A prehitevate stoječe avtomobile?

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Men je ful smešno, ko me kdo vpraša koliko časa rabim z motorjem do SLO obale iz LJ. Vsi pričakujejo odgovor 35 minut. Jaz pa prav z užitkom vozim lepo u izi. Po stari cesti do morja npr. izven naselij vozim cca. 100km/h in mi je prav fino. Je pa res, da ne obljuden dan prehitim 1-2 motorista, mimo mene jih pa kakih 10 piči, ampak živ sem pa še zmer :nazdravje:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Vprasanje:
Vozniki, kako pogosto vas motoristi prehitijo(?) ko se nahajate v stoječi koloni?
Prehitijo ravno ne, obvozijo pa, po mojem ( našem? ) občutku, vsi!
 

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Ko je že govora o vožnji mimo kolone in če koga zanima, je tukaj izvleček iz zakona in sicer ZPrCP v 53.členu (vožnja mimo) 4 točka govori: " Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem. "
Najbolj je zanimivo je po kateri strani je dovoljena vožnja mimo in da v 53. točki ni nikjer opredeljene sankcije za kršitev 4te točke.

lp.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Po navadi, tam kjer se delajo kolone, narišejo polno črto. Tako, da tudi z motorjem ne smeš voziti mimo po levi, ker čaka globa po 98.členu ZPrCP - 160€
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Motoristi, ki so normalni me načeloma ne motijo in vedno poskrbim, da omogočim varno prehitevanje, zakaj pa ne. Ne bom jest nič prej na cilju, pa če me obvozi en al pa 109 motoristov.
Me pa motijo mulci na skuterjih v Lj. Se naguzi pred tebe na semafor, pol pa nikamor ne gre....grrrr
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Moje vprašanje je bilo za stoječo klono.
Ni dovoljea vožnja med vozili v stoječi koloni.
Če se motoristi počuijo ogroženi, naj vozijo z hitrostjo primrno situaciji, naj ne prehitevajo v ovinkih, polni črti, križiščih, usmerjevalnih pasovih, itd.
Če pričakujem udeležeca v promeu ni poblema tudi kakšen njegov feler. Tudi omogočim mu varno in hitro prehitevanje!
Pač ne pričakujem, da me kdo prehiti/obvozi v križišču, in še bi kahko našteval( i ).
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Moje vprašanje je bilo za stoječo klono.
Ni dovoljea vožnja med vozili v stoječi koloni.
Če se motoristi počuijo ogroženi, naj vozijo z hitrostjo primrno situaciji, naj ne prehitevajo v ovinkih, polni črti, križiščih, usmerjevalnih pasovih, itd.
Če pričakujem udeležeca v promeu ni poblema tudi kakšen njegov feler. Tudi omogočim mu varno in hitro prehitevanje!
Pač ne pričakujem, da me kdo prehiti/obvozi v križišču, in še bi kahko našteval( i ).

Mene nikakor ne motijo, dokler ne delajo gneče pred mano (ko sem recimo tudi jaz na turistični vožnji. Z avtom, ki gre po ovinkih hitreje od motorjev).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če se da bi prosil, da avtomobilisti zadržite svoje izpade ali pa odprite drugo temo za to, morda z naslovom Bedarije neumnih motoristov.
Namen te teme je podati pogled motorista in po možnosti še kakšen nasvet, kako to varno ZA VSE početi.
Torej, ali v primeru kolone prehitevate stoječe avtomobile do recimo semaforja ali česarkoli že?
Kje? Po levi strani, desni strani, med avtomobili, če sta dve koloni?
Kakšne imate izkušnje z drugimi udeleženci v prometu, dajo prostor ali ga zaprejo.
Pa da jaz začnem. Najprej pomembna predpostavka: se imam za popolnoma neizkušenega motorista (bolje mopedista) in sem na motorju precej pussy.
Vse je odvisno od moje volje. Na motorju se mi namreč običajno NE mudi in v kolikor ni velike gužve potem niti ne prehitevam, če se premikamo naprej. Če že prehitevam grem mimo s tako hitrostjo, da lahko vedno ustavim, če bi slučajno kdo „ponesreči“ odprl vrata. Nikoli ne prehitevam v nasprotni promet (pussy pač) prehitevam pa tam, kjer je več placa. Lahko tudi po desni, ampak to samo stoječa vozila in s hitrostjo, da lahko takoj ustavim. Zadnjič sem bil v LJ v rush hour pri 30-ih stopinjah izredno presenečen, ker ni noben voznik zaprl prostora, nekateri so mi pa celo prostor naredili. Vedno tudi prehitevam tako, da imam „varno“ točko, kje se bom ustavil, če slučajno pride promet nasproti.
Ko se potem ustavim (npr. pred semaforjem) gledam, da potem takoj hitro speljem, tako da vozniki, ki sem jih prehitel, niso nič na izgubi.

PS: kakšna je sploh kazen za to? Predvidevam, da ni dovoljeno pri nas.
jaz že leta obvozim kolono po levi do semaforja na pole position

lepo eazy mimo in se postavim

bolje to, kot da se z njimi ubadam in cincanjem, mobiteli...

včasih mi semafor pridr še kako prav, se šleperja rešim ki ga težko skineš polurbanem naselju

noben mi še ni utrujal, v tujini to redno prakticiram, doma se bolj malo vozim ali nič
 
  • Všeč mi je
Reactions: sistemik