBOR in pribitek. Zaenkrat je obrok xxx EUR, prognoze so stabilne. ČE ti zagusti vzameš nov kredit z fiksno obretno mero in straega poplačaš.
-lahko vzameš kredit s fiksno obrestno mero.
Odločil sem se sam za drugo opcijo. Po razmisleku in posvetovanju.

A ste vi kaj od tega storili ali te na vrat na nos podpisali pole in dnarčki na TRR in lako æemo mi to?
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
na vrat na nos kupil nov avto pa vikendico na morju ob pomolu jahta, tko da le bodi mi fovš, pač naša mnenja so različna, lej če nekomu ne morem pomagati sem vsaj tiho kar pa tukaj klobasate je pa res bz, tako da naslajajte se še naprej

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi sam spremljam malo to debato na FB... Groza. Radi bi ničnost pogodbe bla bla bla. Potem pa uleti ena "carica," ki pravi, da je imela 1300€ plače in da je v "švicarjih" lahko imela obrok 900€. Na 1300€ plače. Vzela je za 200k CHF (mislim da za 134k€)... Pa gledaš malo fotke pa vidiš potovanje ono, potovanje tisto, avto za njega in za njo itd...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Poznam te fore. V družini... Kredit na polno, pa bajto, pa kovine za na starost... Pa že takrat je šla dobra plača za obrok. Sedaj pa v jok, pa plača dol, pa prodal ne bi, pa... Istočasno smo se pufal, takrat sem bil osel...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Mene predvsem moti,da mnogi govorijo,da za kredit v eur NISO BILI KREDITNO SPOSOBNI (???).To preprosto ni res! To je čisto zavajanje,ker če si sposoben za kredit v chf,si sposoben tudi za kredit v eur,seveda pa si takrat dobil malo manj kredita,če si ga vzel v EUR. Tako se je mnogo ljudi zapufalo na 100%,ker je bilo seveda (nujno) kupiti hišo ali 4-sobno stanovanje. Če bi takrat vzeli tisti 30% manjši kredit v EUR,bi sedaj sicer živeli v 2-sobnem stanovanju,a s skoraj odplačanim kreditom....tako pa imajo sedaj štalo s tem švicarjem.
Kdor ima kredit v CHF in se z napisanim ne strinja,naj mi odgovori na vprašanje,kaj bi bilo,če takrat krediti v CHF sploh nebi obstajali oz.jih banke nebi ponujale?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.576
2.424
113
Kar sem jih pregooglal sama javna uprava ali mutibariči.


Ko jih bodo pa še s šihtov prej al slej pometal, bodo pa že oboroženi upor pripravljal
tongue-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja v obdobju, ko so pa Frank umetno držali dol, se pa nobeden od teh ni oglasil in rekel kako coool ..........