2110 max v praksi

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Rad bi delil malo izkušenj glede Navigona 2110 max. Torej, opravil sem pot cca 3000 kilometrov po Avstriji, Nemčiji, Švici in Franciji, nekaj po avtocestah, nekaj po lokalnih cestah.
Navigacija je svojo nalogo opravila brezhibno, konkretno v Parizu pozna tudi ulico z avtokampom, ki je v navigacijah Garmin ni.
Zlasti učinkovit je Lane Assistant, ki dovolj zgodaj prikaže, na kateri vozni pas se je potrebno postaviti. Za Pariz s pet pasovnimi cestami je to zlata vredno.
Reality View se je izkazal kot zelo uporaben. Pogosti so izvozi z avtocest, kjer se cesta veji dvakrat, torej izvoz z avtoceste, nato pa takoj dve cesti na izbiro. V takem primeru prikaže Reality View izvoz z avtoceste, spodaj v okencu pa je še dodatni prikaz, kam je potrebno takoj nato zaviti.
Kolikor sem opazil, je večina kamer za kontrolo hitrosti vključena, saj so obvestila o tem sovpadla s prometnimi znaki, ki so kontrolo hitrosti napovedovali.
Nakaj slabosti:
- nima možnosti dodajanja svojih POI točk. Avtokampov nima kaj dosti vključenih, zato sem si moral pripraviti svoj seznam z naslovi, pa sem potem vpisoval naslove
- Prikaz POI on route zajema tudi POI točke, ki so v krogu nekaj kilometrov okoli rute, ne pa le tistih, ki so neposredno na poti. To je lahko moteče, saj ne moreš točno vedeti, kdaj bo počivališče, črpalka in podobno, brez da bi zavijal s poti.

Na splošno, občutek je bil veliko boljši, kot v preteklosti s TomTom 6, saj je prikazanih več uporabnih informacij. Tudi Garmin premalo natančno kaže ceste in poti, sploh na cestah z večimi pasovi. Seveda oba v novejših verzijah gotovo zagotavljata boljše informacije.
Aja, še to: na 2700 kilometrih izven Slovenije sem srečal enega policaja, ki je z avtom stal ob cesti, v Sloveniji na 300 km pa 6 patrulj s pištolami in radarji
cheer.gif
.

Kar se mene tiče, roba, za katero sem plačal 240€, se je zelo dobro izkazala. Ko bi le še POI točke poštimali…

LP Company

PS: Nimam nobene povezave z Navigonom ali s prodajalci Navigona. To ni propagandno sporočilo, ampak opis dnevne uporabe navigacije v zadnjih 10 dneh.
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Tvojim ugotovitvam se lahko tudi jaz pridružujem, saj sem pred časom prav tako naredil trip SLOVENIJA - ŠVICA preko Avstrije in Lchensteina ( ne vem če je čisto prav napisano :D ) na poti sem prav tako uporablal Navigona in sicer 2110. Na moji omenjeni poti je naprava svoje delo dejansko opravila tako kot je treba in ni mogoče imeti kakšnih večjih pripomb na samo delovanje, kar pa se tče dodatnega nalaganja POI točk na napravo, pa je vsaj na to napravo to mogoče, kako pa je tako ali tako spisan odličen priročnik s strani HITMANA.

LP Blaze
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Žal, še ni mogoče
frown-1.gif
. Hitman je napisal priročnik za Navigon 6 (ki je na 2110), na 2110 MAX pa je naložen software Navigon 7.
LP!
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Zakon je tudi to, da software redno posodabljajo (zunaj že 7.0.9) in da se karte dobijo skoraj zastonj oz. tudi zastonj, če že tako hočeš.
Komaj čakam na nove q3 mape, ki verjetno pridejo čez mesec oz. dva?? Moti me predvsem zanič pokritost Srbije, pa tudi Slovenija in še posebej Hrvaška bi potrebovali kar nekaj popravkov!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Zame je. startal sem z dlančnikom, posedoval Garmina 200W, končal pa pri Navigonu.
LP!
 

Miha_Mesojedec

Zelenc'
29. nov 2007
20
0
1
Grosuplje
Navigon 2110 max je zelo vredu navigacija. V tujini je zelo dobro podprt tudi TMC (Avstrija, Italija, Nemčija,...).
Pokritost Slovenije je kar vedu, no mogoče bo boljše v Q3.

Sploh pa ti zelo dobro pomaga Reality View v tujini, saj včasih res ne veš na kateri pas bi se razvrstil v tujini.

Ocena je OK. Vsem ga priporočam, tistim z malo več denarja pa še sploh Navigon 8110.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Ja, TMC me je dvakrat zelo neboleče odpeljal mimo zastojev na avtocesti v Nemčiji. Namesto dveurnega čakanja se je pot podaljšala za 20 minut. To sem v prvotnem sporočilu pozabil omeniti.Pohvalno!
LP!
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Aja, še glede iskanja naslovov, brez da bi vedel poštno številko ali kaj podobnega, kot so se nekateri že pritoževali:
- v City or Postal Code vtipkaš ime kraja
- klikneš na Options
- klikneš na Info
in Navigon ti pokaže vse kraje, ki so potencialni kandidati. Npr. kot kraj sem vpisal Gabrje, pa mi je ponudil:
- Gabrje- 1356 Dobrova-Pohov Gradec,
- Gabrje- 5220 Tolmin,
- Gabrje- 8294 Sevnica in
- Gabrje- 8000 Novo mesto. Seveda je tazadnji tapravi, pa čeprav nisem od tam
cheer.gif
.
LP!
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Se mi zdi da katerokoli navigonovo napravo kupiš ne moreš vstreliti mimo. Seveda so nekatere pomankljivosti ampak te so vsaj zame minimalne.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Težava je to, da se ne da iskati samo po ulici, brez da bi poznal pošto ali kraj. Mislim pa da USA verzija to ima, tako da mi res ni jasno zakaj so to odstranili.
 

bluesman

Zelenc'
3. jul 2008
5
0
1
Citat:
Uporabnik Miha_Mesojedec pravi:
Navigon 2110 max je zelo vredu navigacija. V tujini je zelo dobro podprt tudi TMC (Avstrija, Italija, Nemčija,...).
Pokritost Slovenije je kar vedu, no mogoče bo boljše v Q3.

Sploh pa ti zelo dobro pomaga Reality View v tujini, saj včasih res ne veš na kateri pas bi se razvrstil v tujini.

Ocena je OK. Vsem ga priporočam, tistim z malo več denarja pa še sploh Navigon 8110.

Zakaj priporočaš 8110? Zanima me, ker se odločam med 2110max in 8110. Če bom vzel prvega bom moral kupiti še Parrot za telefoniranje. Ampak tako kot so mi napisali v drugi temi, s 8110 je potrebno meti gps skoz na steklu, da bi telefoniral. Torej kaj je tako bolje pri slednjem? Procesor in RAM? Ali si mislil na kaj bolj konkretnega?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
boljše kot pri igo, je pa res, da so za navteg slabe karte za hr, za srbijo recimo so pa neuporabne, ker so pokrite samo povezave med mesti
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Ste videli 2150 MAX?

* Text to Speech
* Bluetooth
* Reality View Pro
* Fahrspurassistent Pro
* Verkehrsinfo über integriertes TMC verfügbar1
* Radar Info2
* Intelligente Adresseingabe
* Geschwindigkeitsassistent
* Automatische Umstellung Tag- und Nacht-Modus
* Mehr als 2 Millionen Sonderziele (POI)
* Intuitive Benutzeroberfläche
* 4,3''-Touchscreen-Display
* 16:9 Format
* Europakarte mit 40 Ländern Europas
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
sepravi bistena razlika je samo v blutoothu?
Če ja, pol je dokaj nepomembna novost, saj se meni blutooth na navigaciji zdi brezveze. Si raje nabavim parrota pa je stalno v avtu (navigacija namreč ni stalno v avtu, niti ni zdravo, da je stalno v avtu)
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
No naložil sem si Q3 mape in opazil, da tudi v sloveniji deluje lane assistant
cheer.gif
. Na poti iz Ljubljane na Vrhniko po AC mi prikaže po katerih pasovih moram peljati na razcepu proti primorski in gorenjski.
 
Nazadnje urejeno:

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
A naša obvoznica Ljubljanska, tam ko stalno nekaj pada, je že vrisana in aktivna, ali te še vedno pelje po Celovški?