17'' laptop za obdelovanje slik

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Rabi se racunalnik za obdelovanje slik. Zato tudi 17''.

Desktop ne pride v postev. 1-2 mesec se ga vzame s s seboj z avtom. Drugace pa se prenasa zgolj po hisi, tako da teza ni pomembna.
Zmogljivost baterije je plus, ce se kdaj uporablja po kaksni prireditvi za takojsnjo izdelavo reportaze, Branje SD kartic je nujno. Fajn bi bil vsaj delno SSD disk, da se Photoshop hitro zazene.
Ce ima se kolikor toliko dobro tipkovnico, da se ga da uporabljata za ostala domaca opravila (excel, word) pa se toliko bolje.



P
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Sicer nisem nek pristas "jabolk", ampak ti vseeno predlagam, da pogledas se malo v tej smeri. Sam sem si omislil MacBook, starejsi model, nadgradil disk v SSD in stvar spila. Sicer je "samo" 13", za katerega sem bil najprej skepticen, ampak mi je zakon velikost, sploh za prenasanje okoli.
Sicer nisem konkretno pomagal, ampak vseeno
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.453
244
63

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Budzet je max 1000 Eur (elite-book je prevec profi varianta in ne rabim tako robustnega laptop).

Kaj pa Acerji?

Mac-i so fajn, ampak potem me software stane bistveno vec kot pa ce kolega razsiri licenco name.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Kako pa iz tega Linuxa pridem na okna? Koliko me to stane?

A je v tujini Nemcija/Avstrija kaj ceneje?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.453
244
63
Windows te ločeno stane 100€, lahko pa poiščeš verzijo ki že ima vključene. V nemčiji so določeni modeli kar cenejši, je pa nemška tipkovnica, moraš potem uporabit nalepke za ščž ... Poglej malo na Computeruniverse ali Hardwareversand ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
samo en predlog imam zate:

MacBook Pro Retina 15. imam osnovni model, i7, 8GB rama, 256GB diska. zadeva leti!! sem imel že prej MacBook Pro 13", "navadnega", pa je bil tudi okej, potem vmes enega Della, po specifikacijah boljšega od predhodnega Pro 13", pa zaradi Winsov nikoli stvari niso tekle kot bi morale (npr. Lightroom nikakor ni znal izkoristit 100% procesorja, posledično eksport fotk dlje traja, podobna zgodba je bila tudi s Photoshopom).

samo za primerjavo, včeraj - 74 raw fotografij, eksport ni trajal dlje kot dve minuti (oz. ko sem dal exportat, sem šibal na WC, prišel nazaj, je bilo že narejeno).

roko na srce - poglej proti Jabki.
wink-1.gif