½socialna½ trgovina Lidl/Hofer

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Prosim brez zamere, kar bom napisal, marsikdo se z mano ne bo strinjal. Vsak svobodno nakupuje, ampak jaz menim, da sta Lidl in Hofer trgovini bolj za tiste ljudi, k nimajo ravno najboljših plač/pokojnin. Sem v teh letih veliko različnih izdelkov kupil, rekel sem si ajd probam in vidim in lahko rečem, da ima Mercator, če odštejem tisto njihovo blagovno znamko praktično vso robo zelo dobro, okusna samo cene so pa v tem primeru bistveno višje.

Feferoni iz Lidla/Hoferja so sladki, zadnjič sem v njih našel las
tongue-1.gif
tud paprika
Čokoladni prah-kakav v Lidlu je čist mem z okusom, res zanič
Testenine imajo ves čas sam 2-3 vrste te so mi še nekak vredu
Sladoled bolj mi deluje cukr, v Mercatorju tisti dražji je boljši.

Menim, da se večina ljudi tolaži s tem, da je Mercator zelo slab, Lidl/Hofer pa odlični trgovini, seveda vidiš folk k se pripelje z avtom za 10-20.000 evrov na Lidlov park plac
bonk.gif

Tud Lidlovi neprehrambeni izdelki se hitro pokvarjo, kupil ponev po parih mesecih že v smeteh, kupil dežne škornje so mi razpadl v 3 mesecih, kupil v Hoferju neko elektro zadevo crkne po parih mesecih, v Šparu kupil dežne škornje držal 1 leto.
Jogurte pa tko ne kupujem.

Nekaj izdelkov je identičnih po vseh trgovinah a teh je malo gre vrjetno le za vabo kupcev.

Brez zamere
redface-1.gif
, ampak tko tole je ne rabimo prov posebne trgovine za revne, ker jih že mamo Lidl/Hofer itak pa je pri nas vsaj 1/4 prebivalstva revnega.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz glede omenjenega prisegam na Eto Kamnik, drugače pa v precej stvari kupim v Lidlu in se ne počutim kot kak socialec, kvečjemu za 20€ dobim precej več kot pri 'naših'.

Kaj ima veze avto, pa res ne vem? Eni kmetavzarji pri nas res še mislijo, da so to trgovine za reveže, ampak so v zmoti.
Pogosti nakupi škornjev tudi avtorja teme očitno uvrščajo mednje.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Pogosti nakupi škornjev tudi avtorja teme očitno uvrščajo mednje.

Brez, da bi vidu nick avtorja, sem že vedu kdo je odprl.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, jst v Lidlu občasno kupim sveže žemlje ali kajzarce in Nutelo ter včasih tamale sokce za otroke, v Hoferju pa kuhinjske papirnate brisačke (6 pak) in kakšno tehnično robo v akciji (HP, Canon) ... to je v glavnem to ... kakšne so ostale stvari ne vem, ker jih ne kupujem ...
Srečam ogromno znancev in prijateljev z dobrimi dohodki in se ne morem strinjati s tabo da so to trgovine za socialno šibke.
tongue-1.gif


Čevlje in ostalo se ne kupuje v supermarketih, to ti bi bilo lahko jasno ...
rolleyes-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:

Čevlje in ostalo se ne kupuje v supermarketih, to ti bi bilo lahko jasno ...
rolleyes-1.gif

...probat je treba, da vidiš kolk časa zdrži izpostavil sem dežne škornje.

Mah jst tud probam ne, običajno se že takoj vidi da je pofl ...
wink-1.gif


Včasih dobiš kakšno solidno stvar za ugodno ceno (tu ne mislim oblačil in obutve), povečini pa rek "malo denarja, malo muzike" kar drži.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Dežni škornji so stal skoraj 10 evrov v Lidlu, v Šparu 10 evrov pa so mi iz Špara zdržal dlje časa.

Evo imam Lidlovo mazilo za ustnice Cien Sport in Sun, leti komplet 3-4 v smeti. Imam pa iz Mercatorja za 2.5 evrov pa je odlična. Ja ja tolk stane ena, tiste iz Lidla so stale kolk že 1.5 evra.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
sama kemija po trgovinah. naredi si sam mazilo za ustnice. čeprav ta recept za moje pojme vsebuje že preveč kemije. kuponaje vitamina e... bah... v glavnem lahko mešaš čebelji vosek, propolis, med. pa še kaka malenkost.
mleko, meso kupiš pri kmetu - če si vto za 20 000€ privoščiš pa ja neboš na hrani šparal. moko kupiš v mlinu sproti in si kruh sam pečeš. zelenjavo pri kmeu doma... ali če jim res zaupaš na tržnici.
 
22. jul 2007
12.818
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Dežni škornji so stal skoraj 10 evrov v Lidlu, v Šparu 10 evrov pa so mi iz Špara zdržal dlje časa.

Evo imam Lidlovo mazilo za ustnice Cien Sport in Sun, leti komplet 3-4 v smeti. Imam pa iz Mercatorja za 2.5 evrov pa je odlična. Ja ja tolk stane ena, tiste iz Lidla so stale kolk že 1.5 evra.
In kaj želiš s tem povedati, da imaš avto za 20.000€
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
hysterical-1.gif
mazilo za čmar....

Drugac pa cez Hoferjeve sladolede jih ni...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alpine pravi:
Enostavno priznajte, da imate za avto 20 jurjev hrano pa kupujete ceneno iz Lidla.

Nimam avta niti za 5 jurjev in kupujem v Hoferju.