4 dnevni delovnik?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
No malo si preteral tukaj. Tud fizikalec, pa ne govoriva zdaj o Rokiju (novodobni Meho), ki meče v mešalec, mora vedet, kaj dela. zarad takega odnosa do "fizikale" imaš potem štromarja, praviloma sa Bosne, ki mu ni jasno, da je treba peljat v kuhinjo, kjer je predviden šporhet, tri faze, ker se vsi novodobni šporheti na indukcijo priklapljajo dvofazno. Pol maš pa (zadnji primer pri mojem bratcu) 4 ure hebe, da dobiš še eno žilo čez. So se pa v proizvodnji vedno spotikali v pisarne in obratno, to je že v DNKju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz že dalj časa sanjam o tem, da bi bil enkrat na teden fraj. Zdaj čez poletje mi je uspelo, da sem bil enkrat na teden fraj dopoldan (oz kar do 3eh) ampak jebeštrga, ko sem potem ponavadi delal do osmih.

Je pa tako, da pri meni ne morem dvignit efektive ostalih dni, ker je že tako zelo visoka, brez da enostavno delam (še) več. In tako je en dan v tednu fraj = -20% prometa. In ker so glavni stroški fiksni ne glede na to, koliko dni delam, mi s tem pade praktično tudi 20% profita.

Je pa res, da sem v zadnjih letih dozorel malo tudi glede tega, ker na začetku, ko sem šel na svoje, sem tudi vsak dan na dopustu razmišljal, koliko in koliko € me to stane. Zdaj me je to (na srečo) minilo in mi ni težko vzeti dopusta.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko pa spite? Jaz, ce spim pod 5 ur, se proti koncu sihta ze pozna na umu, ker je glava ze kar zblojena...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
No pisarna / proizvodnja debata je vedno bila in bo. Povsod maš šalabajzere. Jaz delam oboje v 8 urah sihta, nekje 75/25 časovno v prid fizikale. In mi je jasno iz kje prihajajo pritiski. Je pa zelo zapazeno da če mi vsak spoštoval delo drugega v firmi bi vse skupaj bolje sodelovali pa bi bila uspešnost boljša. Pri nas se pozna da v pisarnah folk nima pojma o dejanskem delu v skladišču in s svojim delom v pisarnah otežujejo delo skladiščnikom.
Včasih ko imam malo več dela v pisarni mi hitro dopizdi in razumem koliko koncentracije je potrebne. Vem pa da fizično delo tudi ni kr tko...

Ontopic: Če gledam osebne preference bi pozimi raje delal 5 * 6 ur, poleti pa raje 4 * 8. (poenostavljen primer). Sm opazil pri sebi da imam boljšo normo ko delam 6 ur kdaj. (ker vem da grem prej domov pa seveda ker je boljše povprečje)
Zdej smo tudi turnuse spremenil iz vsak peti na vsak 4 teden popoldne in je produktivnost padla pa delamo več ur popoldne kot prej.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Pač delajo in naročajo stvari ki vidi računalnik a dejansko stanja v skladišču ne poznajo. Sej ne vsi da nebo pomote. Ko rečeš da bi drugače si pa itak navaden delovec :) kaj pa ti veš kej o tem...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Lihj obratno. Skladiscni delavci vidijo kaj računalnik vnese pa pol naredijo ;)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Saj zato so inventure. Če se stanje zalog ne ujema pa itak veš, kdo bo kriv.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Pač delajo in naročajo stvari ki vidi računalnik a dejansko stanja v skladišču ne poznajo. Sej ne vsi da nebo pomote. Ko rečeš da bi drugače si pa itak navaden delovec :) kaj pa ti veš kej o tem...

naročajo stvari, a dejansko stanja v skladišču ne poznajo. ali je tukaj govora o zalogi, ali kakem drugem stanju?

ko bi drugače, si pa itak navaden delavec..tukaj pa sklepam, da ne gre o zalogi, robi, stanju, ampak načinu dela.

torej pisarne naročajo kako bi delali, ampak tega ne vedo, ker skladiščnik ve.?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Ja stvari za stranke se naročajo. Iz pisarne. In te nalogi imajo prioritete in imajo voznike ki morajo ob določeni uri iz skladišča v poslovalnico. Da skladiščnik pripravi robo mora imeti nalog v skenerju ane. Fora je pa v tem da je že leta isti urnik voznikov in prioritet pa se še vedno stvari pozabljajo, dajejo nalogi vn prepozno in tako dalje. Ob 10 gre voznik iz skladišča, nalog pride v skener ob 10:01 potem pa robe v poslovalnici ni in kriv je skladiscnik ker ni pravi čas naredil. Pa večkrat jim poveš da so prepozno to najavil bolj se delajo neumne.... Isto je z robo ki pride v skladišče, folka je itak premalo,.. Itd..
Mamo 1000 artiklov v skladišču pa čeprav gre vn mogoče en na dan bodo oni naročili jih še 1000 pa nimam jih nikamor dat. Pa da ne rečem da so kdaj cifre narobe napisane pa se kaj.
Enough?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dobrodošel v svetu odraslih :cheer: .
Tu je vedno zmeda, če je ne bi bilo, bi bila recesija. Tega si pa nihče ne želi.

Torej z dobro voljo in lepo sodelavko v očeh strumno naprej!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj to v neki špartanski firmi iz srednjega veka delaš? V nekdanji firmi smo že 15 let nazaj imeli vodenje zalog v skladišču. Klikneš "preveri zalogo" in dobiš koliko izdelkov je v skladišču. Prav tako, kdaj je bila naročilnica izdana. Tako da "skaldiščnik je kriv, da ni pravočasno dal vozniku" odpade. Greš do izdajatelja naloga in mu porineš pod nos nalog z time-stampom 10:01. Ko je potem podjetje presedlalo na SAP - tisto je pa itak čudo od čuda...
Pe jaz imam za svoj s.p. vodenje zaloge po skladiščih (policah), avtomatsko prilagajanje zalog glede na proizvodnjo izdelkov, samodejno izdajanje naročilnic dobaviteljem, če mi zaloga pade ipd. Pa je zastonjski program (2BizBox)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Matey

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
V starih večjih firmah (za Slovenijo) v večini primerov marsikaj ne deluje kot bi moralo. Stari se držijo starih navad, mladi poskušajo uvesti nove načine in se vse skupaj pomeša in nastane skuta. Zgodi se točno to kar turbobitch razlaga. Imam podobno izkušnjo. Razen datuma lahko time stamp sanjaš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Kaj to v neki špartanski firmi iz srednjega veka delaš? V nekdanji firmi smo že 15 let nazaj imeli vodenje zalog v skladišču. Klikneš "preveri zalogo" in dobiš koliko izdelkov je v skladišču. Prav tako, kdaj je bila naročilnica izdana. Tako da "skaldiščnik je kriv, da ni pravočasno dal vozniku" odpade. Greš do izdajatelja naloga in mu porineš pod nos nalog z time-stampom 10:01. Ko je potem podjetje presedlalo na SAP - tisto je pa itak čudo od čuda...
Pe jaz imam za svoj s.p. vodenje zaloge po skladiščih (policah), avtomatsko prilagajanje zalog glede na proizvodnjo izdelkov, samodejno izdajanje naročilnic dobaviteljem, če mi zaloga pade ipd. Pa je zastonjski program (2BizBox)

z bizbox delaš proizvodnjo in firmo?