30 dnevni rok za izdajo plačilnega naloga

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
To je ... zelo optimističen pristop.
Postopka ni dopustno začeti, če je preteklo več kot 30 dni. S poizvedbo so ga očitno začeli. Tu ne gre za zastaranje, ampak za začetek postopka (poseben primer zastaranja v najboljšem primeru). Ko se postopek začne, bo zastaral po splošnih pravilih, 30 dnevni rok je takrat že irelevanten.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:

Postopka ni dopustno začeti, če je preteklo več kot 30 dni. S poizvedbo so ga očitno začeli. Tu ne gre za zastaranje, ampak za začetek postopka

Ja samo v tistem členu eksplicitno piše:
Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.

Torej da storilec ni bil seznanjen kar pomeni (pošiljka 15dan oddana +15 dni za dvig) tako si jaz razlagam če imaš na voljo 15 dni in dvigneš 15 dan si bil tega dne seznanjen s prekrškom drži? Tako sem tudi pripravil pritožbo potem pa je nepričakovanpo prišla pošiljka že 12 dan. in sem pač plačal,....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
To je ... zelo optimističen pristop.
Postopka ni dopustno začeti, če je preteklo več kot 30 dni. S poizvedbo so ga očitno začeli. Tu ne gre za zastaranje, ampak za začetek postopka (poseben primer zastaranja v najboljšem primeru). Ko se postopek začne, bo zastaral po splošnih pravilih, 30 dnevni rok je takrat že irelevanten.

optimisitčen ali ne, dokler se ne bo nekdo pritožil nebomo vedli...dejstvo pa je, da je zakonodajalec želel pohitriti zadeve in skrajšati roke, in da se čimprej obvesti kršitelja in v tem duhu je potrebno po mojem te določbe tudi razlagati...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
No jaz si stavek "Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni" razlagam, da obstajata dve vrsti meritev.

Ena je, ko te ustavijo in te o kršitvi takoj seznani (ročni radar - policija).
Ta druga je, da je kršitev zaznana in dokumentirana vendar nisi bil s tem seznanjen takoj ob prekršku (radar, ki te slika).
Edit: obstaja še ena meritev...meritev s Provido...zaznano-dokumentirano-seznanjeno
evil.gif


V tem drugem primeru velja zgoraj citiran stavek.


Seznanitev o prekršku ni v povezavi s tem kdaj prekrškovni organ začne postopek.
 
Nazadnje urejeno: