1.maj (Dominikanska republika)

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Neki se razmišla o dominikani za 14 dni All inclusive, pa me zanima, če že bil kdo, kake so bile izkušnje, se splača it ta cajt, so problemi izven rezervata, kaj si ogledat, ...
Neki sm bral, kar je napisal cbb, če pa kdo še kaj ve, pa kar na dan z predlogi.

Hvala.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Dominikana in Dominikanska republika sta dve različni državi!

Problemi izven rezervata? Pa človek, saj ne potuješ na safari med leve! In če primerjaš domačine s tistim, kar se ponavadi vidi v rezervatih, raje ostani doma in se druži z enakomislečimi slovenčki!

Glede dominikanske: Če hočeš super hotele, lepo morje in plaže in gledat samo turiste, potem pojdi v Punta Cano, če želiš res lepo naravo, plaže in fenomenalno morje, potem pojdi na polotok Samana, recimo nekam okrog kraja Las Terrenas, če želiš solidno morje, dobre hotele, druženje z domačini in bližino glavnega mesta, Santo Domingo, kjer imaš kaj videtu in početi, pa pojdi v Huan Dolio ali Boca Chico. Severozahodnega dela te res lepe države, okrog mest Cabarete in Puerto Plata, pa še nisem videl (imam v planu), menda je pa morje tudi lepo.

Če te zanima še kaj bolj konkretnega le vprašaj!

DOMINIKANSKA REPUBLIKA 2009
DOMINIKANSKA REPUBLIKA 2007
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
Primus, eno vprašanje - pravis, da je najboljse morje v Samani, ampak a ni to SZ, tam kjer veliko piha? Zanima me, ali se tam da snokrklat oz. potapljat? Marsikdo pravi, da je v morju bolj malo za videt in se vidljivost je slabsa zaradi mivke. Sicer bi jaz sla v Punta Cano, ampak zdaj cincam in imam v opciji se Samano. Hvala za info!
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jst sm bil v Punta Cani in tud tm piha. Sicer ni prou hudo vleklo, piha pa skoz po malem. Od škatle cigaretov, ti veter skadi 2/3, tako, da zarad vetra skadiš 2 škatle na dan
smile-1.gif
Zdej tudi odvisno, kok bi ti snorklala oz. potapljala. Tud v Punta Cani je polno ponudb glede tega, tako, da če bi šla samo ene 2x, lahko to izbereš v okviru individualnega izleta ker itak skoz težijo s temi izleti, samo če vzameš, si zrihtaj nekje izven resorta pri agencijah oz. nama je zrihtal en domačin nekaj ceneje za par kozarcou vodke, ker je poznal fante tam.
Prou v Punta Cani je pa res drugač samo mivka tam kjer se kopaš, tako da, ni nč za vidt, samana je glede tega baje pravo nasprotje in je pod vodo še en svet, ampak več bo povedal primus. Najbol, da razmislš, kaj bi rada, morje, žur, mir, ...sicer pa, lahko si nekje v miru in se v disko zapelješ s taksijem, kerga pa svetujem, da si naročiš v hotelu in obratno za nazaj in ne vozi se z moto taxijem
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
dobro, vem da v PC tut piha, ampak je ta vetric cist dobrodosel
smile-1.gif
nisem zurerski tip, diskoteke me ne bodo videle niti od dalec, tenkjuverimac. rada bi mela en tak mesan dopust, mal polezavanja na plazi, mal pa naokol. zdej eni pravjo, da v PC ful ni varno hodit izven hotelskih kompleksov, kako se je pa tebi zdelo, pleXwriter? ne bi rada ravno vsakega izleta 150% preplacala in sla z agencijo, ce se gre z domacini na isti izlet?!
no, ravno to me zanima - je v samani res toliko boljsi podvodni svet, da gres ze na hotelski plazi v vodo in vidis ful ribic? lani sem bla v egiptu v sharmu in mi je blo nepozabno, cele dneve sem prezivela v vodi, res krasno!

kar se hurikanov tice, je pa res glavna sezona ravno v casu od junija do septembra, sploh avgust in september naj bi bila najhujsa. ampak baje glavnino pobere haiti, dez sicer pada lahko vsak dan, ampak to po 15-30 min, potem pa ze przi sonce naprej.
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jah tko, v PC je bl resort pr resortu, isto ob plaži, v tvojem primeru je skor bol pol Samana če mene vprašaš, ampak počak cbb-ja al pa primusa, mata več izkušenj. Glede šetanja uzun ni panike, ti sam reč olaaa pa se bo usak nasmehnu
smile-1.gif

Sej ne, da sm šou z domačini na izlet, glih tako sm šou s turisti, samo z domačinom sva ga mal pila, pa je en dan tistega, ki ponuja izlete podrezal, da malo spusti ceno.
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Severozahodnega dela te res lepe države, okrog mest Cabarete in Puerto Plata, pa še nisem videl (imam v planu), menda je pa morje tudi lepo.

bil lani v Puerto Plati, letos pa v Sosuji.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Bil v Puerto Plati, Sosuoi, Cabarete, Santiago de los Cabaleros, Santo Domingo in Las Terrenas. Bil sem pri moji znanki domačinki s katero sva obšla ostale zadeve. Kdor ima čas in je v Las Terrenasu, naj se zapelje do Cayo Levantado na drugi starni polotoka Samana. Sam nisem šel, vendar je tam res špica!
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Js sm bla januarja v Boca Chici. Nč ni pihal, blo je super. Mi je pa blo rečeno, da se v našem zimskem času hodi na jug (Boca Chica - plaža v zalivčku, 20 let nazaj je bla to tam top destinacija, zdej jo poskušajo spet oživet, Santo Dominga - ki je meni osebno predstavljal samo glavno mesto in ne neki kjer bi preživela dopust na plaži) in vzhod oz. jugo-vzhod, kjer je Punta Cana. Če greš pa v našem poletnem času, naj bi se šlo pa na sever v perto Plato, ker naj bi bil preostanek otoka zajet v viharje.
Ti pa priporočam izlet na Isla Saona...loh rečem sam....raj k iz kataloga/koledarja.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je ,najlepše morje je bilo na polotoku Samana, to je SV del Dominikanske republike. Midva sva 2 tedna preživela v malem resortu Coyamar, v lasti dveh Nemcev, na plaži Playa Bonita (BTW, po mnenju mnogih, ki so bili v DR je to najlepši kraj v tej državi), po gozdni poti 15 minut oddaljeno od mesteca Las Terrenas. Ves čas sva imela najet motorček in z njim brez (varnostnih) problemov prevozila nekaj 100 km po celem polotoku, pa še na izlet (organizirano) sva šla v narodni park Los Haitises (poglej si moje fotke in filmčke: https://www.youtube.com/user/PrimozP#g/p).

Glede na to, da sem bil tudi na jugu DR, v Boca Chici, (in prepotoval tudi cel juži del države in vmes opravil tudi izlet na Samano - obisk kitov grbavcev) lahko potrdim, da ima Samana najlepše plaže in najlepše morje. Katerokoli plažo fotkaš, nastane fotka za razglednico
smile-1.gif
Glede podvodnega sveta pa takole: kdor je bil na Filipinih, Indoneziji, Maleziji (takrat še nisem imel digitalca), Egiptu, Tajski,... , bo nad podvodnim svetom DR malce razočaran, morje je manj prozorno, življenja spodaj je precej manj, je tudi manj barvito, morje je tudi hladnejše, pa še močni tokovi so.

Punta Cana je pa groza, sami hoteli in turisti, v morju le mivka, do najbližjega kraja kjer lahko vidiš domačine in njihove navade in kulturo, pa vsaj 60 km. To je kraj za tiste, ki uživajo v odličnih hotelih in. v praženju na soncu ob bazenu.

Če te zanima še kaj, pa le vprašaj.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Sam načrtujem surf-trip v mesecu februarju. V enem surf kampu bom pomoje najel apartma.
Zanima pa me kako je z varnostjo če se sam odpraviš na kake 2-3 dnevne izlete v lastni režiji. Ali je potovanje po DR varno ?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Jaz sem hodil okoli z domačinko. Nisem videl nič nevarnega, vendar so povsod neki varnostniki s shot-guni ( šrotarcami ). Verjetno ne zastonj. Je pa v mestu Santiago ena četrt, ki se imenuje Colina in tam je baje da zelo nevarno. Bil sem tam v enem novo zgrajenem shoping centru, kjer so se trgovine še prodajale. V garaži so bili varnostniki z avtomati, tako da sem bil kar usran...Ena domačinka, ki drugače živi v Bostonu, mi je rekla, da Dominikanska Republika ni več tako varna kot je bilo včasih. V časopisih jo po kriminaluprecej primerjajo s Kolumbijo. Seveda to ne velja za turistične resorte itd... Drugače pa je ena velika beda in zaradi tega tudi verjetno kriminal.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Kot sem že v prejšnjem postu napisal, 2 tedna sva imela najet motor in z njim brez problemov prevozila nekaj 100 km po celi Samani, ko pa sva bila jugu, sva se ravno tako dva tedna brez kakršnikoli problemov vozila z lokalnimi prevoznimi sredstvi, prehodila pa sva tudi precej mest in mestnih četrti v glavnem mestu, tudi brez težav. Je pa res, da kaka mestna četrt res zgleda nevarno, vendar pa sem prepričan, da če okoli ne mahaš z drago tehniko in če nisi oblečen v drage cunje, ne boš imel večjih težav. Občasno ljudje prosijo za denar in zakaj jim ne bi dal za kak € lokalne valute, tebi se ne pozna, njim pa zelo. Midva takim ljudem zdajeva skoraj 20% denarja, ki ga tam zapraviva.

V bolj revnem delu Las Terrenas na Samani so naju domači fantje, vsi visoki in močni kot biki, v začetku res malce postrani gledali, ko pa so videli, da jeva in kupujeva tam kjer to počnejo tudi oni, da otrokom in revežem zdajeva kar precej denarja in da sva spoštljiva do njihove kulture in navad, da vedno pozdraviva in sva se z njimi pripravljena tudi pogovorit ter seči v roko, se je pa vse spremenilo, postali so zelo prijazni in pozdravljali so že na daleč. Na kratko, mrzijo američane, ki se duvajo in nanje gledajo zviška in ko ugotovijo da nisi gringo, je vse lažje.

Seveda pa ne izključujem možnosti, da te napadejo kaki organizirani kriminalci, kar pa se lahko zgodi tu v Ljubljani, New Yorku ali Manili.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Najlepša hvala. Do februaraja še je dolga in če se nič ne spremeni, bom po vsej verjetnosti odšel kar v DR. varnost mene načeloma ne skrbi, punca pa ima vedno pomisleke.
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
@Primus: najlepsa hvala za info! Slikce sem pogledala - madona clouk, ti sam potujes
smile-1.gif
)) krasna potovanja in cudovite slikce mas!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Ira pravi: madona clouk, ti sam potujes

Iz tvojih ust v božja ušesa, kot so radi rekli stari ljudje. Sicer se pa res trudim, da bi bilo tega čim več, a več kot 5 do 7 tednov na leto ne gre, ni dovolj časa in tudi ne dovolj ča$a. Upam pa, da se bo to že v naslednjem desetletju spremenilo.
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
5 do 7 tednov pravis? saj je ze to veliko
smile-1.gif
))
pa hodis vecinoma v lastni reziji? nekaj je najbrz tudi preko agencije. meni se zdi, da letos cene v primerjavi z lani sploh ne padajo za last minute, pa ze tako so visje ...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
JV Azija je absolutno v lastni režiji, ker so prenočišča tam poceni, hrana "na ulici" pa odlična, povsod dostopna in poceni. Vnaprej kupim le letalsko karta iz Munchna, ostalo pa sproti, s pomočjo Lonely Planeta.

Za Karibe in Mehiko pa je skoraj bolje in ceneje vzeti kak low cost paket pri agenciji in nato iz hotela ali bungalova v lastni režiji opravljati eno ali več dnevne izlete okrog. Včasih je bojši najem motorja, drugič lokalni busi ali vlaki, odvisno od dežele. Prenočišče tam ni tako enostavno najti kot v JV Aziji in tudi hrana v lokalih je precej dražja.

Za vsakoletni podvodni (freediving) foto safari v Egiptu pa vsako leto preko agencije vzamem AI hotel, ki leži ob morju in ima svoj koralni greben. V Egiptu razen v hotelu nimaš kje drugje dobiti hrane in je zato ceneje če vzameš AI, kot pa da tam sproti plačuješ, pa še pijača (voda, čaji, kava), ki jo zaradi vsakodnevnega 6 urnega "delavnika" prebitega v morju potrebujem kar precej, je na razpolago v neomejenih količinah.

Glede Last Minute pa lahko povem le za jesen (Egipt) in takrat (lani) sem cene vsakodnevno spremljal in na koncu dobil res ugodno, od normalne nižjo za preko 100€. Letos pa imam problem, ker sem bil v Sharmu že praktično na vseh plažah in sem zato iskal prav določeno, Far Garden. Po naklučju sem jo našel v ponudbi first minute in oktoberski dopust rezerviral že v prvi polovici julija, za enako ceno, kot lani last minute.

Cene za Egipt so rahlo višje, vendar pa je potrebno upoštevat, da sedaj vključujejo prav vse takse in dodatke, preko 100€.

Kar pa se tiče letalskih vozovnic pa sem mnenja, da se celo cenijo (ali pa jih znam bolje poiskati), vsaj iz Munchna, saj praktično kamorkoli v JV Azijo ali Lat. Ameriko prideš (tja in nazaj
smile-1.gif
)že za manj kot 600€