A so jemalci kreditov v frankih bogi?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ksz

Se da ta trenutek dobiti kredit v frankih? Meni se zdi sedaj idealna priložnost za najem kredita v švicarski valuti. Pa resno mislim ...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.173
3.092
113
Vztrajat moraš in bolj iz firbca preučevat vse fore, ki jih bodo uporabili, če boš uspel skleniti. Kakšna skrita kamera takrat ne bi škodila. Pa na več bank bi moral iti.
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ksz

Se da ta trenutek dobiti kredit v frankih? Meni se zdi sedaj idealna priložnost za najem kredita v švicarski valuti. Pa resno mislim ...
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ksz
Se da ta trenutek dobiti kredit v frankih? Meni se zdi sedaj idealna priložnost za najem kredita v švicarski valuti. Pa resno mislim ...

Ne rabiš sploh kredita v CHF, če misliš da bo padel gre na forex in kupiš par EUR/CHF na padec, po želji s faktorjem ki ti bo še povečal morebitne donose.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Berem na fb skupini komentar ene ženske (citiram):

"Sedaj teče 9 leto ( od 20). Glede na dejstvo, da sem odplačala skoraj vse obresti. ..grem pa na glavnico, ne vem, ali bi bilo smiselno menjati valute v mojem primeru..."

Ona je zgleda resno prepričana,da je odplačala vse obresti
rolleyes-1.gif

Jaz res ne razumem več. Ali ljudje res ne vedo niti tega, kako se odplačuje kredit / kako banka obračunava obresti?!
shocked-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Kokr beres prispevke na fb je jasno, da niso lih brihtni tile, ki so podpisal pogodbe za prehude kredite. Jokat pa cvilt pa obvladajo, pa ostale krivit za njihove odlocitve.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Toj tko k da po cesti vozis prehitro in te oglobijo.....sej te nben ni silil v to. Lahko te dobijo ali pa ne. In k te dobijo je vse narobe, ce te ne,si pa najvecji car, ker si prsu 10min prej iz mb v lj....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik piagolo pravi:
Vztrajat moraš in bolj iz firbca preučevat vse fore, ki jih bodo uporabili, če boš uspel skleniti. Kakšna skrita kamera takrat ne bi škodila. Pa na več bank bi moral iti.
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ksz

Se da ta trenutek dobiti kredit v frankih? Meni se zdi sedaj idealna priložnost za najem kredita v švicarski valuti. Pa resno mislim ...
Ta trenutek bi se vsi bančniki za glavo prijemali, češ kaj je s tabo, če slučajno ne veš kako tvegano je jemati kredit v frankih. Tudi dvomim, da bi ga uspel kje dobiti, čeprav je zagotovo sedaj pravi trenutek za najem kredita v frankih, ko ga banke nočejo tržiti ...

Nekako velja pravilo v življenju, da ko ti nekdo prodaja stvar o kateri ne veš veliko, se boš z nakupom opekel. Kar pa ti tisti trenutek odsvetuje, oziroma ti noče prodati, pa je dober nakup.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Sami pametni ste tule.
Takega tveganja je okoli vas vsak dan, samo navajeni ste, da se nič ne zgodi.

Primer:
-se pelješ po dvosmerni cesti in ti iz nasprotnega pasu zavije tovornjak, čelno vate. Si potem bedak, ker si sprejel tveganje vožnje po tej cesti?
-živiš v Sloveniji, kjer je NEK. Recimo, da jo požene v zrak in so vsi v radiju 500km pogubljeni. Si potem bedak, ker živiš v Sloveniji?

itd, itd. Lahko je bit pameten in general za nazaj. Sem prepričan, da je mnogo inteligentnejših ljudi od vas vzelo kredite, enostavno ker so zaupali, da banka ne more tako škodljivih produktov prodajat.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Sami pametni ste tule.
Takega tveganja je okoli vas vsak dan, samo navajeni ste, da se nič ne zgodi.

Primer:
-se pelješ po dvosmerni cesti in ti iz nasprotnega pasu zavije tovornjak, čelno vate. Si potem bedak, ker si sprejel tveganje vožnje po tej cesti?
-živiš v Sloveniji, kjer je NEK. Recimo, da jo požene v zrak in so vsi v radiju 500km pogubljeni. Si potem bedak, ker živiš v Sloveniji?

itd, itd. Lahko je bit pameten in general za nazaj. Sem prepričan, da je mnogo inteligentnejših ljudi od vas vzelo kredite, enostavno ker so zaupali, da banka ne more tako škodljivih produktov prodajat.

Kar nekaj, vse skupi.
confused-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Berem na fb skupini komentar ene ženske (citiram):

"Sedaj teče 9 leto ( od 20). Glede na dejstvo, da sem odplačala skoraj vse obresti. ..grem pa na glavnico, ne vem, ali bi bilo smiselno menjati valute v mojem primeru..."

Ona je zgleda resno prepričana,da je odplačala vse obresti
rolleyes-1.gif

Lej, jo čaka presenečenje, ane?
evil.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
O ste bedaki, ko nasedate na tak bančni PR. Resnično so ljudje drli in zdaj nenadoma prenehali.
 

Vegeta

Pripravnik
12. maj 2014
43
0
6
ksz

Skratka, tudi sam imam v CHF kredo, So What!? + 170 mam po novem
17758-icon_confused.gif

Res je, bankirji SO "zavajal", meni osebno je poslovodja v banki dal 100% kredit za flet in dokaj nizko obrestno mero.
Ne, ni rizika (so bile njegove besede)
rolleyes-1.gif
Frank kot Euro sto stabilna , tako da ni bojazni!


Zdej pa čakamo da vidimo kako bo z eurom ko bo ECB mesečno odkupila po 60 milijard evrov obveznic
grims-1.gif


P.S. Ne, nism bogi
ne-ne-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Kaj to pomeni cene gor?

Če imam na stran $2k se mi poleti splača za kako zadevo pretvorit v evre in ponucat, ko bo razmerje bližje 1:1, če ne bo kakih korekcij cen navzgor.
smile-1.gif
 

tkma

Zelenc'
15. dec 2008
15
0
1
...takole mam tud kredit vezan na chf, ampak kaj bi vam razlagal očitno ne poznate vseh dejstev praktično po vaših izjavah nimate pojma kaj bi kreditojemalci sploh radi,

zamislite se raje na žalost kar tragedijo če ste slučajno uspeli pri vsej svoji modrosti gledati vsaj posnetek nujne skupne
seje parlamentarnih odborov za finance in za delo, družino, socialo in invalide, pa samo govor gospe Ogulin, kakšna je revščina v Sloveniji in reakcijo naše izvoljene gospode, mrtvo ladni saj njim ni hudega, niso sprejeli enega sklepa, gospodje živijo v svojem svetu, katastrofa kakšne poslance imamo,....
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Saj nisem nek grammar nazi, samo če je tvoje razumevanje principa razumljivo pisanje, in si tako bral pogodbo o kreditu me čudi, da nimaš še dodatnega pribitka..