A je tale vredu - družinski računalnik

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Vzemi dva diska (brez da ju posttavis v RAID). Za druzinsko racunalo, na katerem tecejo igre in podobno, je zelo prakticno imeti dva fizicno locena, ker so dolocene operacije tako bistveno hitrejse (npr. mulc pobere dol torrent, ta je sestavljen iz milijona malih delcev .rar arhiva, da to odpakira v .iso traaaaaaja dolgo, potem da z .isota instalira spet traaaaaja, ce je pa odpakirano na drugi disk in instalirano na prvega, gre pa precej hitreje).

Ob tem si nastavis se skripto za periodicen backup podatkov in ga drugi disk zmeces filme, muziko in podobno, kar ima ljudstvo na druzinskih racunalih, pa si zmagal.
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
so dražji, zraven tega pa se je zadnja serija podražila
se najbolj bi se splačal 27'' iMac, ker monitor z resolucijo 2560x1440 in IPS matriko lahko stane prek 1000€ + spodoben računalnik 800€ pa če ti še kaj pomeni kompaktnost (brez kablov), izgled in OSX .... potem se ti mogoče splača
 

Jakkob

Zelenc'
17. sep 2010
9
0
1
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Vzemi dva diska (brez da ju posttavis v RAID). Za druzinsko racunalo, na katerem tecejo igre in podobno, je zelo prakticno imeti dva fizicno locena, ker so dolocene operacije tako bistveno hitrejse (npr. mulc pobere dol torrent, ta je sestavljen iz milijona malih delcev .rar arhiva, da to odpakira v .iso traaaaaaja dolgo, potem da z .isota instalira spet traaaaaja, ce je pa odpakirano na drugi disk in instalirano na prvega, gre pa precej hitreje).

Ob tem si nastavis se skripto za periodicen backup podatkov in ga drugi disk zmeces filme, muziko in podobno, kar ima ljudstvo na druzinskih racunalih, pa si zmagal.

Konfiguracija diskov bo ostala kar taka 500GB + ssd.
Bom pa iz starega računalnika v kratkem naredil nek linux file/mail/... server. Razmišljam o raid 1 za dodatni backup. To se bom odločal kasneje. Najprej nova mašina....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Fantje prosim za nasvet:

Torej kupujemo hišni PC - user mašina v glavnem za pisarniške namene, multimedio - gledanje filmov, muska, in pa igranje grafično neprezahtevnih iger - gre za mulca 7 let, ki pa zanekrat še ne rabi high-end gaming mašino za igranje novodobnih iger. Kaj predlagate za nekje 400 eur? Teh računalnikov je morje po spletu, v trgovinah, na vsakem vogalu skratka zmeda. Ne mislim pa preveč komplicirat zato se ne spuščam v razne detajle železnine ker me lahko začne glava še bolj bolet. Nebi pa rad da kupim nekaj, kar lahko preveč preplačam napram konkurenčni ponudbi. Torej rabim samo kišto.

hvala!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ne bos nikjer bistveno preplacal, torej kupi karkoli, da le ni zastarelo. Pri priznanih znamkah imas nekaj boljsi servis, a zato bolj cuden dizajn ohisja, napajalnika itd., pri noname trgovskih "znamkah" (Bigbang itd.) so pa deli genericniin morda pride malce ugodneje, za ceno slabsih storitev.

Ce iams kaksne konkretne masine ugledane, prilepi sem povezave, pa ti bomo svetovali kaj je boljse in zakaj je temu tako.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No ja, dejansko sem gledal tole zadevo:

http://www.bigbang.si/racunaln...2-e5500-2g-500g

me je pa zmotilo to, da ga je dejansko sam prodajalec (v BB) spljuval do konca, da je kao zastarela grafična in cpu, in mi sral o neki mašini za 600-700 eur. Pa bolj ko sem mu govoril za kakšne namene gre, bolj ni hotel popustit. Na koncu sem zmeden zapustil kraj zločina, brez naklupa. Zgleda da so plačani od prometa...

pa ne me jeb**, da na tejle mašini mulac ne bo mogu prešpilat vse bivše epske špile, recimo Harry Poterja, kakšen Oblivion, NFS, Fifo in take neumnosti. Jasno mi pa je, da Crysis, Gta 4 ipd ne prideta v poštev.. Pa to itak ni namen, novodobno mesarsko klanje itak odpade. (dokler še lahko kontroliramo).

gledam tudi tole:

http://www.comshop.si/src/article.php?articleid=1939
http://www.comshop.si/src/article.php?articleid=1408
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Saj po eni strani je res tako,. kot ti je rekel: procesor je bolj ubogi, graficna tudi na nivoju integrirane, plata je malce ostarela, RAM je prejsnje generacije ... ampak za tvoje zahteve zadosca. Mislim, da bos boljse prisel skozi samo, ce bos dele nabavil loceno in skatlo sam sestavil (oz. bo to naredil kdo, ki drug).

V takem primeru bi jaz gledal za:

Skatla z napajalnikom: dobis pod 50 EUR
Disk 500 GB (ce zelis takega, kot v tvojih ponudbah): 45 EUR
RAM 2 GB (enako kot v tvojih ponudbah, jaz bi sicer raje vzel 4 GB): 50 EUR
Procesor (AMDjev 440 X3 GHz): 75 EUR
Mamaplata z integrirano graficno: od ~50 do 85 EUR
Opticna enota: 20-25 EUR
=====
Skupaj z misjo in tipkovnico pride enako ali ceneje kot tvoja prva ponudba in mora delati hitreje, za povrh pa ni nabrano iz tistega, kar ostane po ciscenju skladisca.

Ce bi bil pripravljen dati malo vec (tak cenovni rang kot tvoji zadnji ponudbi), potem razmisli o boljsi graficni, 4 GB RAMa namesto 2 GB ter morda dvojedrnem Phenomu II 555 (za igre bo deloval hitreje, kakor zgornji trijedrnik, a je 30 EUR drazji).
 

rebula

Zelenc'
28. mar 2010
14
0
1
Dobro in primerno mašino si lahko sestaviš s funtech konfiguratorjem . Tudi če se ne spoznaš, ni problem, imaš vse po kompatibilnosti povezano, tako da še moja žena lahko sestavi
smirk-1.gif

Zadnjič smo v službi s sodelavcem iskali eno fajn zadevco, pa smo tam skup sestavli in naročili in smo bili zadovoljni.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Janch js bi ti predlagal kaj takega:

5266 Matična plošča ASROCK N68C-S AM2/PCIE/V256/S/R/F1000(Osnovne plošče) 41.10€
5946 Procesor AMD Athlon II X3 445, 3,10GHz, Triple-Core, S-AM3, Boxed(Procesorji) 79.49€
5902 RAM DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value (Pomnilnik) 81.52€
3425 VGA CLUB3D HD 5770 1GB DDR5 PCIE(Grafične kartice) 146.89€
4256 Trdi disk Samsung 500GB 16MB SATA2 300 7200 HD502HJ(Trdi diski) 43.10€
4203 DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn(Optične enote) 18.95€
5260 Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn(PC Ohišja) 47.82€

Skupaj: 458.87€

Pa bo ok tud za novejše igre. Če pa ti je preveč €, pa vzami npr ATI Powercolor HD5670, 512MB DDR5, VGA/DVI/HDMI(Grafične kartice) 88.64€ pa pride skupaj 400.62€