5 mulcev + BMW M5

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Vse lepo in prav, ampak hudičevo malo je študentarije, ki filajo proračun z denarjem, ki so ga sami zaslužili.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hja, jaz bi tud rad videl da bi blo to kar si naštel zastonj. Tako pač je, in v to te država prisili in je država kriva za to. Nobeden pa te ne sili, da ti s tem avtom delaj prekrške, da boš zaradi teh prekrškov proračun filal! To si pa čist sam kriv.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
No mladinci, zaradi takih zadev se mi zdi smiselno, da se zakonsko omejo moč vozila s katerim lahko upravlja mladi voznik. Pa ne sedaj pisati, da lahko tudi s Cliom noriš....
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
No mladinci, zaradi takih zadev se mi zdi smiselno, da se zakonsko omejo moč vozila s katerim lahko upravlja mladi voznik. Pa ne sedaj pisati, da lahko tudi s Cliom noriš....

No in kaj se teb zdi smiselna omejitev moči?
smirk-1.gif
60? 90? 110? Glede na ta bebast predlog, se sine neb smegu s fotrovim avtom peljat, ker je premočan. In če imajo recimo doma dva 110 konjska avtomobila bodo mogl še enga švoh kupt, da se bo 3. voznik lahko vozil. Res... življenski predlog, ni kaj.
Druga stvar je nadzor... kako take stvari nadzorovat. Glede na to, da so pri nas tako nesposobni, da še nehomologiranih ksenonk in smetišnic nalimanih na avto ne morjo odpravt in nadzirat, močno dvomim da bo kaj bolje z močjo motorja. In posledično bo po vsej verjetnosti bolj najebal poba, k mu je fotr avto posodu, kot nek nadobudni dirkač v 15 let starem "tunanem" avtu.

Sicer pa ja... s Cliotom se da noret in se da tud noret in nevarno vozit. Za "kontroliranje" mladih voznikov je že tako status mladega voznika zaradi katerega že tako plačamo večje zavarovanje (no jst čez mesc ne več) in imamo 0.0 pri alkotu (kar se mi zdi fukneno, da imamo samo mladi vozniki, naj to velja za vse). Radarje hitrosti imajo tud policaji kakor mi je znano... torej... zakaj bi uvajal še eno bedasto in neživljensko omejitev, če jih je že zdaj en kup in se ne izvajajo.

Potem najbolje da uvedejo še izredne zdravniške preglede za stardece... bi jih precej pojebal, če bi se spravli nadzorvat
wink-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Sem pričakoval tako omejen odziv....
Tudi, če ima foter M5 ni najbolj pametno, da ga posodi svojemu 18 letnemu mulcu....kar poglej šišenski primer Q7...
Z vsakim avtom se da "divjat", velika razlika pa je, kako se avto doziva, kako hitro doseže hitrost itd...vendar vi tega ne morete razumeti...
frown-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
No sej sem ti napisal... povej predlog... na kolk konjev omejit, da bo zakon smiseln in življenski
smirk-1.gif


Pa naj potem omejijo konje še za motoriste... če je že pri avtih problem s pospeški, lego in kontrolo pri velikih močeh, kako je šele problematično da vsak 18 letnik lahko dobi legalno motor moči 0.16kW/kg ... torej ekvivalent avtu s 300KM...
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Vse lepo in prav, ampak hudičevo malo je študentarije, ki filajo proračun z denarjem, ki so ga sami zaslužili.

No, no. Jaz jih poznam precej. Eden izmed njih sem tudi sam.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
75 konjev

Torej je že vsak ****** dci preveč za mladga voznika ... v bistvu je hudičevo malo avtomobilov z manj kot 75 konji že v avtošoli
wink-1.gif


Zajebano je ja, ko se 105 konjska 1.9tdi prehudo odzove
smirk-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Sem bral malo m5board ... Res tragedija ... Zanimivo pa je, da Američani tako stvar zelo obžalujejo, se zgražajo ... vi pametnjakoviči pa že po 2 straneh vpletate vsemogoče teorije in iščete rešitve ne vem kakšne rešitve.
crazy1.gif


Bogi poba, grozna tragedija ... Mulec še pred dnevi piše po forumu, nato pa kar naenkrat mrtev. To mora biti še za tiste težko, ki so se preko foruma pogovarjal z njim.

Kaj boste pa naredili?? Ko je Schumacher 280 divjal po italijanskih avtocestah in so ga ustavili policaji, ter ga ob pogledu nanj izpustili, se ni pa nihče zgražal?? Preberite malo m5forum ... Je eden napisal, da so imeli nekateri njegovi bogati prijatelji že pri 18ih lambote, ferrarije ... Kdo lahko to nadzira? Normalno je, da se bodo prej pobili, kot pa jih bodo kaznovali. Pa še to itak ne zaleže, ker 3/4 folka sploh nima plačanih kazni. Policaj pa verjamem, da bo tudi raje vzel 500€, si jih spravil v žep in pozabil zadevo, kot pa pisal neko kazen. Hja, zgleda, da bomo morali požirati, kar smo sami ustvarili ...
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Ko je ravno bmwjeva petica v zgodbi..
Zadnje čase malce bolj opazujem voznike omenjenega modela. Večina se jih vriva in izsiljuje. Nekaj dni nazaj sva stala prva na semaforju, jaz na desnem pasu dvopasovnice, bmw fahrer pa na pasu za mestni bus. In ker se mu ni izšlo in je moral zavirat, me je ujel po levem pasu, spustil šipo in mi j... m.... Po polti in govorici bi rekel, da je bil iz nekje globoko na balkanu
grin1.gif

Je kak poseben paket za idiote ob nakupu ?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Če gre za prejšnji, danes že krepko zastarel model, ga imajo dandanes v slo večinoma res samo še nekakšni čapci...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
ja men se zdi pa glih to brezvezno, kaj naj zdej v eni facking sloveniji tud zalujemo za nekim neumnim mulcem? za nas je to sam primer, in to je to! vsaj zame! kaj mene briga en v ZDA, nič dost sočutja ne čutim do njega! saj ga sploh ne poznam! drugač pa, verjetno je schumarcher vedel kaj dela bolj kot ti ko gres scat na wc! in mene sploh ne moti, da taki divjajo! vsaj vejo kaj delajo, in verjetno se počuti on pri 250 k ti, k z dvorišča spelješ!

ja tole postaja večno vprašanje, kako umirit mladino??? denarne kazni ne zaležejo, strahotne reklame tud ne, predavanje policistov tud ne... kaj pol?

pomoje trend življenja. S čim si frajer, s čim izstopaš. ker norenje po cestah je samo kazanje in nič drugega! mal je takih k so sami v avtu pa divjajo, pa neumnosti počnejo! in dokler bojo kolegi spodbujal voznika, kaj si car, kaj ti leti, keri pospeški, ipd..., bo pač tko! sej tuki (m5) je bilo isto! 4 so ga pumpal, un pa do konca! sicer ne vem kako ga lahko na letališču ven odnese, oz. da ne ve kje je konc steze, ampak ok, tuki pol lahko ze razpravljali o njegovem IQ, za katerega vemo da je pri večini v ZDA precej nizek!
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Takih primerkov sem imel jaz kar nekaj. Ker se mu ne izide, se začne lajat na polno.. Kaj nardiš? Nevem, jaz sem parkrat na žlajf stopu, pol se pa umirijo. Čeprav vem, da bi bil sam kriv za posledice, a drugače nekaterim nemorš pokazat, da so vozniško nesposobni!

@nevem točno koga. Sam imam polota, 1.2 mašino s 65 konji. Pa lahko osebno povem, da gre avto za svoje konje prehitr
crazy1.gif

Glede omejitve za mlade voznike je že bilo govora (max 1.3 mašina) a kaj, ko vidš tipa, ravno dobro naredi izpit, pol se gre pa vozt z očetovim bmw-jem al pa s kakim starim 318/320 in misl, da je boga za jajca prjel
crazy1.gif
...

Tudi sam sem mlad voznik (še par mesecev
cheer.gif
) in si sam vzdržujem avto (kolikor se le da), tankam pa popolnoma sam. Pa sem se lepo navadu vozt po AC max 120, v naselju rekdokdaj preko 50...

A kaj ti to pomaga, če ti stara mama prpelje nasprot
10.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
mnja... predvsem tisti študenti/dijaki, ki sami tankamo, ne norimo
grin1.gif
... tko da omejitve na moč motorja je bebasta.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Medo pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja, me zanima kako spijo zdaj njegovi starsi, kateri so mu verjetno omogočili nakup takega stroja!

petica je bila od fotra

Voznik nesrečnega avtomobila je napisal da je bila njegova, svojega 330i je zamenjal za M5 in doplačal razliko.

Bojda je lagal
tongue-1.gif


Citat:
Apparently AmericanM5 had not been entirely truthful in his postings. The M5 belonged not to him, but instead to his father
ž


When members of the M5board forum had made this suggestion online, AmericanM5 bristled: "It's mine, buddy. I just traded in my 335i and paid the difference."

smile-1.gif



ups 335i je mel...
smile-1.gif