A greste kaj v dol k južnim sosedom?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jedi s hrano
ocvrti jedi
Gorčica in ena vejica

Aja če že slovensko je slovensko jedilnik. ;)
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.816
504
113
mimogrede

A če vzamete v roke jedilnik v katerikoli gostilni, bo seveda napisan v hrvaščini, nemščini, italijanščini, videl sem že ruščino itd., nikoli in nikjer pa slovenščine. Niti v Istri, kjer smo tako rekoč doma: "Slovenci imajo na Hrvaškem več kot 110.000 nepremičnin" (vir).
Eden od razlogov je vsekakor ta, da smo slabe storitve navajeni od doma, in če nanjo naletimo v tujini, smo zadovoljni, ker se počutimo kot doma.
A letošnje poletje sem v hrvaškem tisku zasledil čisto drobno novico o nemških turistih. Kar enajst jih je bilo in v splitski restavraciji so dobro pili in jedli. Ko je prišel račun, pa so zahtevali šefa in mu postavili ultimat: "Znižajte račun na pol ali pa vam bomo spisali enajst slabih ocen na TripAdvisorju." (Gre za spletno stran, kjer uporabniki ocenjujejo lokale in storitve.)

Dobili so, kar so zahtevali, torej gromozanski popust.

 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
A letošnje poletje sem v hrvaškem tisku zasledil čisto drobno novico o nemških turistih. Kar enajst jih je bilo in v splitski restavraciji so dobro pili in jedli. Ko je prišel račun, pa so zahtevali šefa in mu postavili ultimat: "Znižajte račun na pol ali pa vam bomo spisali enajst slabih ocen na TripAdvisorju." (Gre za spletno stran, kjer uporabniki ocenjujejo lokale in storitve.)

Dobili so, kar so zahtevali, torej gromozanski popust.

Napaka šefa restavracije. TA ima zelo strog blackmailing policy, zato moraš take stvari takoj prijaviti in imaš mir. Ni novost, da želijo debili izsiljevati s tem.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Nisem vprašal kaj tebe briga ampak zakaj so murglsko srbski mediji kar naenkrat nehali nabijat kako je malo turistov na Hrvaškem. Če so pol leta nabijali laži bi jih lahko še naprej. Torej so medijski politični delavci dobili ukaz da naj prenehajo z lažmi...od koga ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tebi očitno osnove niso jasne.
Po solidnih predsezonskih mesecih je hrvaški turizev v sezoni (beri: julija in prva polovica avgusta) beležil občuten padec in sami so (sicer skozi stisnjenezobe) to priznali. V posezonskih dnevih pa se je obisk spet dvignil, pa še vreme jim služi, tako da so po številu obiskovalcev tu-tu, po zaslužku pa po moje malo nižje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Eni se obremenjujete v katerem jeziku vas ogovori Hrvat. Pa dobr, dobte si lajf. Mene je v soboto ogovorila v angleščini, jest njej hrvaško, žena slovensk in? Razumel smo se, rekla je izvinite molim, jedla sva dobr, račun je bil normalen v centru Rovinja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Če je rekla "izvinite" ni bla hrvatica ampak srbkinja/srbijanka ;) (sezonska delavka)

Hrvati se "opraštajo"....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Nisem vprašal kaj tebe briga ampak zakaj so murglsko srbski mediji kar naenkrat nehali nabijat kako je malo turistov na Hrvaškem. Če so pol leta nabijali laži bi jih lahko še naprej. Torej so medijski politični delavci dobili ukaz da naj prenehajo z lažmi...od koga ?

pomoje so pac takrat to objavljali, ker je pac treba nekako fousijo bralcev zadovoljit.

kaj se pise pa ponavadi urejajo uredniki.