brušenje ometa

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
S čim (orodje) zbrusiti omete.

Pa kaj je najbolje za strop? Brušenje + kitanje? Gips plošče? Ometi?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Sam sem stene zgladil z jubolinom, zdaj pa brusimo. Majstr ima žirafo, jaz pa roko:)

Strope sem na grobo zravnal z kemaglet grobo maso, na fino z jubolinom. seveda sem jih pred tem zbrusil.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Joj sam brušenja mi ne omenjat brrrrr ... to je pa tako smotano delo, da ga ni bl smotanega, vsaj kar se del v hiši tiče. Midva k sva taprava garača sva celo hišo zbrusila na roke s šmirgl papirjem.
stupid-1.gif
Če si lahko privoščiš žirafo ali pa majstra si ga kar privošči ker tole delo je res bedno.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
S čim si pa strop brusil. Jaz sem malo s kotnim brusilcem probal, pa se to tako kadi, da je kar hudo. Raje nekomu plačam, da meni ni treba
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
zmeni se z kakim majstrom da ti z žirafo pošmirgla, s tem šmirglaš ko gospod. ali pa če jo najameš in sam narediš, samo strop, sploh če ga je dosti, je kr pestro šmirglat, ker mašina ni ravno lahka in hitro roke bolijo
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Za beton brusit je malo takih, ki znajo in imajo opremo. Z žirafo je bolj tako tako. Za okolico Lj oz. Vrhnike ti lahko dam kontakt, pošlji Zs.

Za kit brusit je pa žirafa tudi tako tako - odvisno kdo jo ima v rokah. Čeprav sedaj ravno z njo brusimo, drugega ni. A vidim pomanjkljivosti napram orodju, ki sem ga sam izdelal - vibracijska plošča na štilu in precej velika. Ima pa ta izum svoje pomanjkljivosti - ker je doma izdelan je težak ko hudič, ni možnosti odsesavanja. Vsaka stvar je pač za nekaj dobra pravijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.807
113
a to je druga!

V kolikor so ometi dobri nimaš kaj brusit..zgojlčez izravnalno maso.

Če pa je treba dol strgat...u la la...to je pa idilično početje
evil.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Sem gradbinc, samo še nisem slišal, da bu se omet brusil
sprasujem se.gif
.
Če je frajf slabo nametan, star in razpokan, zvit,.. se enostavno pokleplje dol in na novo nameče. Če delaš peš na roke. Drusi se, kar zravnaš, če ne narediš lepo. Recimo kemagled, knauf, jubolin,...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.807
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
omet smo mi v dveh popldnevih dvakrat preglancal..no..fotr. 4 ure za 1000 kvadratov.

1.000 kvadratov v 4-ih urah?

Enoje trgati star omet dol, drugo apse sprehodit po njemu z brusom.

Jaz sem eno sobico strgal 2 dni (na roke) mi je skoraj roka odpada.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz bom moral zdaj spedenat eno staro sobo in bi puc in staro barvo prej malo pobrusil, upam da bo šlo na roke.

Bom probal dons, sicer je pa še štrom na novo za speljat.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Bodite pametni tega se ne počne. če se osiplje se zmeša emulzija 1:1 z vodo in se premaže vse se dobi kompaktna podloga in čista podloga za nanos beleža ali izravnalne mase nikakor pa ničesar brusit saj na ta način narediš še več škode kot dobrega predvsem ogromno praha, ki onemogoča dober stik izravnalnih mas na peščeno podlago. Zato se pa kita 2x oz po potrebi še 1x torej vse skupaj 3x.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Ðabe se matrat. Mal potegni s špohtlom, tm kjer maš razpoke, pol se bo videl, če gre še kej več dol. Z jubolinom potegni, da bo gladko in prebeli.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.807
113
če kar samo odstopa moraš spravit to dol..in običjano gre to z dletom oz špohtlom (kakim ožjim)..in to je mukotrpno delo, ni se pa za nadejat da bo slab omet emulzija gor držala!
Emulzija zgolj omogoča boljše sprijemanje med površinami (pa hkrati precej zadihta steno..ker je to plastifikator).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Zato pa jaz kr z vlažno cunjo obrišem steno po brušenju in s apnenim beležem čez. Če pa češ, da stena res diha pol pa sam klasiko furat. Špric, omet, zaribat, prebelt. To je zakon.
Za bazene delat: strojni ometi, akrilom namazat, kemagled, jubolin, akril, jupolova gold, ali antimikrobna ali antinikotinska.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Pri nas smo najprej naredili ročne omete in izgledalo je tako:


Potem pa so čez to dali še v tankem sloju fini omet in tega je bilo potrebno pobrusit. Stene so po brušenju gladke in potrebe po kitanju ni. Samo še 2x pobeliš.