2.0 TDI in DSG

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mene pa zanima nekaj drugega... menda bi naj za DSG-je (S-tronice) ven izhajali tudi updati/popravki pa me zanima če je kdo kdaj updatal menjalnik? Prav tako me zanima ali je sploh smiselno karkoli delat tukaj v kolikor menjalnik s trenutnim SW deluje odlično?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
He he

Probaj postiti start stop vžgan in se odpni preden se ustaviš in start stop ne po delal potem pa v P in če imaš auto hold vklopljen bo ko boš odprl vrata sam ročno zategnil.
Saj v Golfu je isto.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mater morate celo znanost iz tega DSGja delat... moram pelat enkrat, da vidim, če je res tako zanič.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Pri mojem je razlika med S in D res očitna. Sam bi imel nekaj vmes
cool-1.gif
mtl to še ne zna "popravit"?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mater morate celo znanost iz tega DSGja delat... moram pelat enkrat, da vidim, če je res tako zanič.
Pa ja, največ imajo najbrž povedat tisti ki ga niso niti vozili, razni internetni znalci, prebiralci logov in člankov izpred 7 let. Zadnje čase odkar imam sam S-tronica na 190 konjskem A6 sem postal malo pozoren in od takrat sem kar nekaj DSG-jev peljal tako v VW kot Audiju in o raznem cukanju pri vzpeljevanju in počasnem premikanju niti duha ne sluha, je pa res da sem vozil samo novejše zadeve. Skratka ne več o čem to govorijo. Probaj pa vidi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa ja, največ imajo najbrž povedat tisti ki ga niso niti vozili, razni internetni znalci, prebiralci logov in člankov izpred 7 let. Zadnje čase odkar imam sam S-tronica na 190 konjskem A6 sem postal malo pozoren in od takrat sem kar nekaj DSG-jev peljal tako v VW kot Audiju in o raznem cukanju pri vzpeljevanju in počasnem premikanju niti duha ne sluha, je pa res da sem vozil samo novejše zadeve. Skratka ne več o čem to govorijo. Probaj pa vidi...

Moram kolega poklicat, da mi da GTIja za peljat.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Si bom izposodil kar tole temo.
.
Passat 2018, 2.0tdi, 150 km, "nova" izvedba s 7-stopenjskim DSG.
Kaj mi najeda: pridem domov pred garažo, ustavim, menjalnik v P, "potegnem" ročno, motorja se mi za 5 sekund res ne ugaša (pa tudi start-stop vedno takoj izključim) in ko grem ven iz avta odpreti garažna vrata, avto začne res nadležno piskati in opozorilo na armaturi "motor teče". Ja matr, vem!
Kakšna ideja izključiti/obiti to nadležno piskanje?
(Prejšnja verzija Passata 2014, tudi 2.0 DSG, ob enakem manevru ni težil s piskanjem.)

Prejšnji model tudi piska.