5G je začetek konca za vse narode!

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Na cem? Greva na preserca, jaz casim pijaco pa lahk sediva dokler mi kri ne zacne tect iz nosu. Sam po 5 piru si pridruzujem pravico it domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

telefonist

Zelenc'
15. sep 2019
10
8
3
Naj ga oni kar lepo razvijajo. Najbolj srečen bi bil, da bi imel še hitrejšo internetno povezavo. Samo tako, da bi bila varna in zanesljiva. Recimo če bi se uporablal li-fi kot medij za prenos podatkov ne bi ene besede napisal proti 5G tehnologiji. Posebne žarnice bi se namestilo, ki bi prenašale podatke z gigabitno hitrostjo in bi se preklopili na gigabitno hitrost proti večeru in prenašali tiste filmčke ali pač kar koli bi radi počeli s to gigabitno hitrosjo. Joj, kak bi jaz bil vesel, da bi tak jaz zvečer mel gigabitni prenost podatkov in se hkrati počutil varnega.

Samo seveda na prvem mestu more biti zaslužek in očitno najceneje je sprostiti tiste milimetrske valove, ki nikoli niso bili testirani na negativne vplive na človeka. Tudi čakati se ne da na ta obljubljeni zaslužek in je treba s tem hiteti kolikor se le da. Samo povem vam, da bodo tako hiteli, da ne bodo zvozili prvega ovinka. Ljudje se že množično upirajo. V Švici, kjer so postavili že 102 bazni 5G postaji poročajo o vedno večjih težavah pri ljudjeh. Švičarji so testni zajčki sedaj. Nekatera Evropska mesta so že sprejela moratorij na 5G. Nekateri so le k pameti prišli še pravočasno. Upam, da bomo tudi mi in to čim prej, ker je 5G orožje preoblečeno v mobilno tehnologijo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Naj ga oni kar lepo razvijajo. Najbolj srečen bi bil, da bi imel še hitrejšo internetno povezavo. Samo tako, da bi bila varna in zanesljiva. Recimo če bi se uporablal li-fi kot medij za prenos podatkov ne bi ene besede napisal proti 5G tehnologiji. Posebne žarnice bi se namestilo, ki bi prenašale podatke z gigabitno hitrostjo in bi se preklopili na gigabitno hitrost proti večeru in prenašali tiste filmčke ali pač kar koli bi radi počeli s to gigabitno hitrosjo. Joj, kak bi jaz bil vesel, da bi tak jaz zvečer mel gigabitni prenost podatkov in se hkrati počutil varnega.

Samo seveda na prvem mestu more biti zaslužek in očitno najceneje je sprostiti tiste milimetrske valove, ki nikoli niso bili testirani na negativne vplive na človeka. Tudi čakati se ne da na ta obljubljeni zaslužek in je treba s tem hiteti kolikor se le da. Samo povem vam, da bodo tako hiteli, da ne bodo zvozili prvega ovinka. Ljudje se že množično upirajo. V Švici, kjer so postavili že 102 bazni 5G postaji poročajo o vedno večjih težavah pri ljudjeh. Švičarji so testni zajčki sedaj. Nekatera Evropska mesta so že sprejela moratorij na 5G. Nekateri so le k pameti prišli še pravočasno. Upam, da bomo tudi mi in to čim prej, ker je 5G orožje preoblečeno v mobilno tehnologijo.
To kar pišeš je bilo isto ko je prihajal 3G in 4G in na koncu se je izkazalo za laž itn..

Tako bo tudi 5G...
 
  • Všeč mi je
Reactions: wildude in bpfc

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Samo seveda na prvem mestu more biti zaslužek in očitno najceneje je sprostiti tiste milimetrske valove, ki nikoli niso bili testirani na negativne vplive na človeka.
"V prvi polovici leta smo bile priče boju NASE in NOAA zoper uporabo frekvenčnega pasu 24 GHz za mobilna omrežja nove generacije 5G, ker obstaja strah, da bi to motilo vremenske satelite, ki v pasu 23,6-24,0 GHz merijo vodno paro v ozračju."
"Ameriško obrambno ministrstvo pa ima pomisleke glede pasu L med 1,0 in 2,0 GHz, kjer bi lahko 5G motil signal GPS.
...bi se pas 1675-1680 MHz uporabljal tudi za 5G. FCC (Zvezna komisija za telekomunikacije) to želi, ker je ta pas poleg pasu 1670-1675 MHz, ki se že sedaj uporablja za brezžični prenos podatkov"
Pa to se uporabljajo same že uporabljane frekvence, torej smo že dolgo obsevani s "tistimi milimetrskimi valovi, ki nikoli niso bili testirani na negativne vplive na človeka"
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
A to je on tip, ko je bil zadnjič na TV iz gibanja za človeku prijazno tehnologijo. Tam kjer na FB sami pišejo, da nas bo 5G in WiFi vse pobil, dva posta nižje pa imajo reklamo za Homeplug naprave, ki ti hišno napeljavo spremenijo v eno solidno anteno...

Res merodajno ja. Sem jim na FB omenil tole čudno reklamiranje, pa so takoj pobrisali moje objave in mi blokirali možnost pisanja. Sami strokovnjaki.
 

MegaJoco

Zelenc'
2. jun 2017
8
2
3
Pa gremo sesuvati argumente proti 5G. Ker vse tole postaja podobno antiwaxer sceni.
Po vrsti. Rim brez 5G, iz uvoda te teme.
Res? Ni res.

Nadaljevanja sledijo. Pač sem sit nabijanja, tudi tistega, da 5G ne rabimo. Sem ravno dovolj star, da sem podobne argumente poslušal pri 3G hitrosti 384 kb/s. Kako je visoka. Pa da to ne rabimo. No, danes bi s to hitrostjo lahko buljili v luft pri FB, IG, YouTube in še čem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
No, pa roko na srce. A po zraku res nujno rabiš več kot 40/20MB internet? Ne govorim o tem da bi domačega žičnega operaterja zamenjal za mobilnega, ampak tako v žepu, a rabi kdo več?
 

MegaJoco

Zelenc'
2. jun 2017
8
2
3
No, pa roko na srce. A po zraku res nujno rabiš več kot 40/20MB internet? Ne govorim o tem da bi domačega žičnega operaterja zamenjal za mobilnega, ampak tako v žepu, a rabi kdo več?

3G je prišel ven 2003. 16 let nazaj. 384 kb/s. Takrat vau. 4G leta 2013. 5G bo realno nekje 2022 dejansko kje deloval. Nekje na 10 let se zamenja generacija.
Kaj to pomeni v praksi?
Vedno enak proces. Na začetku veliko besed, folk si ne zna predstavljati, kaj bo s takšno hitrostjo. Ni kao telefonovm dragi so, baterije itd itd. Potem čez nekaj let nihče več ne sprašuje, ker se pojavi postopno vse, od telefonov do storitev, ki fino delajo in rabijo visoke hitrosti.

Omrežje ni nov Samsung Galaxy. Začne se graditi najprej, ker je osnova vsega ostalega. Postopno se širi po državi, itak Ljubljana najprej dobi najboljše.
Danes verjetno težko prodaš povprečnemu človeku, da rabi npr več kot 30 megabitov na sekundo. Enako, kot si mu pred 16 leti, da rabi več kot 384 kilobitov na sekundo.

Pa ne pozabimo še, da bo 2G s prihodom 5G začel ugašati in že to bo zmanjšalo obremenitve s sevanjem. So pa te že danes nekje v rangu 1 odstotka dovoljenih max vrednosti, pri čemer so te v Sloveniji še bolj rigorozno nastavljene, kot v večini sveta.

Wifi in bluetooth v mobitelu večino ljudi obremenita s sevanjem bolj kot 2G, 3G, 4G in 5G skupaj. Preštejte kdaj število WiFi oddajnikov doma. Vsak mobitel, nove TV, Wifi ruterji, tablice, smart ure. Mimogrede se v povprečni družini v fletu najde 10 WiFi oddajnikov. Ki so v neposredni bližini ljudi. Če že začnemo previdnostno načelo, se najprej ozavestimo, kaj imamo že doma ob najdražjih in začnimo tam krčiti naprave, jih ugašati med spanjem itd.
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: wildude in navlixx

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Se povsem strinjam. Napredek gre naprej, čez 10 let bodo povsem druge storitve ki bodo zahtevale precej višje hitrosti.
Se spomnim ko so še na mobisuxu na forumu pametovali da vec kot edge realno ni potreben in da mobitel brez veze nekam rine z UMTS

pa se ena od podobnih brihtolov Iz tistega časa, ...baje da Lcd ne bo nikoli izpodrinil CRT monitorje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in MegaJoco