40 evrov za 3,5 minute dela

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ravnokar je hišo zapustil Etisov serviser. V hišo je vstopil pred 5 minutami, odšraufal 3 vijake s pralnega stroja, snel in nazaj pritrdil jermen, jaz sem naložil perilo v stroj, da sva obtežila boben, nato je prižgal stroj, ugotovil, da je jermenica premalo zategnjena in se zato jermen vrti v prazno, jermenico je (ker ni imel nobenega imbus ključa) po kavbojsko zategnil s pomčjo šraufencigra in kladiva in zapustil stanovanje s 40€ v žepu (13,35 za prevoz, 20 za delo + davek).
bonk.gif


Če dovolite, se grem zdj izpisat s faxa in odpret servis pralnih strojev Pralko-Budalko s.p.
cheer.gif


ps: da ne bo pomote, nikakor ne kritiziram serviserja (razen njegovega pomanjkanja orodja), je bil prijazen in ustrežljiv, mi je povedal, kje naj dobim nov jermen, kako ga zamenjam itd. Ampak Etisove cene storitev...
crazy1.gif
očitno mora usekat po tarifi eno delovno uro, ne glede na to, kako dolga je
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
no ne vem zate, ampak jaz če bi imel svoj servis, se za kaj manj kot 30€ tudi ne bi vozil na drug konec LJ ali kam v okolico. še posebej, če bi nudil garancijo na svoje delo.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
tako zadevo z lahkoto popraviš sam. ker je pač nisi, si plačal storitev po ceniku. kje je problem?

pusti faks in se loti posla, če misliš, da je to zate tržna niša, da se ti da to delati in da boš zaradi nižjih cen imel več strank.

za delo ti je obračunal 20 EUR, kar je za storitev opravljeno na domu čisto uredu cena. za koliko pa naj pride, za eno kavico?
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
A si mislili da bo rekel 5 ali 10€? Dej provaj se postavit v njegovo kožo, tudi on mora nekaj prinesti domov, če se cel dan tako voziš gre samo za tam 50€ v dveh dneh..

Bodi vesel, da ti ni zaračunal okroglih 50, pa še brez računa.
Glede študenta pa; a nisi slišal kako je pomanjkanje vodoinštalaterjev, gradbincev, parketarjev, skrajni čas da pustiš študij:D
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hysterical-1.gif
meni je najbolj zanimivo kako se studentje še zmeraj repenčite in nosite. sploh taki s prvo zaposlitvijo, ki jim je preko vez uspelo priti malce visje in dobivajo 100eur bruto vecjo placo kot je slo povprecje. potem pa je treba doma prenavljati kopalnico in se mojster keramicar, ki 10h/dan dela za vas umazano delo, pripelje z novo A8 vam pa ni nic vec jasno


meni je stric (s.p., mehanik) ze dolgo nazaj rekel, da se on, ce tisti dan ve da ne bo zasluzil za dve povprecni placi, v postelji obrne in spi naprej...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Storitvena dela so draga in še dražja bodo... razlog: folka ki bi to delal malo, vsi bi bili radi študirani ter z malo dela vlekli dobre plače.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
pač, nekateri ne razumejo, da živijo v tržnem gospodarstvu. tvoja plača je natančno takšna kot jo določi trg delovne sile (pustimo ob strani pretežni del javne uprave in podobno). po diplomi bo tvoja vrednost morda 100 EUR/h ali pa 0 EUR/h.

in če bi zmanjkalo serviserjev pralnih strojev, bi njihovo popravilo stalo približno toliko kot stane nov stroj. nekaterim pa še vedno ne bi bilo nič jasno!
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
@ vsem brihtolom:
jasno mi je bilo, da bom plačal za prevoz + storitev. Amapk ta prekleti pavšal me razpisdi, da se plača 20€ ne glede na to, ali serviser 60 minut švica ali pa tako kot pri meni v 3 minutah (ne)dokonča svoje delo. Ker ni imel pravega orodja, ni mogel dovolj zategniti jermenice in si moram sedaj jaz sposoditi orodje in dokončati delo.
confused-1.gif
Poleg tega nisem bil edina stranka v našem kraju danes, sva pa oba (mogoče celo vse tri stranke) plačali poln pavšal na prevoz, torej 13,35 evra. Pošteno?

Tko da vsi, ki uživate v lupljenju ljudi mal premislite: plačal sem v bistvu svetovanje, ne pa storitev, saj bom dejansko moral delo opraviti sam. Še zmer pošteno ane?

Za tistega, ki sprašuje kaj študiram: študiram prevajalstvo, računal bom po ceniku na znak, oz. na stran in tako zaračunaval dejansko opravljeno delo, nobenega pavšala.

lp vsem
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
pa kaj tebe briga kolikim je on danes zaračunal prevoz?

njegova cena, da pride narediti, kar je prišel narediti, je pač takšna. če ti kaj ne paše, popravi sam ali pokljiči koga drugega.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ok, ker si očitno zadolžen za razsvetlitve tukaj, me razsvetli še, da imam srečo, da sem plačal 20 evrov plus davek za nedokončano delo, ki je trajalo 3,5 minut, dokončati ga moram pa sam. Hvala, potem bom lažje spal
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
poglej. če si bil nezadovoljen z opravljeno storitvijo, bi se pritožil njemu in zahteval ustrezno zmanjšanje cene (zavrnil račun). očitno pa se ti je to "svetovanje", kot ga imenuješ, zdelo vredno te cene. sam se verjetno nisi domislil kaj je za popraviti. če bi se in bi znal popraviti, bi najbrž sam popravil, gotovo pa bi se pritožil čez račun. zdi se mi, da te bolj je** spoznanje, da nisi nek tehničen tip, in da si pač potreboval njegovo svetovanje.

tudi, ko boš prevajalec in boš delal simultane prevode se ti bo kdaj pa kdaj pripetila kakšna napaka. in boš vseeno plačan. v kolikor se bo napaka zdela naročniku prehuda, pa ti bo ta povedal zanjo in zahteval nižjo ceno.in tu pa tam boš prevajal samo 20 minut, pa bo "štela" cela ura.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
poglej. če si bil nezadovoljen z opravljeno storitvijo, bi se pritožil njemu in zahteval ustrezno zmanjšanje cene (zavrnil račun).

Torej se strinjava, da cena ni bila primerna? Me veseli. Kaj sem oz. nisem naredil, je moja stvar in ni predmet debate.

Citat:
Uporabnik xaxid pravi:
tudi, ko boš prevajalec in boš delal simultane prevode se ti bo kdaj pa kdaj pripetila kakšna napaka. in boš vseeno plačan. v kolikor se bo napaka zdela naročniku prehuda, pa ti bo ta povedal zanjo in zahteval nižjo ceno.in tu pa tam boš prevajal samo 20 minut, pa bo "štela" cela ura.

Da ne bo tudi tebe je*alo spoznanje (kot se ti zdi zame), da ne ločiš med prevajanjem in tolmačenjem, te podučim, da je prevajanje izključno pisno, pri čemer ni nobenih pavšalov, ampak se obračunava število znakov, oz. število strani, katerih cena je fixna. (btw, tale poduk je bil brezplačen, brez skrbi)

PS: se pa veselim morebitnega sodelovanja z vami v bodoče, če boste kdaj potrebovali prevajalca. Samo omenite, da smo se "srečali" v tej temi in storitev bo obračunana po posebnem ceniku, saj očitno vnaprej pričakujete, da vas bodo pri plačevanju storitev nategnili.
evil.gif


Zdj pa zaključujem tole debato, ker sem prekršil prvo pravilo in se začel prerekati na forumu. Ne bom več, obljubim.
redface-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
sam si si kriv da mu boš tok plaču za NEopravljeno delo. pri meni bi odšel praznih rok, nej se jebe če ne misli dokončat dela, ker gospod nima orodja zraven.
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
nikjer nisem napisal, da se strinjava, da je bila cena neprimerna !!! nasprotno, po mojem je bila primerna, ker bi se ti sicer pritožil. vsak normalen človek se pritoži za ceno, če se mu zdi, da je bila storitev slabo opravljena. ti se pač nisi pritožil, ampak se raje "pritožuješ" na forumu. kaj si misli, da boš našel tu, tolažbo?
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Serviser je dejansko moral priti do tebe, kar pomeni da se mu vožnja dejansko šteje v delovni čas, torej 5 minut pri tebi +2x15min v vsako stran. Strošek za delodajalca je še kilometrina in pa terenski dodatek za delavca. Ko država pobere še svoje, pa dejansko za firmo ne ostane veliko.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Serviser je dejansko moral priti do tebe, kar pomeni da se mu vožnja dejansko šteje v delovni čas, torej 5 minut pri tebi +2x15min v vsako stran. Strošek za delodajalca je še kilometrina in pa terenski dodatek za delavca. Ko država pobere še svoje, pa dejansko za firmo ne ostane veliko.

Da serviser strojev nima poleg orodja je pa že višek.
Kot kaže pa je bil klient kljub temu zadovoljen, če mu je plačal bp.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik frisk pravi:

Če dovolite, se grem zdj izpisat s faxa in odpret servis pralnih strojev Pralko-Budalko s.p.
cheer.gif
Zakaj si potem nisi kar sam popravil stroja?
hysterical-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ko bi jaz naštevala kaj sn jaz že vse plačala
rolleyes-1.gif
Sem že mela eno tožbo,ko lastnik mojega prejšnjega stanovanja nečesa ni plačeval, pa je blo moje ime še vedno gor. Za 300 evrov sem plačala pol 700 evrov. Hu kers, jebeš državo, ki te fu.ka na vsakem koraku. Itaq ti vedno vse poberjejo kar maš, tako, da si nikol ne smeš mislit kaj bi si kupil za tisti denar. Pa težko zaslužim svoj denar. Mam pa vseeno zadoščenje, da delam še zase, pa mam za plačat, ovi uradniki pa so owčke, ki nikol niso naredli res nekaj za sebe in za svojo dušo.
Pa je tipo prišo namontirat termostat in je zakasiro 100 evrov. Ker ni bil za peči oziroma za plin strokovnjak, je naročo enega, ki kao obvlada.
rolleyes-1.gif
Samo mi je že naprej povedo brez da bi vedel kaj je narobe, da me bo to stalo 60 evrov, da se tipo pripelje. No, pravzaprav da se pripelje, je benz 30 evrov ta en kilometer.
Pa si misliš samo- ko vas je.be.
smile-1.gif