½socialna½ trgovina Lidl/Hofer

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tako na oko bi rekel, obseg ponudbe in velikost trgovine je približno enaka, da je v Lidlu videti več osebja. Ne vem če sem v lokalnem Hoferju videl kdaj več kot 3 prodajalce, v Lidlu bi rekel 5+. Mogoče je tudi zato lahko plača lahko večja, se pa pozna, da nimajo toliko časa za blagajno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
To pa je tudi res ja, in zanimivo.

Mogoče ima hofer res politiko manj osebja, višje plače, lidl pa obratno. Kaj pa vem kaj je bolje...
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Vsakega takega omejenca, bi jest poslal delat v tako trgovino za praznike, vikende, časa malic, odhodov iz služb,...pa da vidim, če bi še zmeraj bili nestrpni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
Hja naj najde vodstvo rešitev, al takrat več zaposlenih, ko je rush hour, al pa kaka avtomatika v igri.

Če se gredo diskonta, kjer nakupiš v nekaj minutah, se izkušnja iznakaže, če potem čakaš dlje v vrsti, kot je celoten preostali proces nakupovanja.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kakovost živalskih živil se zmanjša zaradi tega, več je omega6, manj omega3, manj vitaminov, mineralov, lipidni profil je v celoti drugačen, ipd.

Drugače pa sem včeraj naredil test. Pridem v hofer, cca 3min da naberem robo, potem pa 6min da pridem na vrsto na blagajno, kjer rešim v 30sec. Pa je bila kolona ene 3-4m dlje kot je pult, pa niso nove blagajne šli odpirat. Šele čez par minut so.
In tu mi je lidl bolj všeč, tam reagirajo res takoj, kakor hitro se pult napolni.

Si tudi obisk WCja omejil na 45sec? Ali kolikor ze? Ves kako zblojeno najedati trgovki za 10sekund ce v WCju dnevno prezivis vsaj 5x toliko. Da ne omenjam koliko oh in sploh pomembnih sekund prezivis pred semaforjem...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
to zdaj nima smisla filozofirat kaj je za nekoga izgubljen čas za nekoga pa zabava, pač vsak gleda drugače na stvari. Jaz sem samo izpostavil, zakaj mi je lidl boljši, pa čeprav nakupujem večinoma v hoferju, ker imajo pač meni bolj všečno lokacijo in asortiman. Me pa vedno jezi, ko čakam ko mula v vrsti, namesto da bi optimizirali ta proces. Mogoče pa namerno, da še kupiš kakšno bedarijo ob traku.

PS, saj tudi pri mcdonaldsu v rush hour čakaš na vrsto 10min, postrežejo te pa v 30sec, kdaj pa še celo čakaš.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja naj najde vodstvo rešitev, al takrat več zaposlenih, ko je rush hour, al pa kaka avtomatika v igri.

Če se gredo diskonta, kjer nakupiš v nekaj minutah, se izkušnja iznakaže, če potem čakaš dlje v vrsti, kot je celoten preostali proces nakupovanja.

Diskonti nimajo nobene veze z hitrostjo nakupovanja. To tudi ni glavna znacilnost ali prednost diskonta. To je razvada potrosniske druzbe ,ki hoce vse in to takoj. Isti kupci bodo bp cekali ure pred odprtjem Hoferja za poceni pralen stroj ali pri razprodajah. Takrat "celoten proces nakupovanja" lahko pocaka.
smirk-1.gif


"Optimizirati" proces v taksnih primerih pomeni nekomu zagreniti zivljenje. Praviloma mlajsi zenski ,ki se mora na trepalnice metati da lahko ti svoje zemljice dobis v 15tih sekundah. Starejse (Bog ne daj stare) pa sploh na zaposlujejo. Te bos kr ti sponzoriral na Zavodu. Razmisli malo o prioritetah v zivljenju ....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.996
9.120
113
39
MB
ne vem če to kaj pomaga, ker konec koncev tudi tam pol rabiš trgovko da pomaga, če nisi opazil v drugih trgovinah, v sparu v ep, sem skoraj vedno prej na normalni blagajni ko na samopostrežni
grin1.gif
je pa po drugi strani pohvalno, da tudi starejši grejo probat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
Jaz sem ponavadi v mercu čez vikend, med 11 in 13h, pa je na navadni blagajni vedno nekaj ljudi, na avtomatskih pa mogoče en pred mano. Govorim za tabor, kjer imajo 2 x avtomatske, na prvih je gužva, druge pa fraj, pa raje tam rešim.

Trgovka mora biti ja, predvsem zaradi ročnega potrjevanja kuponov, tega pri hoferju ni in bi letelo
smile-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Seveda, prav zate, da ne boš čakal, bodo naredili blagajne...đizs. Jest se prav nič ne sekiram, če grem v trgovino pač vzamem v zakup, da bom morda moral počakati tistih nekaj minut, sej tud, ko greš od doma lahko pričakuješ gužvo na cesti, tko, da se tud v trgovino spraviš takrat, ko je gužva mimo, ali pa greš po drugi cesti oz. greš v drugo trgovino.
Še najmanj so pa delevke krive in jih razumem in pač počakam, smilijo se mi tisti omejenci, ki nadirajo delavke in mislijo, da so kralji ker so stranke in je delavka kriva, da je gužva in premalo ljudi. Več boste hodili v trgovine slabše bo, tud zaradi takih so v nedeljo ter praznike odprte in zaradi takih so gužve, ampak to folk ne dojame.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja naj najde vodstvo rešitev, al takrat več zaposlenih, ko je rush hour, al pa kaka avtomatika v igri.

Če se gredo diskonta, kjer nakupiš v nekaj minutah, se izkušnja iznakaže, če potem čakaš dlje v vrsti, kot je celoten preostali proces nakupovanja.

Pojdi v Tuš, pa potem govori
evil.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:Trgovka mora biti ja, predvsem zaradi ročnega potrjevanja kuponov, tega pri hoferju ni in bi letelo
smile-1.gif
Človek mora biti tudi zaradi zahtev zakonodaje. Če kupiš stvar, ki je mladoletnik ne sme, npr. alkoholno pijačo. S tega stališča se za manjše hoferje avtomatska blagajna zaenkrat nikakor ne splača.
Naš spar ima po prenovi več avtomatskih blagajn kot ročnih. Skeniram kar hitro, ampak večji nakup hitreje odleti skozi v našem hoferju. Lidl je blagajna malo počasnejša, nekaj manj kupcev in sem na istem kot v hoferju, najhitreje pa bi bil skozi v eurospinu, ker je malo kupcev.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Naj naredijo avtomatsko blagajno pa je.

Zakaj? Radi opravljas tuje delo? Rad sam opravis delo ,ki si ga ze placal? Mogoce pa rad svinjas okolis (vrecek)? Ali pa ti samo sede da snemajo iz 15tih kotov kakor zadnjega kriminalca? Se ti zdi to vredno tistih par sekund?
Dokler niso uvedli to k. sranje je bil v lokalni stacuni vedno red. Sedaj je pa stalno sranje. Trgovke in varnostnik pa stojijo zraven. Napredek drasticen!
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
Kako par sekund, če sem napisal da sem 6min čakal na blagajni. to ni tako malo. Računaj 2x tedensko, 50x letno, 50 let, pa prideš do fine cifre, ki bi jo lahko porabil kje drugje, za kaj bolj pametnega.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kako par sekund, če sem napisal da sem 6min čakal na blagajni. to ni tako malo. Računaj 2x tedensko, 50x letno, 50 let, pa prideš do fine cifre, ki bi jo lahko porabil kje drugje, za kaj bolj pametnega.

Celih 6 minut? Na Alterju pa porabis koliko? Kdorkoli kupuje v diskontu itak ne bo umrl zaradi tistih 6 minut. Ce ti je vsaka sekund tako vazna si nabavis sluzabnika in bo opravil nakupupe za tebe. Ti pa lahko bp pocnes kaj bolj pametnega... Sluzis miljone, resujes svet, ipd.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Če bi tebi tolk časa primnkval, kokr pravš, da bi lahko ta čas porabil za kaj drugega, ne bi šel delat hitrostnega testa v trgovini in šel merit vrste, ker si pa navaden nergač drekač se imaš pa čas ukvarjat s takimi stvarmi, ki so zate življensko zelo nepomembni in ker drugega dela pač pametnejšega nimaš je tako. Zračunaj še koliko časa tipkaš na forumu in koliko časa si v trgovini, pa grem stavit, da si več časa na forumu, a veš kaj bi vse lahko naredilza čas tipkanja, matr, celo 6 minut bi lahko čakal potem brez skrbi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.405
5.435
113
To pa samo pri vas, potem. Pri nas zadeva zelo lepo laufa. Pri nas je Kranj in Medvode.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.415
6.557
113
Zgleda ja, saj pravim da je pri nas lidl veliko hitrejši, zato mi je bolj všeč.

Piše pa marsikdo tu, da je pri njih obratno, zgleda odvisno od regije, mogoče celo regijskega vodstva, mogoče nekateri bolj ožemajo delavce in jih je zato manj, pa raje da razliko v žep.