A ma kdo kako dobro "ruto" čez celo italijo?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Letos bi rada šla z avtodomom po celi V al pa Z obali italije, pa vrjetno
vse do sicilije.

Je že kdo fural podobno varjanto?
Kolko časa bi zadeva vzela? (dnevno max 150km, prvi dan recimo do gardalanda pol pa postopoma)
Katera obala je lepša? Mišljeno, da se čimveč voziš ob morju, pa da so kolko tolko plaže za namočit...

Pa kakega avtodomarja ki je to že sfural, če mi še on poda kak info o varnosti sami in nakaj pazit, kje se čemu izognit...

LP!
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Lepše morje in obala je sigurno na Z delu škornja.
Da o lepoti zaledja ne izgubljamo besed...
Če greš od Gardalanda dalje proti Genovi in Francoski meji (do tja se ti splača zategnit) po avtocesti, vidiš, kaj je to zajebana avtocesta: tunel, viadukt, tuneeeel, viaduuuuukt... itd ene 20x. Pol se pa spustiš do morja in greš po obalni cesti na jug.
Pri Livornu je ena cerku, ki stoji v bližini kraja, kjer se je izkrcal svet Petr. To niti ni splošno znano. Maš pa v ozadju celo Toscano.
cheer.gif

Potem je tu še Rim, Neapelj itd, a bolj dol še nisem bil. So pa cene zasoljene u pm, sploh u gostilnah
uf-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma to bi rada, Verona, Toskana, Rim, Neapelj, še kake benetke bi vsekala in pa seveda obvezno Sicilijo.

Na cene se pripravljam že z januarjem, pridno dajem na stran vsako 20tko ki mi hodi "viška" po žepu + mesečno
kar kot kak obrok nakažem v štumfo
wink-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Vzhodno t.j. Jadransko stran obale lahko mirno spustiš..., ker skoraj celotna obala je čisto ravna, mivkasta in pusta.
Prav tako bi izpustil Gardaland, če si greš ogledovat pravo Italijo.

Tako, kot je nekdo že pred menoj napisal..., zapelji se tja do Francoske meje, lahko skočiš pogledat Cannes, Nico, Monte Carlo..., je vse na kupu, lahko obdelaš v enem dnevu...potem se pelješ ob obali mimo Genove, prek Livorna v Firence, si ogledaš Toskano.
Nato se odpelješ v Rim, si tam par dni, potem jo potegneš do Napolija, kjer imaš v bližini Vezuv, Pompeje, otoka Capri in Ischia, Sorrento, Positano
Amalfi:



Če bo dovolj časa, greš še na Sicilijo ali Sardinijo, jaz bi izbral slednjo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa tudi v Tropei se ustavi doli na jugu. Jug je na splošno zelo poceni (pice od tri evre naprej, pa to zelo dobre, liter odličnega domačega vina ob domaših kalamarih (njami) v trattorii 4 evre. Drugače je vzhodna obala dolgčas, zahodna pa vse sorte. Če pa se ne pojaš ravno po Rimu, Pisi in Firencah, so cene primerljive s hrvaškimi.
Sicilijo je pa še treba videt.
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kolko časa bi potrošil recimo od portoroža pa z vsemi naštetimi mesti do sicilije in recimo nazaj?
(torej pridem na sicilijo, ko tam zaključim se odpravim domov brez daljših postankov)

Kolko km bi to zneslo?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
LJ-trajekt za Sicilijo je 1400 km direkt po avtocesti, kar znese cca 16 ur vožnje, če se menjavate in upoštevaš NAJMANJ eno uro zastojev (Benetke, Bologna, Firenze, gradbišča). Koliko rabiš, je odvisno, kje in koliko se boš ustavil. Priporočam, da imaš raje kako lokacijo manj pa to potem bolje uživaš, imaš več od potovanja kot pa vsak dan neko furanje.

Pa ne it avgusta.
ne-ne-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pač skenslaš Sicilijo. Že Italija južno od Neaplja ima dosti za pokazat. 2 tedna se mi zdita zadosti. Greš pač spet leto ali dve kasneje (če že vsi na Hrvaško hodimo celo življenje).
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Na tvojem mestu, bi ti tudi jaz predlagal tam do Neaplja, pa 14 dnevno varianto. Čez 3000 km ne bi smel narediti.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
3 jurčke v obe smeri ane.

Vbistvu iščema bol plaže na samem, pa seveda kaj za pogledat. Tu azurna ponuja največ...
Treba bo še brskat po netu zgleda, ta italija mi deluje da se bom samo vozil pa vozil pa vozil...

V interesu mi je recimo 150km na dan, parknit, kopat, zvečer malo v mesto, če nama je ultra všeč
ostanema še kak dan ali dva, sicer pa spokama v naslednje mesto...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja seveda 3k v obe smeri. Do Nepalja imaš iz Lj, ravno 1000 km, pač kak dan malo bolj potegneš.

Zahodna obala Italije je ravno pravšnja za take kratke enodnevne premike, kopanje, ležanje na plaži, zvečer kaj dobrega pojest, prespiš, zjutraj pa spet premik.

Azurna obala je sicer lepa, a draga, pa vse je zbetonirano, to ti je, za svetovni Jet Set, če posplošim, kot Portorož ali pa Opatija, za naše bogatune, ko se pridejo kazat v Ferrarijih, le, da je vse skupaj veliko večje in 100x bolj mondeno.

Saj je lepo in, kot sem napisal Cannes, Nica, Monte Carlo, vse lahko vidiš v enem dnevu, je luksuz, ampak ni pa tam, da bi našel miren kotiček zase...

Vsaj jaz osebno sem imel en dan dovolj za ogled Azurne obale.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Men se je super dopadla okolica Neaplja. Pompeji, Vezuv, otok Capri, otok Ischia, Sorrento. Pol Amalfijska obala z Amalfijem in Positanom. Podobno kot je napisu Notranjc. Da pa prides do sem pa gres itak skozi Toscano ki je precudovita-Benetke, Firence, Siena, San Gimignano, Rim in Vatikan. Mogoce se Pisa pa bolj na Z lahko se prej obisces Cinque Terre.

LP
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Na Azurno ne it, tm je taka gužva, kot v Europarku tik pred božičem
grin1.gif

Toscana je zelo zanimiva, poleg Firenc imaš še kup drugih, manjših, slikovitih mest in mestec (Sienna, Pisa - ok, tu je tut gužva - Volterra, San Gimignano, Livorno (ki je sicer za en jebeštrga mest, ampak predmestje oz. okolica je pa zanimiva) itd. Lahko greš npr za en teden ali 10 dni, pa raziščeš vso Toscano. Če misliš it na Azurno obalo, pojdi od Marseillesa naprej - Do Marseilla je po celi obali gužva kot v škatli sardin, od tam naprej pa, kot bi odrezal.. mir, brez drena, pa celo Provanso maš za hrbtom. Lahko greš na primer gledat rojstno hišo Nostradamusa, norišnico, kjer je Van Gogh uhelj odrezal, Camargue je na "dohvat ruke"... Pa nč bat, francozi niso nič večji cgani, kot hrčki ali makaronarji - opljačkajo te tu ali tam, pač se izogibaš sumljivim krajem (kateri so to, ti še največ lahko pove intuicija).
Torej, kamorkoli misliš it za mal cajta, si ne delaj prevelikih ciljev, boljš 20 km dnevno pa ornk oglede, ali pa si nekje vzpostaviš bazo (tako delam jaz) in potem od tam ven raziskuješ - lahko tudi po 200 km na dan sem in tja.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma nebi se rad z tistim stanovanjskim blokom od avtodoma fijakal dnevno 300km, raje vidim 2 kraja manj, pa
zato ostale tolko bol.

Lani sma ga vsekala po hrvaških otokih, pa sma našla tako samotno plažo med borovci z mivko,
da se sploh več nisma premaknila od tam.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Ja, če bi pa rad samotne plaže, potem pa pojdi zahodno od izliva Rhone (30 km od Marseilla na Azurni obali). Tam imaš pa pustoš, čeprav je civilizacija dokaj blizu.