4:3 slika na 19:6 ekranu

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Kupili smo nov tv, ki po novem premore HDMI, in seveda je bilo treba amiš.net tv priklopiti preko te novodobne zdeve. Zdaj me pa zanima, kako tv in ta STB prepričati, da bo slika "raztegnjena" čez ekran, in ne bo tistih črnih trakov ob robu. Zoom funkcija mi je trapasta, ker poreže sliko, samo hočem da je raztegnjena. Če gledamo tv preko kabelske, je tako kot mora bit.

lp
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Če jo boš raztegoval, boš pač mel obraze kot pomaranče.
smile-1.gif
Z robovi se je treba sprijaznit, ker še itak večina folka gleda 4:3. V vsakem primeru bi pa skoraj vsak STB že moral imeti to nekje pod nastavitvami ...
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Naš fotr hoče obraze kot pomaranče! :p
Pravi da je imel prej 107cm tv ki je kazal 107cm slike, zdej ma pa 127cm tv k kaže 80cm slike... to ga mori. :D
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Na TV nastavi samo wide screen, pa bo. Osebno imam to vedno nastavljeno. Pri naših programih seboš navadil
confused-1.gif
, tuji pa že imajo večinoma 16:9
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
če ne želiš imeti črnega robu moraš napravo priklopiti na TV preko SCARTA

HDMI ne dopuša nobenega razširjanja.

V kolikor ste kupili soliden TV bo naredil razširitev tako, da ne bo opaziti (da so face raztegnjene)...le kot rečeno...preko SCART-a pošeljeite zadevo.


(jaz imam identičen problem pri DVD predvajalniku..starega imampreko scart-a pa vedno gledam 16:9 film, nov predvajalnik pa preko HDMI...tam pa brez črnih robo zgoraj in spodaj praktično ne gre).


LP
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Moj philips ima dobro funkcijo ki tudi pri raztegu 4:3 slike na 16:9 vidiš skoraj normalno razmerje slike, saj največ raztega naredi na skrajnih robovih.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Sem pisal na amis, in so mi povedali, da zadevo reši pritiskanje na tipko TV na daljincu od komunikatorja. Sedaj ima oče toliko slike kot jo je plačal.
smile-1.gif
 

115256

Pripravnik
24. okt 2007
476
2
18
pero eno vprašanje: a ko vklopiš tv in stb(povezava hdmi) a se ti tv avtomatsko prešalta da lahko gledaš al morš posebi izbrat vhod hdmi da lahko gledaš preko stb, ker men tv preko hdmi tega ne nardi če mam pa preko scarta pa samo oboje vklopim in že lahko gledam tv.