Geberit podometni WC kotliček - kako odpret

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Moram zadevo odpret, ker vedno slabše zapira vodo - verjetno vodni kamen.
Kako se to odpre, brez da polomim zatiče in mehanizem?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Mislim, da na youtubu obstajajo filmčki... Saj veš, slika pove več kot tisoč besed...
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
pri mojem samo dol potisnem in stran potegnem tipko (morda je obratno, potisneš gor in stran potegneš)
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Jap, pri našem je tako. Tipko potisneš navzgor in jo zgoraj potegneš od stene. Noter sta potem dva zatiča. Lahko da je imel kak starejši sistem drugače, pri nas je že nova oblika tipke (Sigma)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Evo, to je to. Ko sem gledal ne morem premaknit tipke.
1663490-DSCF6773(Small).JPG
 

Priponke

  • 1663490-DSCF6773(Small).JPG
    1663490-DSCF6773(Small).JPG
    107,6 KB · Ogledi: 16.833

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
komplet z okirjem vred potisni navzgor in zgorni del proti sebi



zanima pa tudi mene kaj potem, torej kaj je potrebno očistit
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Moram zadevo odpret, ker vedno slabše zapira vodo - verjetno vodni kamen.
Kako se to odpre, brez da polomim zatiče in mehanizem?

primeš tipko z obema rokama jo potisneš gor in nagneš k sebi kot so ti opisali
odstraniš ploščico ki drži dve palčki za aktiviranje (ena zelena ,druga bela)
vzameš križni izvijaš ,odviješ vijaka na levi in desni strani
snameš notranji okvir
vzameš ven distančnika ki sta na levi in desni strani (v ta dva distančnika sta bila pritrjena vijaka )
snameš jih tako da enega zasučeš v levo -enega v desno
vzameš dol palčki za aktiviranje jih zopet zasučeš v levo in desno
snameš notranji pokrov-tako da z obema rokama na zgornji strani primeš tiste dve peresi jn jih potegneš navzdol in okvir nagneš proti sebi
zapreš vodo na ventilu ki se nahaja v sredini odprtine zgoraj
potem vidiš v notranjost kotlička

kaj se ti pa dogaja tam noter pa boš sam videl ko boš odprl zopet vodo in ugotavljal kaj je narobe
verjetno se ti je res nabral vodni kamen na dotočnem ventilu in ga je najbolje zamenjati z novim pa boš imel mir
upam da sem ti v grobem razložil kako odpret kotliček

pozdrav.gif

 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Hvala vsem, še posebej jurgi, so bila navodila dovolj ilustrativna
cool-1.gif
.
Sem zadevo razstavil in je bilo precej vodnega kamna noter (kotliček star cca. 10 let). Vendar žal tudi čiščenje ni pomagalo. Še vedno ne zapira pravilno in voda po kapljicah mezi. Obstaja kakšen način, da ugotovim kje je težava (spodnji ali zgornji ventil) ali bo treba menjat oba? Je možno, da zgornji ventil ne zapre dovoda popolnoma in gre potem voda čez? Ali je napaka zgolj v spodnjem? Sicer je še možnost, da pušča pri naleganju nosilca na kotliček, ker prostora kjer pride nosilec in tesnilo nisem mogel ščistit, saj nisem dosegel do dol. Jebe.ni podometni kotlički
cry12bpy.gif
.

PS: Kakšne so sploh cene teh ventilov? Da se vem pripravit vnaprej
grin1.gif
.

Zgornji ventil:
dscf6784-small.jpg


Nosilec spodnjega ventila (se lepo vidi kamen na mestih kjer zapre tesnilo; žal tudi komplet čiščenje ni pomagalo).
dscf6787-small.jpg


Spodnji ventil:
dscf6788-small.jpg
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
kadar voda "curi" v školjko je ponavadi krivec okroglo gumi tesnilo, vidno na sliki

včasih pomaga že če ga obrneš okoli
tongue-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Misliš to sivo?
To glede obrnit bi lahko pomislil, ko sem imel vse zunaj
priden.gif
.
No, saj sedaj bo 5 minut in bo, ker vem kaj je za odstranit, da pride ven.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Hvala vsem, še posebej jurgi, so bila navodila dovolj ilustrativna
cool-1.gif
.
Sem zadevo razstavil in je bilo precej vodnega kamna noter (kotliček star cca. 10 let). Vendar žal tudi čiščenje ni pomagalo. Še vedno ne zapira pravilno in voda po kapljicah mezi. Obstaja kakšen način, da ugotovim kje je težava (spodnji ali zgornji ventil) ali bo treba menjat oba? Je možno, da zgornji ventil ne zapre dovoda popolnoma in gre potem voda čez? Ali je napaka zgolj v spodnjem? Sicer je še možnost, da pušča pri naleganju nosilca na kotliček, ker prostora kjer pride nosilec in tesnilo nisem mogel ščistit, saj nisem dosegel do dol. Jebe.ni podometni kotlički
cry12bpy.gif
.

PS: Kakšne so sploh cene teh ventilov? Da se vem pripravit vnaprej
grin1.gif
.

Zgornji ventil:
dscf6784-small.jpg


Nosilec spodnjega ventila (se lepo vidi kamen na mestih kjer zapre tesnilo; žal tudi komplet čiščenje ni pomagalo).
dscf6787-small.jpg


Spodnji ventil:
dscf6788-small.jpg

vidim da si ga raztavil na prafaktorje
smile-1.gif

zamenjaj dotočni ventil z novim (prva slika )
na odtočnem ventilu pa zamenjaj samo tesnilo (druga slika )
če pa boš hotel zamenjati komplet(dotočni in odtočni ventil) pa v trgovini povej da je ta star 10 let in da ti dajo kakšen tip ,ker novi tipi ne pašejo na stare tipe,imajo pa sigurno v vseh trgovinah ,ki so specializirane za vodovod te dele.
najbolje je da jih poiščeš tam.
cen pa nevem na pamet

pozdrav.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim da si ga raztavil na prafaktorje
smile-1.gif
Drugače hudič ni šel ven
grin1.gif
.

Hvala za vse nasvete. Bom zaenkrat poizkušal zgolj s tem, da obrnem tesnilo spodaj (itak so trgovine danes zaprte) in če ne bo pomagalo grem po novo testnilo ter zgornji ventil. Sem zadovoljen že s tem, da ni treba nič razbijat
grin1.gif
, ker potem bi bila pa je.ba.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
ja tisto sivo tesnilo

malo ga ocisti pod tekoco vodo, se kar nekaj svinjarije na njem nabere

pa povrsina kamor nalega mora biti tudi cista in brez kakega vodnega kamna
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vidim da si ga raztavil na prafaktorje
smile-1.gif
Drugače hudič ni šel ven
grin1.gif
.

Hvala za vse nasvete. Bom zaenkrat poizkušal zgolj s tem, da obrnem tesnilo spodaj (itak so trgovine danes zaprte) in če ne bo pomagalo grem po novo testnilo ter zgornji ventil. Sem zadovoljen že s tem, da ni treba nič razbijat
grin1.gif
, ker potem bi bila pa je.ba.

saj drugače tako in tako ne gre vse narazen
smile-1.gif

tesnilo obvezno novo saj po mojih izkušnjah,sem že to tudi probal pa ne drži kot bi trebalo
jaz jih v vsakem primeru menjam ker ni velik strošek- večji je da moram k stranki dvakrat če šalabajzersko naredim
kako pa ščistiti v kotlički čist spodnji del .kjer naseda to tesnilo
sprasujem se.gif

malo se ti bo zdelo smešno vendar praktično
smile-1.gif


pozdrav.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Huh, hvala za nasvet glede čiščenja spodnje luknje. Bom tako naredil, pa tudi tesnilo zamenjal v ponedeljek. Pa da vidimo, če bo zadeva ok.
Kapo dol vsem za pomoč.
nahrung002.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Huh, hvala za nasvet glede čiščenja spodnje luknje. Bom tako naredil, pa tudi tesnilo zamenjal v ponedeljek. Pa da vidimo, če bo zadeva ok.
Kapo dol vsem za pomoč.
nahrung002.gif

zato smo tu
smile-1.gif


pozdrav.gif
pa SREČNO 2013
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
kotlički niso neki hi-tech
tongue-1.gif


primer: voda teče v školjko in ne preneha

- kotliček je poln vode in SLIŠI SE ŠUMENJE vode skozi ventil - ventil ne zapira in voda se preliva čez

- če pa vodo v školjko samo polzi in šumenje ventila ni slišno je ponavadi krivo gumi tesnilo spodaj - ne nalega ker je prišlo kaj vmes - emšo ga je dotolkel in ne nalega več pravilno

- včasih tudi zapiralo - plastični tulec - ne laufa več lagano v svojem tulcu in ostane v zgornjem položaju in se voda preliva direkt v školjko

vse to se da rešiti s pomočjo nekaj kmečke logike pod pogojem da nimaš dveh levih rok
wink-1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
kotlički niso neki hi-tech
tongue-1.gif


primer: voda teče v školjko in ne preneha

- kotliček je poln vode in SLIŠI SE ŠUMENJE vode skozi ventil - ventil ne zapira in voda se preliva čez

- če pa vodo v školjko samo polzi in šumenje ventila ni slišno je ponavadi krivo gumi tesnilo spodaj - ne nalega ker je prišlo kaj vmes - emšo ga je dotolkel in ne nalega več pravilno

- včasih tudi zapiralo - plastični tulec - ne laufa več lagano v svojem tulcu in ostane v zgornjem položaju in se voda preliva direkt v školjko

vse to se da rešiti s pomočjo nekaj kmečke logike pod pogojem da nimaš dveh levih rok
wink-1.gif

dobro jutro !
evil.gif

vse smo že rešili !!! ti pa z kabili očitno še nisi vsega rešil
evil.gif

prihaja nov zakon samo Avstrija te reši
hysterical-1.gif
pa brez zamere

pozdrav.gif