40 evrov za 3,5 minute dela

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ali pa ravno obratno..

Cloveku postavljas pa sestavljas racunalnik 2 dni, ko mu pa reces 50€, te pa debelo zija.. Mu omenis servisne ure mu je pa se manj jasno.. in pol seveda klasicni komentarji: "kugaaa, xxEUR je servisna ura, js pa morm 3 ure delat za to, kako nategujejo!!" ..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tako ja, ker, ko ti hodis v sluzbo in delas bogih 8 urc na dan [po tem casu ti dol visi za vse], delas za delodajalca in ne zase..
aplauz.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Ali pa ravno obratno..

Cloveku postavljas pa sestavljas racunalnik 2 dni, ko mu pa reces 50€, te pa debelo zija.. Mu omenis servisne ure mu je pa se manj jasno.. in pol seveda klasicni komentarji: "kugaaa, xxEUR je servisna ura, js pa morm 3 ure delat za to, kako nategujejo!!" ..

Ravno to sem hotel omenit. Ljudem se zdi samoumevno, da jim zrihtaš računalnik ker pa znaš. Ko mu omeniš, da bo to po uradni tarifi za inženirsko uro stalo toliko in toliko, samo bedasto gledajo. Če jim namest zneska rečeš, naj ti med tem, ko boš rihtal kišto odnesejo smeti in pokosijo vrt, tudi bedasto gledajo...
jezen.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Enako je pri prevajanju. Ponavadi vedno kdo reče: saj ni veliko, 2 strani. Kolk časa pa to vzame, par minut.
rolleyes-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Enako je pri prevajanju. Ponavadi vedno kdo reče: saj ni veliko, 2 strani. Kolk časa pa to vzame, par minut.
rolleyes-1.gif

Ojoj, na kaj vse naletiš pri naročnikih prevoda
shocked-1.gif
"Sj v bistvu vse štekam, sam ne znam lih najlepš v slovenščini povedat" al pa "No sj prevajat zna itak vsak k ma slovar, sam cajt si je treba vzet" do raznih "najbolš da sam tekst prebereš, pa mi en tak povzetek prevedeš v slovenščino"

O mojih trenutnih (študentskih) cenah prevajanja si ne upam govorit, ker so dumpinške
redface-1.gif
in bi me z DZTPS fentali. Ampak na žalost je spust cen edini način, da sploh dobiš delo. Sad but true. Zato me ne obtoževat, da ne cenim tujega znanja. Vedno sem in bom pošteno plačal pošteno storitev.

@tis: ne vem, pri komu naročaš prevode, v Sloveniji so 3, mogoče 4 kvalitetne agencije. Ampak so (ne boš verjel) dražje. Poglej si cene prevajanja z zgornjega linka. Povprečen naročnik z omejenimi sredstvi se jasno prime za glavo in pokliče na študentski servis oz. povpraša med danes popularnimi turbo agencijami, ki ti 30 strani prevedejo čez vikend. Kako? Imajo 10 honorarcev / zunanjih sodelavcev / študentov, vsakemu pošljejo 3 strani, na koncu pa vse skup sestavijo v eno grozno pašto. In od tu je sloves prevajalcev jasn: Niso dobri, so pa dragi
smirk-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:

No pa le glej, da boš brez napak prevajal, tolmačil ali karkoli že.

Se bom potrudil, oz. nosil odgovornost za svoje napake.

Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Si se med tem časom že uspel pritožiti (uradno)?

Zahebal sm se tam, kjer vedno zahebem: pri drobnem tisku
uf-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36


[/QUOTE]"Sj v bistvu vse štekam, sam ne znam lih najlepš v slovenščini povedat" al pa "No sj prevajat zna itak vsak k ma slovar, sam cajt si je treba vzet" do raznih "najbolš da sam tekst prebereš, pa mi en tak povzetek prevedeš v slovenščino."

[/QUOTE]
cheer.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tocno to. Potem se pa vcasih zgodi, da je situacija obratna (model, ki si mu rihtal PC - tebi nekaj dela), se pa model obnasa tako, kot da je njegovo delo 10x bolj vredno..
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ksz, vsak, ki ma pet minut časa te nategne za par deset evrov... Pol pa še mi malo dvignemo cene v galeriji, da dnar kroži. Moj dragi dela za terme, pa je dal jim taki račun, da nemrejo belivat, pa se pol pogliha. Oni nam gnare, drugi nam jih pa piplejo. Tudi frendu ne bo več nobenega page-a delal za simobliko. Živet je treba, v bistvu je fajn, da je evro time.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Tisti redki prevajalci, ki so pa kvalitetni so pa očitno zasedeni ali se pa skrivajo.

Itak nimajo časa, ker morajo popravljat svoje pralne stroje.
grin1.gif

Tema jadra v smeri: "vsi imajo vse predrago, samo mi ne". DIY je najboljši recept. Al` pa plačat, pa tiho!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
zakaj si sploh klical serviserja, če pa bi sam bolje opravil?
Sj je blo zadnjič.
Danes sem še jermen zamenjal in ker nisem nikjer dobil izvenserisjke dolžine (1220), sem s prilagoditvijo spodnjega napenjalca gor nataknil jermen dolžine 1250.
Zdj grem pa zapit prišparanih 40€
cool-1.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Ne razumeš poante. Informatik lahko za 2 min "dela" zasluži 1000€, ko firmi reši info sistem, ki npr stoji in je brez dela 500 ljudi. V tem primeru dobi plačano znanje, ki ga je kopičil desetletja, ne pa dejanskega dela.

Majstru si pač plača storitev na domu, če pa je bila slabo opravljena, pa znižaš račun.