318i

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
memgrede... pri mazdi nikol ni blo nobenih popustov... razen ko je bil že nov model zunaj na stare, al pa na avtomobile iz zaloge
Očitno si slab(ši) pogajalec. Bil sem zraven, ko sta sorodnika kupovala (in tudi kupila) vsak svojo Mazdo, v obeh primerih nekje 10% na cene po konfiguratorju.
Oba avta naročena z nekaj dodatne opreme po naročilu.

V tretjem primeru je pa kolega kupil Mazdo 3, prejšnjo serijo, ravno enega zadnjih primerkov iz zaloge, so mu dali pa res samo nekih 200 evrov popusta ter prvi (mogoče tudi celo drugi) servis brezplačno. Je pa vzel takrat v tisti akciji brezplačnega financiranja za vozila iz zaloge.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Očitno si slab(ši) pogajalec. Bil sem zraven, ko sta sorodnika kupovala (in tudi kupila) vsak svojo Mazdo, v obeh primerih nekje 10% na cene po konfiguratorju.
Oba avta naročena z nekaj dodatne opreme po naročilu.

V tretjem primeru je pa kolega kupil Mazdo 3, prejšnjo serijo, ravno enega zadnjih primerkov iz zaloge, so mu dali pa res samo nekih 200 evrov popusta ter prvi (mogoče tudi celo drugi) servis brezplačno. Je pa vzel takrat v tisti akciji brezplačnega financiranja za vozila iz zaloge.

čist možno da sem zanič pogajalec oz. celo zelo verjetno

ampak informacija je od serviserja in prodajalca mazd, kjer smo s širšo familijo (zelo dobre) stranke že 25 let
nobenih popustov razen tistih, ki jih odobri uvoznik, ti so pa itak javno objavljeni

ako su lagali mene i ja lažem vas...

ko sem kupoval zadnjo, je bilo za vse na zalogi 1000 jurja popusta, kar je pisalo tud na ceniku
za nova naročila kar je bil hkrati tudi nov model pa nič... no kot sem rekel dobil sm kartico z navigacijo kar so pa itak šenkavali vsakemu
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
čist možno da sem zanič pogajalec oz. celo zelo verjetno

ampak informacija je od serviserja in prodajalca mazd, kjer smo s širšo familijo (zelo dobre) stranke že 25 let
nobenih popustov razen tistih, ki jih odobri uvoznik, ti so pa itak javno objavljeni

ako su lagali mene i ja lažem vas...

ko sem kupoval zadnjo, je bilo za vse na zalogi 1000 jurja popusta, kar je pisalo tud na ceniku
za nova naročila kar je bil hkrati tudi nov model pa nič... no kot sem rekel dobil sm kartico z navigacijo kar so pa itak šenkavali vsakemu
Sej ti verjamem.

Upam, da ne bom preveč dolgovezil, ampak najbolje in najlažje se je praviloma vedno pogajat z bogim prodajalcem. On ima za doseči svoje plane, na podlagi katerih dobi potem mesečni (kvartalni ali letni ali katerikoli že) bonus. In praviloma je vedno najbolj koperativen, ker želi avto prodat.

2 leti nazaj sem kupoval Toyoto za ženo, malo sprašujem okrog, omenim to svojemu najboljšemu prijatelju. On ima neko menda res dobro vezo pri enem direktorju na Toyoti, vse kar je bilo, da sem od tega direktorja dobil edukativnih 5 minut po telefonu kako so Toyote oh-in-sploh in da je cena na konfiguratorju najboljša možna in da se avti prodajajo sami od sebe, tako super da so.
Samo z enim telefonskim klicem v salon na drug konec Slovenije sem dobil pa par sto evrov boljšo ceno, zastonj dodatno opremo v vrednosti 300 €, tepihe in še prva dva servisa brezplačno. Pa še celo toliko so mi šli na roko, da so mi avto s papirji vred z avtovleko pripeljali na željeno lokacijo.

Tako da jaz lastnikov in direktorjev ne sprašujem več za dodatni popust, razen če so to res dobri prijatelji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Jaz ga pa razumem, vsak dan ga sto qrcev, ki imajo prijatelje na toyoti cuka za rokav za popuste, pa vmes še novinarji, vsi bi avto za cel teden, z vsemi stroški plačanimi, vsi bi vse ne samo za pol cene ampak kar zastonj. Če imaš denar greš po avto in ga maš. Če ga nimaš pa pač ne greš.

P.s.: zapisano po besedah točno tega direktorja toyote. Če kdo rabi kontakt da bi iz prve roke slišal da ga qrc gleda naj se javi, z veseljem postrežem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in Najbolji

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz ga pa razumem, vsak dan ga sto qrcev, ki imajo prijatelje na toyoti cuka za rokav za popuste, pa vmes še novinarji, vsi bi avto za cel teden, z vsemi stroški plačanimi, vsi bi vse ne samo za pol cene ampak kar zastonj. Če imaš denar greš po avto in ga maš. Če ga nimaš pa pač ne greš.

P.s.: zapisano po besedah točno tega direktorja toyote. Če kdo rabi kontakt da bi iz prve roke slišal da ga qrc gleda naj se javi, z veseljem postrežem.
Jaz sem se celo branil, da bi ga klical, ker ne rabim tolk extra fehtarit za popust, ampak mislim da je bilo na koncu tako, da je ta moj frend sam tako organiziral, da sem ga bil primoran poklicat.

Ti kupiš avto vedno po ceni v konfiguratorju ali malo povprašaš okrog?
Če me spomin ne vara si Tourana in Alhambro sicer kupil rabljena, ampak verjetno si kaj vprašal, če se da še kaj naredit s ceno ali si kar naštel denar in odpeljal?
(Samo radoveden sem.)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
če jellota vprašaš, pol novih avtomobilov nihče ne kupuje, razen mi stari, slepi ati, ki kupujemo šajtrge
on kupuje dve leti stare, za pol cene, ki čudežno rastejo na oni strani trojan... ne vem točno katera je to, ker ne vem s katere je on... ampak, nima veze

ampak, pozna pa direktorja toyote, to pa to

če ga že pozna, pa naj mu še namigne, da je bil recimo moj zadnji opravek, ki sem ga imel s toyoto takrat ko sem moral yarisa peljat na mazda servis, da so eno žarnico zamenjal
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Žlahta je nekaj kar si človek pač ne izbere sam.

Zadnji avto sem kupil nov (avgust 2020). Bil sem 2x v eni avtohiši. Prvič da sem dobil ponudbo in drugič da sem prevzel avto.

Ja, za novo trojko za 45k na 16-kah moraš biti (rahlo) poseben.

Fantazirajte dalje kaj sem in kaj bi če bi.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Žlahta je nekaj kar si človek pač ne izbere sam.
Zadnji avto sem kupil nov (avgust 2020). Bil sem 2x v eni avtohiši. Prvič da sem dobil ponudbo in drugič da sem prevzel avto.
Fantazirajte dalje kaj sem in kaj bi če bi.
Potem si bil enkrat več v avtohiši kot sem bil jaz, ko sem kupoval ženino Toyoto: prvič sem bil tam slučajno, ko sem se ustavil na poti iz enega sestanka.
Drugič pa ni bilo, ker so mi avto pripeljali na dom oz. željeno lokacijo.

Glede tega tvojega žlahtnika bom pa samo še tole napisal: če ne zmore shendlat telefonov in (posredno) svojih potencialnih strank, od katerih tudi sam (spet posredno) prejema plačo, in jih mora spotoma zmerjat še s qrci, mu toplo priporočam, da zamenja šiht in gre nekam v manj stresno okolje, npr. za tekoči trak, tam ne bo imel telefonov in ostalega "customer care" sranja.
Ker očitno mu manjkajo socialne kompetence, da mora take zgodbe prodajat svojim sorodnikom in frendom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.694
3.576
113
Napletanje zgodbic in fantaziranje ti gre odlično, zato lahko tukaj na alterju kogarkoli pošiljaš kamorkoli. Ti si napisal svojo stran zgodbe, jaz pa njegovo (ne vem sicer katerega od direktorjev si fasal ti, jaz vem samo za enega, ker dveh ni) in zakaj jo razumem. Kako in zakaj sem jaz kupil avto in kako in zakaj si ga ti nima pri vsem skupaj nič (ok, razen tega da meni toyote ni mogoče prodat).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.525
9.218
113
Sedaj samo še čakam, da en napiše, da je sanjal o avtu in ga je zvečer čakal pred hišo. Vse ostalo se je samo uredilo.
Vem, da je večini ljudi avto samo nuja, ampak sam osebno rad avto pred nakupom preizkusim. Tisti čas za testno vožnjo si zato brez težav vzamem, ravno tako si pustim svetovati pri opremi od prodajalca. Ja, eni so nesposobni, drugi pa res obvladajo in sem že naročil kakšen kos opreme, ki je prej nisem imel v načrtu kupit.
Ampak jaz seveda nisem na nivoju Alterja, kjer je avto pič... dim in če ti kaj ni všeč (recimo barva šivov na sedežih), pač drugi dan avto zamenjaš. Brez obiska salona seveda.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ja, lej, če kupuješ Toyoto, Renoja, Peugeota, Fiata, Opla in podobno navlako, pol avto MORAŠ preizkusit.
Če pa kupuješ sveto trojico, pa to ni ravno mus, ker veš, kaj boš dobil.

Lahko sedaj preklopte Alter mode (na OFF za tiste, ki mislite da je to šala)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Osebno raje izberem izdelek kot polizdelek, pol pa kakor si kdo zamišlja.
Se ne zanašam na prirejene statistike, kateri avto ima ali nima več okvar, bulšit.

Astor Martin, RR ter Lotus so prestiž. Ne mešat jabolk s hruškami ...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Osebno raje izberem izdelek kot polizdelek, pol pa kakor si kdo zamišlja.
Se ne zanašam na prirejene statistike, kateri avto ima ali nima več okvar, bulšit.

Astor Martin, RR ter Lotus so prestiž. Ne mešat jabolk s hruškami ...

odvisno kaj je za koga polizdelek

za ene je tud bemfl s 16 colskimi feltnami

ne vem, jest ne bi tko naokrog s polizdelki opletlal...
če pa že, je pa polizdelek spletna stran bmw.si.... :)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Preberi, prosim, še enkrat moj prvi stavek ... in potem še svojega prvega
See?
Hvala.

Sicer pa, v ožjem izboru je bila pred letom tudi Alfa Giulia.
To niti ni polizdelek, je nedokončan projekt. Na prvi uč pa lepo izgleda. Trenutni avto ne izgleda tako atraktiven, ampak je vse na svojem mestu, nikjer nič ne štrli, nikjer nič ne škriplje in pa ... vse je narejeno do konca ...
eto, to je to
Pa Opel ni nič boljši, pa Fiat tud ne, pa Reno ... še naštevam?