30 dnevni rok za izdajo plačilnega naloga

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
a kdo ve kateri člen zakona o prekrških opredeljuje 30 dnevni rok za izdajo plačilnega naloga za prekršek ugotovljen s stacionarnim, ali premičnim radarjem za ugotavljanje hitrosti?

sem iskal pa ne najdem nič...
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO2537

42. člen?
smile-1.gif


Zastaranje pregona

42. člen

(1) Postopek o prekršku ni dopusten, če pretečeta dve leti od dneva, ko je bil prekršek storjen. Če je prekršek storjen na področju varstva konkurence, postopek o prekršku ni dopusten, če preteče pet let od dneva, ko je bil prekršek storjen. Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zakon o prekrških je to...

Citat:

Zastaranje pregona
42. člen
(1) Postopek o prekršku ni dopusten, če pretečeta dve leti od dneva, ko je bil prekršek storjen. Če je prekršek storjen na področju varstva konkurence, postopek o prekršku ni dopusten, če preteče pet let od dneva, ko je bil prekršek storjen. Postopka o prekršku zoper varnost cestnega prometa, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in storilec s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni.

priden.gif


link do čistopisa
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO2537
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik elo pravi:
pa še to, kdaj prične teči rok? na dan, ko je prekršek storjen, naslednji dan?

Dnevu prištej 30 dni
priden.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
hm, kaj to pomeni, "postopka ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni."

kaj je pričetek postopka?

prekršek sem storil 4.4.2014, obvestilo o prekršku pa je bilo na pošto oddano 5.5.2014, torej 32.dan od prekrška.

lahko mirno spim ali ne?

kaj
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik elo pravi:
hm, kaj to pomeni, "postopka ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni."

kaj je pričetek postopka?

prekršek sem storil 4.4.2014, obvestilo o prekršku pa je bilo na pošto oddano 5.5.2014, torej 32.dan od prekrška.

lahko mirno spim ali ne?

kaj
Plačaj pa boš mirno spal!
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik elo pravi:
hm, kaj to pomeni, "postopka ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni."

kaj je pričetek postopka?

prekršek sem storil 4.4.2014, obvestilo o prekršku pa je bilo na pošto oddano 5.5.2014, torej 32.dan od prekrška.

lahko mirno spim ali ne?

kaj

Nisem povsem prepričan. Odvisno je od tega, ali so se v teh 30 dnevih opravila kakšna dejanja, nekje sem zasledil, da je za pretrganje zastaranja dovolj že, če opravijo poizvedbo o lastniku vozila.

To so pa morali narediti, torej te izslediti, da so ti lahko poslali album.

Citat:
(3) Zastaranje pretrga vsako dejanje organa, pristojnega za postopek, ki meri na pregon storilca prekrška. Po vsakem pretrganju začne teči zastaranje znova, vendar pa postopek o prekršku v nobenem primeru ni več mogoč, ko poteče dvakrat toliko časa, kolikor ga zahteva zakon za zastaranje postopka o prekršku.

Poizvedbe znotraj 30 dni glede lastništva so procesna dejanja prekrškovnega organa.

Glede na sodno prakso in predvsem zakon sem mnenja, da ne moreš mirno spati.

Lahko pa se motim.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, važno je, da se v prvih 30 dnevih od storitve "nekaj" dogaja...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
ksz

v firmi smo lansko leto probali s tem 30 dnevnim rokom.

Odgovor redarstva je bil:

Citat:
Spoštovani,
sporočamo vam, da je bila v zadevi xxxxxx, prekršek z ID xxxxx z dne 16.10.2012, za vozilo z registrsko številko xxxx, dne 29.10.2012 izvedena poizvedba o podatkih vozila iz evidence registriranih vozil pri Ministrstvu za notranje zadeve.

S tem dejanjem je bilo po 3. odstavku 42. člena Zakona o prekrških (Uradni list RS, št. 29/11 in 21/13, v nadaljevanju: ZP) prekinjeno zastaranje, ki ga določa 1. odstavek 42. člena ZP, da postopka o prekršku, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in kršitelj s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni, ko je bil prekršek storjen.
V skladu z navedeno obrazložitvijo vas naprošamo, da nam na podlagi predhodno prejete zahteve za posredovanje podatkov o vozniku vozila, posredujete zahtevane podatke.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, to je to, o čemer sem pisal.

30 dni se ne bi smelo nič "dogajati", samo tako zadeva zastara.

Tako, da elo, plačaj polovičko pa bo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko pa bi kdo še bolj eksotično razlagal zakon.

Citat:
(3) Zastaranje pretrga vsako dejanje organa, pristojnega za postopek, ki meri na pregon storilca prekrška. Po vsakem pretrganju začne teči zastaranje znova, vendar pa postopek o prekršku v nobenem primeru ni več mogoč, ko poteče dvakrat toliko časa, kolikor ga zahteva zakon za zastaranje postopka o prekršku.

V istem členu, 3. odstavek je predvideno absolutno zastaranje.

Za tovrsten prekršek (postopek) je predpisan 30 dnevni zastaralni rok, dvakratnik je 60 dni...
smile-1.gif


Zakonodajalec je seveda mislil 4 leta (2x2), vendar je očitno spregledal na poseben 30 dnevni rok...

In če tako bereš predpis, postopek zastara v 60 dnevih...
evil.gif
to je absolutno zastaranje, kar pomeni, da lahko delajo karkoli v teh 60 dnevih, le pravnomočno še ne sme biti...

Lahko seveda kdo to proba in počaka na "razlago".

Spet šalabajzersko pisanje in sprejemanje zakona.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Saj zadeva ni šalabajzersko napisana. S tem je zakonodajalec dejansko preprečil možnost, da bi se v nedogled sklicevali na prekinjeno zastaranje, ker so oni nekaj poizvedovali. Če ti v 60 dneh ne pošljejo kazni, se ne morejo potem sklicevati, da so v resnici oni vmes vsake 2 tedna poizvedovali nekaj v zvezi s tem prekrškom in je bilo prekinjeno zastaranje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V 60 dnevih mora biti postopek v vsakem primeru pravnomočno končan.

Torej tudi za tiste, ki so v 30 dnevih dobili obvestili in nadaljevali postopek...

To pa je nemogoče
smile-1.gif


Vlečeš roke, pošiljaš priporočeno, kje je šele vabilo, obravnava, pritožba.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
To bo treba na enem primeru sprobat. Ker če tvoja mnenje drži, lahko zavlačujejo do nezavesti ... Vsakih 30 dni malenkost.

ni res ker piše noter, da v vsakem primeru zastara ko preteče 2x toliko časa ..se pravi po 60 dnevih ne morejo nič več nardit
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V 60 dnevih mora biti postopek v vsakem primeru pravnomočno končan.

Torej tudi za tiste, ki so v 30 dnevih dobili obvestili in nadaljevali postopek...

To pa je nemogoče
smile-1.gif


Vlečeš roke, pošiljaš priporočeno, kje je šele vabilo, obravnava, pritožba.

saj gre...ampak onih par iznajldjivih se bo pač izmazalo :D...

splošni zastaralni rok za prekrške ne more veljat po mojem, ampak dejansko 30 dnevni rok x2...bo res treba sprobat, jaz menim da je dosti moznosti za uspeh