2019 Mercedes EQC

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
te dni začeli proizvodnjo v bremnu...me res zanima kako bo s tem po cca 1 letu
 

tco40

Zelenc'
7. maj 2017
3
0
1
kaj pomeni displeju mi pise in utripa hi in gori levo spodaj v displeju znak za olje med vožnjo ko pa se usavim vgasnem na novo zaženem vse deluje ne manjka
olja..
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
drugače pa en promo, ampak dobro se vidi, ko je avto narejen tako kot treba:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

EQC je bil (bo)poslan na tržišče prehitro, kar nekaj stvari je nedodelanih, kar se bo verjetno reševalo z update-i. Cena se bo začela nekje pri 70.000€, kar je malenkost manj od vstopnega model X v DE, vendar pa daleč "za pol cene X." Infotaiment je češki, z vidnimi prehodi med obema display-ema, predvsem pri naviju na desni strani je ogaben tisti par cm rob okrog in okrog. NAvi je tudi še work in progres...
Izgled je stvar okusa vsakega posameznika, meni je spredaj katastrofa, zadnje luči so neka kopija Prosche-ja, stranska linija je OK. Prtljažnik je bolj "meeeeh," "frunk"-a pa nima... Kakovost izdelave je Mercedesu primerna, čeprav je nekaj delov znotraj plastičnih in dajejo občutek cenenosti (recimo "grill" na vratih).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.072
113
EQC je bil (bo)poslan na tržišče prehitro, kar nekaj stvari je nedodelanih, kar se bo verjetno reševalo z update-i. Cena se bo začela nekje pri 70.000€, kar je malenkost manj od vstopnega model X v DE, vendar pa daleč "za pol cene X." Infotaiment je češki, z vidnimi prehodi med obema display-ema, predvsem pri naviju na desni strani je ogaben tisti par cm rob okrog in okrog. NAvi je tudi še work in progres...
Izgled je stvar okusa vsakega posameznika, meni je spredaj katastrofa, zadnje luči so neka kopija Prosche-ja, stranska linija je OK. Prtljažnik je bolj "meeeeh," "frunk"-a pa nima... Kakovost izdelave je Mercedesu primerna, čeprav je nekaj delov znotraj plastičnih in dajejo občutek cenenosti (recimo "grill" na vratih).

Nehal sem brat, ko si napisal da je infotaiment češki... Vidim da kupcev Tesle vseeno nebo zmanjkalo...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
To glede dosega bomo še videli, ker WLTP številke so tako, tako, bolj za šalo. Upam stavit, da doseg ne bo dosti odstopal Standard-range Model X. Oba imata namreč kapaciteto baterije okrog 80 kWh.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nehal sem brat, ko si napisal da je infotaiment češki... Vidim da kupcev Tesle vseeno nebo zmanjkalo...

Glavni (levi) zaslon je bolj kot ne kopija analognih števcev, skupaj z opozorilnimi lučkami. Sorry, ampak zgleda ceneno. Desni display je pravzaprav infotaiment. Dokler brskaš po menijih, je OK, ker imajo vignette efekt in ne opaziš robov. Ko pa vključiš navi in kakšno kamero, pa je china look. 3 cm črni rob zgoraj in spodaj, še več ob straneh. Mercedes se je potrudil, da je dal celotnemu panelu izgled enega samega zaslona, a v resnici izgleda drugače in zelo grdo.
Sam infotaiment (funkcionalnost) je vrhunski, izvedba pa mešanica kitajskega in češkega.
Primerjava z Teslo - ti so posvetili več pozornosti samemu izgledu, po kvaliteti pa vsekakor zaostaja za MB.
Škoda

PS: vedno je težko najti pravi kompromis med vizualnim izgledom in funkcionalnostjo - ne samo v avtomobilskih panelih temveč nasplošno v industrijski avtomatizaciji.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

To glede dosega bomo še videli, ker WLTP številke so tako, tako, bolj za šalo. Upam stavit, da doseg ne bo dosti odstopal Standard-range Model X. Oba imata namreč kapaciteto baterije okrog 80 kWh.

Tudi sam mislim, da bodo tu nekje, morda še malenkost nižje. Pri realnih vožnjah praktično nikoli nismo uspeli doseči povprečja 20kWh/100km...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
In spet objavljaš čisto nerevelantne zadeve, ki se ne tičejo ne EQC ne WLTP.

Samo da si glasen, da te kdo ne pozabi da obstajaš? Kaj je tvoj probkem jaz te resnično ne razumem.