A kdo pozna etoro?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kolega me ravno prepričuje, da se splača kupit nafto.
Na spletni strani imajo napisano, da 67% vlagateljev naredi izgubo. Sicer me tovrstno vlaganje preveč ne rajca, ampak vseeno nimam kontra-argumenta, saj bo glede na rekordno nizke cene verjetno res šla nazaj na staro ceno (+100%)? Kako potem folk naredi izgubo?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Če nisi izkušen z omenjenimi platformami brezveze, da greš dajet denar v eToro saj boš vse zgubil.
Za take stvari rabiš kar dosti izkušenj kako sistem deluje.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ja, razumem, da v "normalnih" časih grejo delnice mal gor in mal dol in hitro izgubiš..
Ampak nafta bo res šla gor, zato me zanima mehanizem, kako lahko sploh izgubiš?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kolega te prepričuje? A on pa nima keša, da bi sam vse svoje prihranke vložil v nafto?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Zaenkrat je prišlo do dogovora o omejitvi črpanja... zato cena trenutno raste. Ampak nihče ti ne more zagotoviti, da ne bodo savdijci ponovno črpali na polno, da bi zbili ceno nafte in na ta način iz trga izrinili ameriška črpališča, ki po trenutnih cenah niso profitabilna.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Izgubil boš denar, ker gre ziher za vzvode, ki te bodo ob skakanju cen gor in dol hitro užgali nazaj.
Lahko si pa zdajle kupiš za 2 jurja kurilca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in Spajky

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Izgubil boš denar, ker gre ziher za vzvode, ki te bodo ob skakanju cen gor in dol hitro užgali nazaj.
Lahko si pa zdajle kupiš za 2 jurja kurilca.
Na etoro lahko trguješ brez vzvodov. Sam ga uporabljam, ker nimajo stroškov trgovanja pri 1:1 vzvodu in izplačujejo dividende. Me pride ceneje kot če bi imel račun na borzi. Če trguješ brez vzvoda in imaš plan nad 10 let je vseeno kakšna je cena, ker delaš cost average system, se pravi vsak mesec daješ not nek fiksen vložek. Na etoro je min. 50$, tako da če daš vsak mesec 50$ in to delaš 30 let boš na koncu kar vredu prišel skozi. Vse kar delaš je podobno kot skladi, le da jim ne plačuješ provizije za upravljanje in dobička in blablabla...
etoro.png
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
... Če trguješ brez vzvoda in imaš plan nad 10 let je vseeno kakšna je cena, ker delaš cost average system, se pravi vsak mesec daješ not nek fiksen vložek. Na etoro je min. 50$, tako da če daš vsak mesec 50$ in to delaš 30 let boš na koncu kar vredu prišel skozi. Vse kar delaš je podobno kot skladi, le da jim ne plačuješ provizije za upravljanje in dobička in blablabla...

Pa ti verjameš in zaupaš, da bo etoro čez 5, 10 let še obstajal? Veš koliko firm je v zadnjih 15 letih takole nastalo in čez 2-3 leta čez noč ugasnilo? Vem kaj govorim, ker že 15 let spremljam te zadeve in tudi eToro sem že uporabljal za CopyTrader.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Pa ti verjameš in zaupaš, da bo etoro čez 5, 10 let še obstajal? Veš koliko firm je v zadnjih 15 letih takole nastalo in čez 2-3 leta čez noč ugasnilo? Vem kaj govorim, ker že 15 let spremljam te zadeve in tudi eToro sem že uporabljal za CopyTrader.
In zakaj ne bi obstajal? Sej niso izpostavljeni ker ne trgujejo ampak so posredniki med tabo in borzo oz. bankami itd. Drugace pa tudi ce propade sej mas zavarovano do 20k za ciperski etoro in ce gres na UK kjer je reguliran od FCA ma celo 80k gbp na osebo zavarovano...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zdravo vsem,

sem tudi jaz pred krizo videl reklamo za etoro in naložil denar (minimalno). Kar se tiče borze sem laik, vendar kot ostali predvidevam, da nafta ne more iti še bolj dol..... Včeraj sem jo kupil za okoli 12$ in mi jo je avtomatsko prodalo za 13.5$. Nisem vedel, da mi jo bo avtomatsko prodalo, ko doseže zgornjo ceno, ki ti jo program nastavi. Takoj sem šel v nakup nazaj. Sedaj je okoli 15-16$, kar je zame zaenkrat dobiček.

Ni mi pa jasno, da sem imel včeraj razpoložljivih sredstev 0$, danes pa imam negativno stanje 200$.

Nikjer ne najdem zapisa zakaj so mi računali 200$. Edina logična je, da so mi računali stroške "nočnega nakupa", ne vem....

Je kakšen večji strokovnjak tukaj,...

Hvala za odgovore.

LP
 
Nazadnje urejeno:

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Sem že našel odgovor.

Ker je min nakup večji kot sem vložil, sem si "izposodil" 5x vložek od brokerja, kar pa me košta 200$ na dan.
Še dobro, da je šla cena gor in sem konec dneva bil v plusu.
 
  • Wow
Reactions: Bucko

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Sem že našel odgovor.

Ker je min nakup večji kot sem vložil, sem si "izposodil" 5x vložek od brokerja, kar pa me košta 200$ na dan.
Še dobro, da je šla cena gor in sem konec dneva bil v plusu.

Temu se reče trgovanje z vzvodom in da tega še vedel nisi in kakšne so morebitne posledice je lahkomiselno. Ne jokat tule ko boš z 1k€ naredil par jurjev izgube.
 

mandra4

Zelenc'
24. maj 2020
8
0
1
Kolega me ravno prepričuje, da se splača kupit nafto.
Na spletni strani imajo napisano, da 67% vlagateljev naredi izgubo. Sicer me tovrstno vlaganje preveč ne rajca, ampak vseeno nimam kontra-argumenta, saj bo glede na rekordno nizke cene verjetno res šla nazaj na staro ceno (+100%)? Kako potem folk naredi izgubo?
Res pazi pri tradanju...ali res fokusiraš samo na en sektor in ga naštudiraš v nulo, pa se naprej igraš z play accountom...verjetno je tista številka - uporabikov kar bližje 98 %...vsaj na dolgi rok
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Kdaj veš, da sigurno prihaja kriza in resna recesija? Ko vsak laik (mesar, parketar, malar, šofer,...) vlaga v delnice in druge finančne inštrumente, ker je nekdo rekel, da se da tam zaslužit. Ne se igrat s takimi zadevami, če jih ne študirate nekaj mesecev in če niti app-a preko katerega poteka ne poznate v nulo.
Ljudem je to vsako dnevna služba, nekaj let, pa še zmeraj naredijo izgubo in to veliko....
Vloži v to če je to denar, ki ti hodi viška in se ne boš pretirano sekiral če ga boš izgubil, če pa se ukvarjaš z rednimi prihranki pa bejž vstran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial in mandra4

mandra4

Zelenc'
24. maj 2020
8
0
1
Kdaj veš, da sigurno prihaja kriza in resna recesija? Ko vsak laik (mesar, parketar, malar, šofer,...) vlaga v delnice in druge finančne inštrumente, ker je nekdo rekel, da se da tam zaslužit. Ne se igrat s takimi zadevami, če jih ne študirate nekaj mesecev in če niti app-a preko katerega poteka ne poznate v nulo.
Ljudem je to vsako dnevna služba, nekaj let, pa še zmeraj naredijo izgubo in to veliko....
Vloži v to če je to denar, ki ti hodi viška in se ne boš pretirano sekiral če ga boš izgubil, če pa se ukvarjaš z rednimi prihranki pa bejž vstran.
ne bi mogu bolš povedat! Vse na mestu.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Delaj cost average na dolgi rok v ETF pa je OK. In to brez vzvoda (leverage) in si boljse cez kot pri borzni hisi.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
pioneer Kaj pa ta "Copy people" varianta na eToro? Najprej polog, določi se višina, ko v primeru padanja neha kopirat (primer polog 1000, neha kopirat, ko pade na 800).