1.maj (Dominikanska republika)

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16

ker zgleda cene za dominikansko nic kaj dosti ne padajo, me zanima, ce lahko priporocis kak hotel v egiptu - v hauzi sem bila lani, bi sprobala se kaksnega drugega, seveda s podobno plazo. v hauzi je bilo fino to, da se je kljub oseki dalo namakati v vodi tudi pred koralnim grebenom, marsikje drugje se voda cisto umakne - se je namrec pasalo malo pogret po 4 urah snorklanja ob koralnem grebenu
smile-1.gif
no ja, vse ribce so bile super in vedno znova zanimive!


sicer pa so mi zadeve glede azije znane - bolje iti v lastni reziji. na zalost pa sama malo cvikam (po domace povedano) in bi sla kvecjemu s kom, ki ima ze kaj izkusenj ... dominikanska ne bom rekla, da je draga, ampak lani se je dalo za 14 dni iti tudi za 800 eur, kar je super. gledala sem tudi islo margarito in kubo, ampak na slo forumih ni kaj dosti govora o njih (izkusnje itd).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Hoteli v Egiptu? Kaj te pa zanima? Nekaterim je najpomembnejši hotel in po povratku govorijo samo o hotelu in se v morju sploh ne kopajo, ampak so jim najpomembnejši bazeni, zabave, itd. Sploh je pa določen hotel težko priporočit, saj jih agencije kar precej menjajo.

Mene zanima predvsem morje in koralni greben, bazeni in ostale pritikline v hotelu pa me ne zanimajo. Zato prvo izberem predel, kjer bi se rad potapljal (direktno iz hotela) in nato iščem hotel, ki ima zaradi mene lahko tudi le 2 ali 3 zvezdice, v vsakem je postelja, umivalnik, tuš, hrana. Klima me ne zanima, TV in hladilnik prideta prav, sef pa mora biti obvezno.

Če te zanima življenje koralnega grebena, potem boš v Sharmu največ videla v predelih (od juga proti severu): Ras Muhammed (narodni park, kjer ni hotelov), Ras Um El Sid (popoldan preveč (kao) potapljačev, sicer pa najlepši in najlažji del Sharma, za snorklarje), pa vse plaže proti Naama Bayu (samega Naama Baya pa se izogibaj, ker je tam samo mivka!), nato sledi Garden's Bay (middle in far), Coral Bay (npr. hotel Domina Coral Bay), Shark's Bay (ki so ga v zadnjih dveh letih Rusi čisto uničili) in pa Ras Nasrani. Do tu je morje ob robu koralnega grebena sorazmerno mirno in plitvo, naprej, proti Nabq, pa je vedno razburkano (naprimer hotel Hauza), vedno precej piha, a je globje in kadar je mirno v njem vidiš precej večje živali, kot južneje.

Picasso Trigger Fish je res lepa ribica a huda, ko brani gnezdo (v Indoneziji me je eden brez strahu napadal) in jih je med mojimi fotkami kar nekaj.

Glede Kube pa je tudi na tem forumu kar nekaj napisanega. Meni na splošno Karibi in na sploh kraji zahodno od Evrope ne sedejo najbolj (prehladno morje, močni tokovi, motna voda in precej manj življa v morju, kot v JV Aziji), obožujem pa JV Azijo (kjer sem bil vse od Šri Lanke pa do Filipinov) in Egipt, ker je blizu in pod vodo (še vedno) fenomenalen.
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
primoz, se enkrat najlepsa hvala - pravi turisticni vodnik!

za hotele sem vprasala ravno zaradi morja, v bazenu me ne bos videl
smile-1.gif
. bom malo pregledala podrocja, ki jih omenjas in upam, da najdem kaj primernega.

hehe, picassota smo opazovali ravno zaradi napadalnosti :D ampak si moral biti res kar previden, mojega je 2x ugriznil do krvi. najprej sploh nismo vedeli, kaj se zaletava v nas, jaz sem napi*** enga rusa, ces kaj me ves cas zokas v nogo, potem sem pa videla, da me napada picasso. res hecna ribica
smile-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Kdaj pa si bila lani v Hauzi, kateri termin? Da je ta ribica koga res ugriznila pa še nisem slišal, vem pa da so trigger fish najbolj nevarne ribe v morju, saj me je na Baliju en par rumenih (menda ji pri nas rečejo balestra in tudi spadajo v vrsto trigger fish), velikih preko 60 cm, ki sta gnezdili, prav zares napadel
IMGP0362-vi.jpg

A tiste so imele zgoraj in spodaj po dva zoba, ki meljeta korale, dolga 3 cm. Domačin mi je nato na svoji glavi pokazal, kaj taki zobje lahko naredijo in zatrdil, da so morski psi mucki v primerjavi s temi ribami. Pa bo tvoj "ugriznjeni" še hotel v morje med te zverine
smile-1.gif
?

Na hitro sem na STRAN "zmetal" nekaj zemljevidov, na katerih najdeš večino hotelov v Sharmu. Žal se imena kar pogosto menjajo, za orientacijo bo pa le.
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
v hauzi sem bila lani konec avgusta.
picasso pa se je res prav zaganjal v nas, jaz sem potem kar malo pazila, da sem se jih izogibala, ker ce si prisel le malo preblizu njegovega teritorija, se je sopiril in zaganjal kot kak pobesneli cucek :D imam tut jaz nekaj slik, pa ne znam nalimat. hehehe, v vodo bo pa moj sel, nic bat, je rojen za podvodni svet
smile-1.gif

hvala za zemljevide!!!
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
hudo!!! ja, kr mal 'piha' ta ribica - sej sm rekla, kot kaksen pobesneli cucek :D
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.620
6.382
113
Naslednje leto pomladi, enkrat od marca do maja bi šel spet v Dominikansko Republiko. Zanima me katera letalska družba ima sedaj najbolj ugodne karte za Puerto Plato? Takrat sem letel iz Munchna, tako da se mi zdi to zelo OK.
Ima kdo kakšne frišne izkušnje? Ali pa, kje kupujete letalske karte za dober denar? Kakšen Skyscanner meni vedno vrže ven noro ceno. Dopuščam pa seveda možnost, da ne znam iskati.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dominikana zna bit najcenejša s turistično agencijo, ki ima čarter zakupljen - zato ugodno iz Munchena, to pa ti Skyscaner in podobni ne pokažejo.

Drugače pa FB - Letalske karte in boš dobil pravi odgovor v par minutah.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.620
6.382
113
Dominikana zna bit najcenejša s turistično agencijo, ki ima čarter zakupljen - zato ugodno iz Munchena, to pa ti Skyscaner in podobni ne pokažejo.

Drugače pa FB - Letalske karte in boš dobil pravi odgovor v par minutah

Facebook - letalske karte? Nisem preveč vešč Facebook-a saj ga zelo redko uporabljam. Tam napišem vprašanje kar me zanima ali...?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja točno tako: https://www.facebook.com/groups/letalske/

Mogoče moraš zaprosit za sprejem, ampak to je zelo hitro pol pa sprašuješ vse o letalskih kartah.
Je ene par maherjev tam, pa tudi nekaj "zajebantov", ampak bistvo je, da dobiš hitro odgovor s prve roke od tistih ki so tam bili pred kratkim.

da ti bo lažje ene par zadetkov v skupini za Dominikansko: https://www.facebook.com/groups/letalske/search/?query=dominikanska

Tu je še akcija za naslednji april iz Munchena okoli 400€ https://www.eurowings.com/de/informieren/guenstige-fernziele-ab-muenchen.html
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.620
6.382
113
Ja točno tako: https://www.facebook.com/groups/letalske/

Mogoče moraš zaprosit za sprejem, ampak to je zelo hitro pol pa sprašuješ vse o letalskih kartah.
Je ene par maherjev tam, pa tudi nekaj "zajebantov", ampak bistvo je, da dobiš hitro odgovor s prve roke od tistih ki so tam bili pred kratkim.

da ti bo lažje ene par zadetkov v skupini za Dominikansko: https://www.facebook.com/groups/letalske/search/?query=dominikanska

Tu je še akcija za naslednji april iz Munchena okoli 400€ https://www.eurowings.com/de/informieren/guenstige-fernziele-ab-muenchen.html

Najlepša hvala za trud in dobro voljo. :) Sem zaprosil za sprejem v skupino.

Lep dan še naprej
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver