AMIS - nategnili so me...., ne dopustite da še vas

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
...kot staremu naročniku AMIS-a (brez vezave - beri aneksa) mi pade v oči reklama reklama ...

Zakaj bi kupoval brezžični ruter, ki ga rabim, ko pa ga dobim pri njih, če se zavežem z aneksom za določen čas, pa še par mesecev plačujem manj...Super...dam povpraševanje in dobim aneks k pogodbi...
Tu se je prvič zapletlo - na aneksu ni več duha in sluha o brezžičnem modemu, ki ga na netu še vedno veselo reklamirajo. Pokličem na njihovo številko in prijazna operaterka zagotovi, da je sigurno ta modem zraven. OK rečem in podpišem aneks.
Čez par dni pride paket a v njem ni obljubljenega modema. Spet pokličem , vendar sedaj o prijaznosti ni več ne duha ne sluha (kljub opozorilu, da se pogovor snema z namenom zagotovitve višje kakovosti storitve). Osorno mi je bilo rečeno, da mi to ne pripada in pika. To je samo za nove naročnike - čeprav na reklami piše drugače. 2 tedna sem klicaril in zamam iskal svojo pravico. So pa sedaj v reklamo dodali droben tisk, da akcija velja le za nove naročnike. Jebat gateh 15 mesecev bo minilo potem pa adijo nategatorji AMIS.
To sem napisal, da se ne nategnete in ne verjamete slepo bleščečim reklamam AMISA, ki jih je polno na TV, netu, časopisih, ...

Če koga zanima, imam imena oseb s katerimi sem kontaktiral, maile,...AMIS pa vam da posnetke pogovorov - saj snemajo!

frown-1.gif
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Da ne bom spet APEKa tu gor vlacil, ampak:
enostavno se pritozi na APEk, po moznosti podkrepi oz. dokazi zadevo z datumi oz. pismeno dokumentacijo (faxi, e-maili) med Tabo in AMISom, ce le-ta obstaja.
Porocaj!
Lp
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Hja, da ne boš mislil da si edini...
Jaz imam pa drugo zgodbo:
Trenutno uporabljam T2 10/1 PRD. Ker se mi je zasvetilo da bi imel še telefonijo za tako rekoč isto ceno, sem Amisu zadnji teden avgusta poslal podpisano prijavo za "amis dvojka TEL plus". Pa mi ti kljukci pošljejo nazaj obvestilo, da na mojem naslovu ne morem dobiti od njih ADSL, češ da "ni proste parice za razvezavo".
bonk.gif

No zdaj pa ta cikel med dvema kladivarjema ponovimo ene parkrat (beri 4 do 5 krat), pa je vedno bilo enako: "ja, saj to bi pa ja moralo biti izvedljivo pri vas, veste, bomo še enkrat mi to probali spravit skozi, veste, mi imamo tukaj taki sistem bla bla bla.
Zdaj pa meni ni jasno, ali Amisu denar smrdi, ali pa imajo tam kake z nedokončano OŠ zaposlene, ki mene ne razumejo ali pa ne znajo stvari speljat.
Če imam jaz pri T2 10/1, če lahko ima moj sosed Amisov tak paket, meni pa tu bluzijo že skoraj dva meseca.
Kdo ima tukaj koga za norca, oziroma komu se j3b3 oziroma kdo je nesposoben zadevo uredit!?
Pa - da ne bo pomote - zračna razdalja do mariborske "Ðamije" je pod 1km.
Saj so T2 kljukci brez primere , ampak vidim da sem do sedaj Amis močno precenjeval.

Citat:
amis.net // zanesljivo
imajo napisano v naslovu svoje spletne strani.
Kaj je tukaj zanesljivo!?
Pa brez zamere...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Na njegovem linku spodaj jasno pise da ponudba ni obstojece uporabnike.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Na njegovem linku spodaj jasno pise da ponudba ni obstojece uporabnike.
To so baje pozneje pripisali.

So že pri eni drugi stvari tudi šli naknadno "popraviti" obljube.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Tole pravdanje je [censored]. Kdo pa ima čas in denar se jebat z nekimi veliki koorperaciji in se vlačit po sodiščih? Osebno rajši plačam penal, kot da bi vsaj enkrat mora it na sodišče...enostavno mi je škoda časa, da ne omenjam živcev.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaka sodišča ?
Pošlješ jim obvestilo, da odstopaš od pogodbe zaradi zavajanja.
Konec.

Lahko pa se oni po sodišču vlačijo, če imajo preveč cajta in keša.
Da ti kaj bo, morajo dokazat, da niso zavajali. Kar bo težko, ker je njihova ponudba bila javna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Seveda. Pošlješ odstop in oni ne priznajo ter ti zaračunajo penal. Ga ne plačaš, dajo direkt v davčno izvršbo in ti rubijo.

Ti si podpisal nekaj in ti moraš dokazovat, da je bilo zavajanje. Kar pomeni sodišče. Ni to tako, da nekemu uradniku daš print emaila in ti reče; aha ok..tole je zavajanje ja.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Seveda. Pošlješ odstop in oni ne priznajo ter ti zaračunajo penal. Ga ne plačaš, dajo direkt v davčno izvršbo in ti rubijo.

Ti si podpisal nekaj in ti moraš dokazovat, da je bilo zavajanje. Kar pomeni sodišče. Ni to tako, da nekemu uradniku daš print emaila in ti reče; aha ok..tole je zavajanje ja.


...saj jih ni treba zagovarjat no...bom že preživel ta aneks, v tem času pa jim negativne reklame naredim, da se bodo vprašali, če jim je bilo to potrebno...

evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Sploh jih ne zagovarjam, sem bil isto nategnjen iz njihove strani, oz enako, zaradi neke druge zadeve.

Komentiral sem le zato, ker bi si nekdo mislil, da je tako enostavno vse urediti. Določene zadeve so res lahko dokazljive, a vse kar se gre za pravdat mora it preko sodišč. Je pa res, da se drugim strankam tudi povečini ne da jebat s tem in rajši pustijo stranki.

Drugače pa..koliko te pa stane, če predčasno prekineš?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Merodajno je tisto, kar piše v pogodbi. In kje si se podpisal spodaj. Če tam not ni stvari je pač ni dolžan dobit. Telefonskega pogovora pa si sam tudi ni posnel.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Merodajno je tisto, kar piše v pogodbi. In kje si se podpisal spodaj. Če tam not ni stvari je pač ni dolžan dobit. Telefonskega pogovora pa si sam tudi ni posnel.


...merodajno je res to kar se podpiše - negativna reklama pa ima tudi svojo težo...


To sem napisal z namenom, da AMIS ne nategne še več strank, sam še vedno zaslužim dovolj,da me to ne bo finančno uničilo...

evil.gif


Negativna reklama pa tudi ni zastonj...
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik pep pravi:
Hja, da ne boš mislil da si edini...
Jaz imam pa drugo zgodbo:
Trenutno uporabljam T2 10/1 PRD. Ker se mi je zasvetilo da bi imel še telefonijo za tako rekoč isto ceno, sem Amisu zadnji teden avgusta poslal podpisano prijavo za "amis dvojka TEL plus". Pa mi ti kljukci pošljejo nazaj obvestilo, da na mojem naslovu ne morem dobiti od njih ADSL, češ da "ni proste parice za razvezavo".
bonk.gif

No zdaj pa ta cikel med dvema kladivarjema ponovimo ene parkrat (beri 4 do 5 krat), pa je vedno bilo enako: "ja, saj to bi pa ja moralo biti izvedljivo pri vas, veste, bomo še enkrat mi to probali spravit skozi, veste, mi imamo tukaj taki sistem bla bla bla.
Zdaj pa meni ni jasno, ali Amisu denar smrdi, ali pa imajo tam kake z nedokončano OŠ zaposlene, ki mene ne razumejo ali pa ne znajo stvari speljat.
Če imam jaz pri T2 10/1, če lahko ima moj sosed Amisov tak paket, meni pa tu bluzijo že skoraj dva meseca.
Kdo ima tukaj koga za norca, oziroma komu se j3b3 oziroma kdo je nesposoben zadevo uredit!?
Pa - da ne bo pomote - zračna razdalja do mariborske "Ðamije" je pod 1km.
Saj so T2 kljukci brez primere , ampak vidim da sem do sedaj Amis močno precenjeval.

Citat:
amis.net // zanesljivo
imajo napisano v naslovu svoje spletne strani.
Kaj je tukaj zanesljivo!?
Pa brez zamere...


...sem danes malo klicaril kolege na Telekomu in so mi povedali, da Amis da povpraševanje, če je kaka parica prosta - seveda jim Telekom pove da je ni (saj jo že koristiš). To pomeni da Amis ne zna vprašat - Telekom pa tudi ne bo v svojo skledo pluval in jim nesposobnežem razlagal, kako morajo vprašat...

evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mah jaz sem že na Amisu enih 25-30 mesecev, takrat sem zapadel v akcijo da prvih 1000 naročnikov dobi WiFi router+modem in sem poklical tja pa sem jim kar povedal da če sem med prvimi 1000 bom vzel če ne pa mi sploh naj ne pošiljajo paketa in sem res dobil! Pa presenetljivo morem povedat da mi je v teh nekaj letih samo nekajkrat odpovedal internet za zelo kratek čas, drugače pa kapo dol! Sicer nevem ali je to poceni ali drago, plačujem 19,00€ za 4mbite, do konca leta bi še naj bila omogočena telefonija in bom še to vzel ker samo za ISDN naročnino pri telekomu plačujemo cca. 15€ + dragi pogovori... Je pa res da če zavajajo ljudi da jih je treba kaznovat! So pa že samo ti plakati -50% na vse pakete velik nateg, saj to velja samo prvih nekaj mesecev če se ne motim?
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Mah jaz sem že na Amisu enih 25-30 mesecev, takrat sem zapadel v akcijo da prvih 1000 naročnikov dobi WiFi router+modem in sem poklical tja pa sem jim kar povedal da če sem med prvimi 1000 bom vzel če ne pa mi sploh naj ne pošiljajo paketa in sem res dobil! Pa presenetljivo morem povedat da mi je v teh nekaj letih samo nekajkrat odpovedal internet za zelo kratek čas, drugače pa kapo dol! Sicer nevem ali je to poceni ali drago, plačujem 19,00€ za 4mbite, do konca leta bi še naj bila omogočena telefonija in bom še to vzel ker samo za ISDN naročnino pri telekomu plačujemo cca. 15€ + dragi pogovori... Je pa res da če zavajajo ljudi da jih je treba kaznovat! So pa že samo ti plakati -50% na vse pakete velik nateg, saj to velja samo prvih nekaj mesecev če se ne motim?


...bo potrebna prijava na tržno in APEK, pa naj se igrajo, če jim je...
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Amis "nateguje" tudi s ponudbo "Paketi Amis trojka sedaj na voljo povsod po Sloveniji, ne glede na vašo lokacijo".
Sem malo ven iz enega ne-malega slovenskega mesta in seveda Amis trojka ni na voljo. Tako da me zanima, kako se lahko zgodi, da v središču Slovenije ni dostopen paket, ki naj bi bil na voljo povsod po Sloveniji, ne glede na mojo lokacijo? Amis je res zrel za pritožbo na kakšen pristojen organ...
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Če tako piše je dobro preveriti, da ni kakšnega drobnega tiska. V nasprotnem je to zavajajoč podatek. Včasih so imelo celo tako, da si želel online samo preveriti, če je možno in takoj dobil domov njihov spam po pošti, nato pa še tel. klic. Sedaj vidim, da so to uredili in jasno piše "želim ponudbo". Nisem pa prepričan, da se tista povpraševanja glede naslova ne zapisujejo kam v bazo.

Sem bil včasih njihov uporabnik in dobil tisti WiFI modem (Wlan čez par dni disablal in kupil spodoben Wlan router). Glede delovanja nisem imel večjih težav, tu in tam kakšna prekinitev, vseeno pa sem odjavil takoj, ko je bilo konec vezave in naročil t-2.