Agregat - vžig na daljavo

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Imam agregat na vikendu. Je zunaj v pokritem prostoru. In sončne panele 500w z akumulatorjem 200Ah. Če je slabše vreme par dni, ni dovolj zaloge iz akumulatorja. In prižgemo agregat za gledanje tv, pc, pumpa za vodo. Ker je po navadi slabo vreme, ko je treba prižgati akumulator, me zanima če bi lahko iz hiše prižgal agregat - žično ali brezžično. Nisem električar in sam to nebi znal narediti. Torej kako se lotiti tega, oziroma kje bi se dalo kaj takega kupiti in da ni celo premoženje. Na googlu nisem ničesar našel oz. ne znam najti.
Kakšen predlog?
 

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Ne. Je v planu za naslednji mesec. Z električnim zaganjačem. Nekaj v rangu 300 €. Do sedaj je bil 10 let Herkules iz Bahausa za takrat 140 €. Na roke. Zadovoljen z njim, smo z njim naredili marsikaj na vikendu. Ampak nič ni večno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Jaz imam Workzone 2500 watnega. Zagon APR8XS. Avtomatsko paljenje z roko osemkrat snažno. :evil:
Ti bi nabavil z zaganjačem in bi predelal za zagon na daljavo. Ni glih lahko, vendar se da narediti, če se malo spoznaš na elektroniko.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Moraš imeti elektronski sklop, ki ob zagonu spremlja število obratov motorja in pravočasno izklopi zaganjač, ko motor "prime". V času Jugotov smo delali podobne eksperimente, vendar nikoli ni prišlo do realizacije, zaradi nezanesljivosti takratne elektronike.
Enostavna možnost je, da na gumb zaganjača agregata priklopiš dolgi kabel in zadevo napelješ v hišo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pa še cev potegni do bajte....da ti ne bo treba daleč hodit bencin nalivat.
Al pa cisterno zraven agregata...vsaj 5 tavžnt litrov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Če kdo ne zna, ali noče pomagat, ni potrebe po sarkazmu.
Pač si želim, če je možno, olajšati zadevo (ker rabim ponavad ob slabem vremenu).
Zmorem pa tudi vzeti dežnik in na roke prižgati, kot že deset let.
Prosim za nasvet, če to gre z ne prevelikimi stroški, če ne pa gremo naprej kot do zdaj.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
K se ne znajdeš nič...
En štarter nabavit...dva zobnika (če jih sploh treba)...en akumulator...en rele.....ter prilagodit in zmontirat.
Dve žice do bajte in knof ....
Če ti še zmeraj ni jasno....tam kjer špago vlečeš odšravfat in zabrisat stran in tam montiraš štarter
 

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Hvala za odgovor. Napredujemo.
Se res ne znajdem najbolje pri tem, zato sprašujem. Menda mi gre v moji stroki bolje.
Še podvprašanja: Šterter kakšen - verjetno vedo trgovci. Kateri pa? Sem iz Ljubljane. Akumulator verjetno 10Ah dovolj? Rele - kakšen in kje dobiti. Kaj prilagoditi - pojma nimam. Dve žici in stikalo mi je vsaj malo jasno in bi nekako šlo.
Očitno rabim navodila za telebane.
Hvala za razumevanje.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Tisti na vrvico, nimajo predpripravljeno za montažo štarterja. Vsaj tisti poceni ne.
Kupi agregat, ki to že ima. Podobno je, kot pri kosilnicah na zaganjač. Sosed ima bencinsko samohodno kosilnico in baterijo zaganjača prikopi (na šiber) na ročaj kosilnice. Tisto litijsko.
Nabavi agregat, ki vse to ima. Dolgi kabel za v hišo ti bomo Alterjevci pomagali rešit.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Se res ne znajdem najbolje pri tem, zato sprašujem. Menda mi gre v moji stroki bolje.

Hvala za razumevanje.
Če je tvoja stroka gledanje slikc...ti bo zdele bolj jasno...
Torej tole na sliki je štarter...pokličeš lokalnega murćija in kupiš enega rabljenega avtomobilskega za 20 €.....
starter.png

Najprej pa razdri svoj agregat in poglej če ima prisoten ta zobnik...in če ima ta zobnik si zmagal na celi fronti in te bo vse skupaj prišlo tam 50 € ...
starterrrrrrr.png
 

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Tisti na vrvico, nimajo predpripravljeno za montažo štarterja. Vsaj tisti poceni ne.
Kupi agregat, ki to že ima. Podobno je, kot pri kosilnicah na zaganjač. Sosed ima bencinsko samohodno kosilnico in baterijo zaganjača prikopi (na šiber) na ročaj kosilnice. Tisto litijsko.
Nabavi agregat, ki vse to ima. Dolgi kabel za v hišo ti bomo Alterjevci pomagali rešit.
Kot sem že napisal zgoraj - nakup novega agregata je predviden v mesecu maju. Bo z električnim zagonom. Ko nabavim, se javim za nadaljno pomoč, da potegnem kabel v hišo.
Hvala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Sonof rabiš.
Pa preko enega stikala.
Samo da izklopi pa narediš preko enega dotatnega releja ki vklopi ko dobi enosmerno napetost iz agregata.
Pač NC kontakt uporabiš.
 

gopo

Zelenc'
15. jun 2011
13
1
3
Ljubljana
Sonof rabiš.
Pa preko enega stikala.
Samo da izklopi pa narediš preko enega dotatnega releja ki vklopi ko dobi enosmerno napetost iz agregata.
Pač NC kontakt uporabiš.
Nekaj pametnih naprav uporabljam tudi doma. Malo kombiniram za test: Shelly, zigbee, tuya
V hiši mi je jasno - pametno stikalo. Kaj pa v oz. na agregatu?