40 evrov za 3,5 minute dela

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Isto je pri "servisiranju" računalnikov. Cene so zasoljene, ampak vedo, da bodo plačali dedki in babice, ki se ne spoznajo. Tudi >60€, da ti CD-ROM v računalnik vstavijo ali dajo Okna gor. Če kupiš računalnik kot celoto si v to skorajda prisiljen zaradi nalepke, ki uniči garancijo. Ampak folk še vedno tako kupuje računalnike, a nimajo nobenega znanca, ki to obvlada??
bonk.gif


So pa tudi izjeme. Meni so očala na tla padla in jaz nerodnež sem še stopo na njih, okvir zvit, steklo iz očal zletelo ven, vijaka nisem našel in grem k optiku, da mi pač popravi. Gre v sobo zadaj, 5 minut in je nazaj, mi da popravljena očala, brez plačila. In si je pridobil zvesto stranko! Sedaj vedno k njemu hodim. Tako nevmesno naj pripomnim Medvedšek na Radvanjski v Mariboru. Ne vem zakaj sem to rekel, malo ga bluzim, ignorirajte.
d055.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Dosti stvari se da naredit sam. Samo navodila je treba razumet pa kaj na net pogledat.

Lep primer: menjava gum. Gume lahko vsak menja doma, seveda tista na feltna, mehanik ti pravtako dvigne avto in zašravfa vijake, samo da on to naredi express ker ima mašinerijo. Samo za tiste pol urce, mu ne dam 30€.
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Citat:
Uporabnik ggg pravi:


meni je stric (s.p., mehanik) ze dolgo nazaj rekel, da se on, ce tisti dan ve da ne bo zasluzil za dve povprecni placi, v postelji obrne in spi naprej...

aplauz.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
ksz ....

teh pritozevanj nad visokimi cenami bo vedno vec. vsi bi neki druzboslovne, pa bluzenje o zivljenju, nihce pa vec ne zna nic v roke prijet in kaj sam narest. potem je pa vsaka storitev draga .... pa naj bo to parketar, keramicar, vodovodar, mehanik, serviser, ....

kot je ze en zgoraj napisal .... poznam enega mulca, ki je komaj koncal OS. sola mu ni sla, tezave z matematiko, slovenscino .... mulo danes polaga parket, dela 4 dni na teden po max 10 ur, place ima pa cez 5000 eur na mesec. pa pravi, da je dela veliko vec, kot je majstrov za polaganje ..... ponudba povprasevanje .... cena bo sla samo se gor ....
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Zasluži, če dela zase. Ko pa delaš za koga, ti avtomatsko vse pobere, pa še jamra kak nima gnara.
grin1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Dosti stvari se da naredit sam. Samo navodila je treba razumet pa kaj na net pogledat.

Lep primer: menjava gum. Gume lahko vsak menja doma, seveda tista na feltna, mehanik ti pravtako dvigne avto in zašravfa vijake, samo da on to naredi express ker ima mašinerijo. Samo za tiste pol urce, mu ne dam 30€.
Vijačenje je 10€, ne pa 30€.
wink-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
@ vsem brihtolom:
jasno mi je bilo, da bom plačal za prevoz + storitev. Amapk ta prekleti pavšal me razpisdi, da se plača 20€ ne glede na to, ali serviser 60 minut švica ali pa tako kot pri meni v 3 minutah (ne)dokonča svoje delo. Ker ni imel pravega orodja, ni mogel dovolj zategniti jermenice in si moram sedaj jaz sposoditi orodje in dokončati delo.
confused-1.gif
Poleg tega nisem bil edina stranka v našem kraju danes, sva pa oba (mogoče celo vse tri stranke) plačali poln pavšal na prevoz, torej 13,35 evra. Pošteno?

Tko da vsi, ki uživate v lupljenju ljudi mal premislite: plačal sem v bistvu svetovanje, ne pa storitev, saj bom dejansko moral delo opraviti sam. Še zmer pošteno ane?

Za tistega, ki sprašuje kaj študiram: študiram prevajalstvo, računal bom po ceniku na znak, oz. na stran in tako zaračunaval dejansko opravljeno delo, nobenega pavšala.

lp vsem

Na to pa prav moram odgovoriti.
Če je tip trem zaračunal prevoz - vsaka mu čast. Če bi ti danes zaračunal 3€ prevoza in naslednjič, ko bi prišel k tebi 12,5 bi mu ti sigurno težil v čem je razlika. Tudi mi normalno zaračunavamo potne stroške in čas na poti polno vsaki stranki. Drugače bi še stranke težile "daj še kakšen sestanek si tisti dan dogovorite, da bomo mi malo prišparali".

20€/h za delo je čisto normalna tarifa. Če ti misliš, da ti bo zaračunal le tri minute pa res ne vem kje živiš.

Glede prevajalcev je pa nekako tako (velja za večino): kakršnokoli tarifo imajo je občutno previsoka in jih "pošteno zaračunavanje" ne vleče nič ven. Žal je kvaliteta prevajalskih storitev pod vsakim nivojem. Kamorkoli smo do sedaj dali prevajati smo dobili čisto zanič - površno prevedeno in čisto izven konteksta.

Tisti redki prevajalci, ki so pa kvalitetni so pa očitno zasedeni ali se pa skrivajo.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
plačal sem v bistvu svetovanje, ...
Vesel bodi, da ti računal samo 20€. Ker svetovalne ure so x2. če ne celo več
smirk-1.gif

Glej: svoje čase sem imel servis TV itd in prinese en model Tv in pravi: "Sam že sam nekaj gledo...". Tega mi niti ne bi bilo treba povedati, ker sem sam videl, kaj je napacal. In najprej sem moral popraviti tisto njegovo pacarijo, potem pa še odpraviti pravi vzrok. Ko je videl račun za 45€, je rekel "Ja, kako (poudarek na a), pa sam en upor je šu!". Najprej sem mu povedaj, da je odprava napake 10€, odprava posledic nestrokovnega popravila pa 35€. Ko je še nekaj pizdakal, da bi upor lahko sam zamenjal, sem mu fuknil škatlo raznoraznih uporov (vsaj 1000 jih je blo tm not) in rekel "V redu - na, poiš pravi upor pa ga zamenjaj!" je brez besed izvlekel denarnico in plačal.
Poanta? Vsak študentek, ali kdorkoli, še tako nadut, pa ne od foha, ne more popravit pravnega stroja. Ali televizije. Ali avtomobila. Ali položiti parketa. Ali ... Name it. Zato bodo storitve vedno dražje. Ti boš po koncu študija neki manadžer ali whatever (aja, ti boš prevajalec
smirk-1.gif
), vlekel boš mastne pare, ne boš pa znal zamenjati varovalke. A misliš, da je to znanje kaj manj vredno od tvojega?
Nehaj vekat, plačaj in ne komentiraj brezveze. Človek ti je rešil problem s pralnim strojem, veš, kje je napaka in če si vsaj malo ročen, boš že sam zategnil tisto jermenico. Če pa nisi, boš pa pač še enkrat 30€ vrgu, da ti jo on. Napako je simpl odpravit, ko enkrat veš, kaj je narobe. In to si ti plačal. Znanje.
Tudi tvoje znanje bodo stranke plačevale, čeprav se bodo mnogim tvoje storitve zdele brezveze in predrage.
Tko to je. Vsak berač svojo malho hvali (star slovenski pregovor).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja... sej to je čist logično. Če na trgu ni ponudbe, povpraševanje pa veliko, se pravi, da lahko tisti obrtnik zaračuna za svojo storitev tud 500€, čeprav je vredna le 10€, ampak če si bo stranka zaželela bo to za tako ceno dobila!

sej človeku se zdi neumno, kako imajo lahko obrtniki take tarife. Sam smo po drugi strani čisto sami krivi, ker smo vsi tok fini ratal in razvajeni, da ne znamo čisto nič sami narest! Vsi bi delali v pisarni, v excelu! Če bi se mogu zdele odločit, na katero šolo je treba it, bi raje šel k enmu mojstru, pa se izučil v njegovi stroki! Sam za marsikoga je kakšno fizično delo preveč... Recimo, kaj je hudega električarju? fizično ne dela, pač tiste kable skup veže, valda ve kako in to je to! Ure so pa tud 20€+... Naši starši so cele hiše sami sezidali in opremili! Najdi mi zdej enga meščana, ki bi se lotil tega...

in avtomehaniki... na uradnem servisu so ure lepo po okoli 30-40€. In pride stranka, da jih zamenja olje, vitrex pa žarnico, v sprejemni ji bodo rekl... pridite če par uric, in ko pride lepo plača 1uro, čeprav je mehanik imel v 15min vse zamenjano. Ampak ok, sej stranka je imela čiste roke, ne rabi dvigala imeti v garaži,... in si rečeš, ja pač je to tok vredno... jest se počasi kr navajam na to! in tud pričakujem pol take cene...

sicer pa je gooogle že tok pameten, da bi za vsako malenkost najdu navodila kako jo lahko sam popraviš, če že nimaš kakšnega znanca k bi vedu...
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Zato bodo storitve vedno dražje. Ti boš po koncu študija neki manadžer ali whatever (aja, ti boš prevajalec
smirk-1.gif
), vlekel boš mastne pare, ne boš pa znal zamenjati varovalke. A misliš, da je to znanje kaj manj vredno od tvojega?

Če spregledam tvoj sarkazem in dejstvo da ne znaš brat (nikoli nisem podcenjeval tujega znanja) naj še zadnjič povem: pizdil sem nad visoko ceno nekakovostne storitve. Ne rabim nobene tolažbe, nadrsal sm se, drugič se ne bom. Zanimalo me je, kako bi drugi komentirali. In izgleda, da sm eden redkih, ki se mu ne zdi fer zaračunavat polno maržo za nepopolno opravljeno delo, ki je vzelo smešno malo časa, znanja itd. Sem pa vesel za vse, ki si lahko brez problema privoščijo in ruknejo 40€ za tak poc. Očitno vsi bajno zaslužite. Lepo, jaz žal ne in moram za 40€ prekleto dlje in več delat, kot serviserji.

Pa da ne bojo vsi iz storitvene dejavnosti užaljeni, morm pohvalit izjeme: moj avtomehanik ima delovno uro po 30€. Ampak če dela manj kot pol ure, zaračuna 60% te cene. Pošteno... ga morm vprašat, če zna tut pralca popravit
wink-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik tis pravi:

20€/h za delo je čisto normalna tarifa. Če ti misliš, da ti bo zaračunal le tri minute pa res ne vem kje živiš.

Glede prevajalcev je pa nekako tako (velja za večino): kakršnokoli tarifo imajo je občutno previsoka in jih "pošteno zaračunavanje" ne vleče nič ven. Žal je kvaliteta prevajalskih storitev pod vsakim nivojem. Kamorkoli smo do sedaj dali prevajati smo dobili čisto zanič - površno prevedeno in čisto izven konteksta.

Tisti redki prevajalci, ki so pa kvalitetni so pa očitno zasedeni ali se pa skrivajo.

Ravnokar si upravičil manualca, da lahko zaračunava, kakor mu paše, ne glede na to, kako opravi delo. Hkrati si spljuval prevajalce, saj smo po tvoje v večini nesposobni in nevredni svojih tarif. Najlepša hvala za nepristranskost
smirk-1.gif
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Bodi vesel, da te je še malo zraven naučil, lahko bi samo malo podložil, ti zaračunal in preprosto odšel, kar pa tudi ne bi bilo nič novega.
Si mogoče že kdaj pri svojem avtu pogledal, ko si ga dobil s servisa, če so ti vse dejansko zaračunane dele zamenjali - tudi to se dogaja.
No pa le glej, da boš brez napak prevajal, tolmačil ali karkoli že.
Si se med tem časom že uspel pritožiti (uradno)?

Edit: napake
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
morm pohvalit izjeme: moj avtomehanik ima delovno uro po 30€. Ampak če dela manj kot pol ure, zaračuna 60% te cene. Pošteno... ga morm vprašat, če zna tut pralca popravit
wink-1.gif
smirk-1.gif
Moral bi ti jo zaračunati manj kot 50%...
S tem, da ne izgublja časa, ko se prebija s servisnim avtomobilom prek Ljubljane, ampak mu ti koreto pripelješ na dom.
Pripelji še ti serviserju pralni straoj domov, pa ti tudi ne bo zaračunaval potovalnih ur. Tudi te stanejo...
Če ne, bi naročil serviserja iz Beograda, ki ma uro samo 10€, torej bi te popravilo prišlo... 20 centov
bonk.gif

Dej bit realen, no.
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Pa še nekaj (če ni skrivnost):
Koliko ti računaš dopis za prevod iz slovenščine v tvoj strokovni jezik? Recimo, normalen a4 dopis? Je cena kaj odvisna od težavnosti teksta? Ali kaj odgovarjaš, če strokovni prevod tehničnega zapisa ni v skladu z originalom (tu namreč veliiiika večina prevajalcev pogrne)?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:

20€/h za delo je čisto normalna tarifa. Če ti misliš, da ti bo zaračunal le tri minute pa res ne vem kje živiš.

Glede prevajalcev je pa nekako tako (velja za večino): kakršnokoli tarifo imajo je občutno previsoka in jih "pošteno zaračunavanje" ne vleče nič ven. Žal je kvaliteta prevajalskih storitev pod vsakim nivojem. Kamorkoli smo do sedaj dali prevajati smo dobili čisto zanič - površno prevedeno in čisto izven konteksta.

Tisti redki prevajalci, ki so pa kvalitetni so pa očitno zasedeni ali se pa skrivajo.

Ravnokar si upravičil manualca, da lahko zaračunava, kakor mu paše, ne glede na to, kako opravi delo. Hkrati si spljuval prevajalce, saj smo po tvoje v večini nesposobni in nevredni svojih tarif. Najlepša hvala za nepristranskost
smirk-1.gif
.

Če bi jaz mislil, da ni opravil dela mu storitve sigurno ne bi plačal.
Glede prevajlcev pa sem pač moral zapisati dejstvo glede na to, da si se pohvalil, da "zaračunavate po znakih". Saj je dejstvo, da jih večina tudi "prevaja po znakih" namesto, da bi upoštevala vsebinski kontekst.