A greste kaj v dol k južnim sosedom?

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.365
2.283
113
Hrvaška je nabrala gadne pare iz turizma. Do letos.
In vsak Hrvat je milisli, pa i ja moguh. Pa so šli in sesuli še tisto kar je bilo dobrega.
Plitvice se forsirajo čez celo leto. V vsakem letu so 4 sezone in 3 cene za vstopnice. Ena cena jim manjka - NESPOSOBNEŽI!
Vse ima neko mero, tudi poniževanje in izkoriščanje turistov v Hrvaški.
Tisti naši, ki gredo dol, veliko nosijo s sabo. Bog ve zakaj?
Smo p..ke do sosedov Hrvatov? Smo nacionalisti?
Mogoče pa imamo Slovenci - vsaj nekateri - le kanček razumama, da vsak pa nas ne bo je...al!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.120
113
Hrvatje imajo na enega prebivalca v povprečju 5 turistov letno. In se s tem uvrščajo v sam svetovni vrh.
Najbolj obiskana država na svetu Francija ima razmerje 1 : 1.2
Čez milijardni kitajci imajo 5-6x več turistov kot hrvatje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Ali očale, ali pa se je od predlani, ko sem se nazadnje tam kopal kaj spremenilo. Ampak res, ko sem tam zaplaval, nisem videl prstov na nogi. Ampak tudi lani, na NTKju ni bila voda videt tam okoli povsem bistra. Kopal se takrat nisem. Tudi recimo pred Piranom pred Burinom, če iz morja vzameš kamen in ga povonjaš, vidiš da to dno ni ravno vzgled čistoče.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Ne vem. Nebom pametoval, ker v rvataki Istri nisem bil že 15 let.

Sklepam pa da je nekoliko bolje. Sploh če pogledamo obliko morja, hitro ugotovimo, da od črte Savudrija - Gradež tukaj ne more biti biser Jadrana. Praktično malo večji zaliv z globino morja manj kot 20 metrov z dokaj majhnim morskim tokom.
Tudi širina morja do Italije je od Poreča na oko 5 do 10 kratnik toliko kot severno od prej omenjene črte.
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.841
2.093
113
Hrvatje imajo na enega prebivalca v povprečju 5 turistov letno. In se s tem uvrščajo v sam svetovni vrh.
Najbolj obiskana država na svetu Francija ima razmerje 1 : 1.2
Čez milijardni kitajci imajo 5-6x več turistov kot hrvatje.

In kaj točno hočeš povedat? San Marino ima malo čez 4000 prebivalcev, pa niti enega metra morja in imajo 20x toliko turistov letno, kot je prebivalcev.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
to je zato, ker se osebki iz foruma hodijo kurbat v buvšo jugo, zaradi nižje cene

Pa tudi zato, ker slovenske "osebkinje" raje ne dajo, kot da bi zaslužile čisto solidnih 40 evrov.
40 evrov za 30 minut "dela" z rokami, kar "sprehajanje kožice gor in dol" dejansko je.

Raje crknejo, ali pa kelnarijo dnevno za 25 evrov, kjer jih vsi moški gostje poželjivo in slinasto gledajo v nedra in ocenjujejo, koliko so zašpehane, se pogovarjajo o tem, ali ima kelnarca pobrito, ali kosmato... Itd.

Leta 1975 je dala vsaka peta, zagotovo pa vsaka deseta punca. Če si vsaj povprečno izgledal.
Ali pa te vsaj ni pogledala, kot da si ji ubil celo družino, kot te danes praktično vsaka, če jo pogledaš...

Surla do tal (neskončno užaljene) , minica pa do pizde. Dejmo provocirat... In ***** luftat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.449
9.182
113
kr problem, ja da bi rad plačal pa še to ne gre.

A na roko sam pa ne gre. Bi precej prišparal. Za čevape doli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Hrvaška je nabrala gadne pare iz turizma. Do letos.
In vsak Hrvat je milisli, pa i ja moguh. Pa so šli in sesuli še tisto kar je bilo dobrega.
Plitvice se forsirajo čez celo leto. V vsakem letu so 4 sezone in 3 cene za vstopnice. Ena cena jim manjka - NESPOSOBNEŽI!
Vse ima neko mero, tudi poniževanje in izkoriščanje turistov v Hrvaški.
Tisti naši, ki gredo dol, veliko nosijo s sabo. Bog ve zakaj?
Smo p..ke do sosedov Hrvatov? Smo nacionalisti?
Mogoče pa imamo Slovenci - vsaj nekateri - le kanček razumama, da vsak pa nas ne bo je...al!

Nič drugače ni v Ljubljani. Pa i ja mogoh...
Se mi zdi, da že kakih 25%, ki so prej oddajali študentom, oddaja preko airbnb-ja. In zakaj ne bi?

Posledično pa manjka za študente kakih 5.000 postelj, če ne več.

Domačega študenta, ki da, preračunano na dan, za spanje 6 evrov (180€ mesečno) povozi vsak tujec, ki da na dan 20 -40 evrov, pa tudi več...

https://www.delo.si/novice/slovenija/premagovanje-ovir-do-studentske-kamrice-221111.html