318i

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Jaz recimo z opli pa renoji nimam slabih izkušenj, čeprav gre ponavadi za 95% dokončane avte. Sploh opel se mi zdi ena taka zadeva, kjer šele čez čas pogruntaš, da je pravzaprav fajn avto (če nisi ravno trofnil tastare dizel insignije, ki je pač... limona hehe). Pač ene par ima takšnih, da ne veš, če niso bili inženirji na drogi, ampak pri toyoti je takšnih wtf trenutkov še več :D

Trenutna škoda pa... na prva dva pogleda skoraj popolno premišljena zadeva. Germani so kljub diskontni znamki skoraj popolno opravili delo. Želim si, da opla ne bi dal babi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
lahko kadarkoli, samo ko sem ga nazadnje poskusil samo preparkirat sem 10 sekund tuhtal kaj že moram narest in potem samo obrnil kjuč in je napisal "press clutch to start the engine" :D sem se odvadil takih telovadb...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
no... gremo mal nazaj na temo

320i M sport
nisem uspel ugotovit točno s kakšno opremo, ampak baje po ceniku 53 jurjev pride enkrat marca... cena 45 jurjev

to je ko na bazarju v istanbulu... very premium
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
15%
ampak v salonu :)

naročil en sorodnik, ki pa sicer ni nič klikal ampak šel direktno v salon

posledično ne ve točno, kaj od opreme je sploh naročil... no feltne baje da bojo po alter standardih
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
15%
ampak v salonu :)

naročil en sorodnik, ki pa sicer ni nič klikal ampak šel direktno v salon

posledično ne ve točno, kaj od opreme je sploh naročil... no feltne baje da bojo po alter standardih

Si predstavljam, da je 20% dokaj realno s tem, da moraš verjetno prestopiti kakšen prag več.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
15% mam predračun (po emailu poslan ne v slaonu)
je pa zanimivo da na bmw.si ni več klasičnih cenikov v pdf .
Nemci jih še vedno imajo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ha, ha. Ker se vse prodaja s popusti.
Zadnjič ko sem zašel v BMW salon sem itak dobil 25% popusta na list price. Ker so list price cene itak bolane. 50 jurjev list price za avto z dizel motorjem okrog 150 konjičev, avtomatskim menjalnikom in osnovno opremo za leto 2020/2021 (radarski tempomat, zaznavanje pešcev, radio z navigacijo, parkirna asistenca ipd ...). Potem ko ti reč servirajo kao s strašnimi popusti, je na koncu še vedno predraga. :)
Osnovni model, ki tam binglja z "ugodno ceno" ima pa itak manj opreme kot Dacia za 8 jurjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Se ti da napisat, kolk so ti naračunal in za kaj?
BMW 318i Touring
LINE Verzija Advantage
17" lita alu. platišča V-Spoke
Steptronic menjalnik
Temnejša stekla
Paket za zunanja in notranje ogledalo
Ogrevana prednja sedeža
Asistent za dolgo luč
Driving Assistant
Paket Connected Professional
BMW Live Cockpit Professional
cifro pošljem na zs
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
BMW 318i Touring
LINE Verzija Advantage
17" lita alu. platišča V-Spoke
Steptronic menjalnik
Temnejša stekla
Paket za zunanja in notranje ogledalo
Ogrevana prednja sedeža
Asistent za dolgo luč
Driving Assistant
Paket Connected Professional
BMW Live Cockpit Professional
cifro pošljem na zs

kaj pa barva? za dva jurja al enega? :cool:

če prav vidim dost podobno kar bi mel jaz...
ok, jest sicer gledam sedana
pa obvezno hočem še led luči in ogrevan volan...
ostalo pa mislim da sem isto naklikal...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tkole nekak...


zdej če upoštevam tistih 15% o katerih se govori naokol... pa če še v živo kakšno roko al pa dve zvijem... bi mogoče še šlo skozi...

al sem še kaj spustil, zamočil, narobe razumel itd... ?

memgrede... zadnje cajte mam mal oči na pecljih, pa nekako ne vidim novih trojk na cesti... al sem slep al jih dejansko ni kej dost?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz bi dodal še aktivni tempomat (driving assistant plus), veliko navigacijo (live cockpit professional), ker osnovna izgleda smešno s tistim robom okoli zaslona, alu trim okoli stekel namesto cheap mat gumiranega bi tudi sedel na to barvo v kombinaciji s krom sprednjo masko, in pa športna sprednja sedeža namesto osnovnih klopc.

Za to da jih ni veliko na cesti se pa odgovor skriva v tvoji konfiguraciji, skoraj 50k za osnovno motorizacijo in bolj kot ne povprečno opremo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Jaz bi dodal še aktivni tempomat (driving assistant plus)

tole je takoj 3 jurje plus

navaden driving assistant nima aktivnega tempomata? tole nekak nisem poštekal čist...

plus to: razlika med 318 in 320... men se zdi to isti motor... pač 320 je mal bolj navit... kje se motim?