Kateri strešni kovček?

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Poglej v trgoavto majo jih kr nekaj jst sem nabavil enega kratkega pred letom in je zakon.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
Jaz imam Thule pe je taka labava plastika, da joj! Ne vem, bom videl, kako dolgo bo zdržal.
Sicer pa svetujem ozek in dolg kufer, da ostane še kaj prostora na prečkah za kak bicikl ipd.

lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Tega sem mislil ubosti: http://www.mimovrste.com/artikel/3690018633/stresni-kovcek-junior-pre-430-l-metal
Pa so mi ga prodali, jutri pa potujem na riviero.

Iščem pa daljšega, da lahko daš noter tudi smučke in visokega okoli 40cm, da lahko dam noter tudi otroški voziček.
Če veš kaj boš vozil, potem samo poišči najugodnejšo varianto. S Tuletom imam tudi jst slabe izkušnje. Mehka plastika
in se delajo bele bule, če imaš naloženo da se tišči ohišja...
stupid-1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Sem pred cca 7 leti nabavil enega noname Junior nevemkoliko literskega (takrat največji ki se je dal dobit), v katerega sem moral zložiti vse živo za dve vdreni babi. Primerljiv Thule je bil cca 3x dražji. In glej ga zlomka, še danes se ta isti kufer vozi na bratovem avtu, za spremembo za dve malo manj vdreni babi. In razen amortizerja - ki je spustil ker se mi ni dalo ravno zlagat in pazit - je še danes čisto OK. Meni se je že izplačal, vse naprej je še samo bonus. Pri prtljažnikih (alu in take) sem zajeban in kupujem že leta striktno in samo Thule, pri plastiki pa so pravila malo bolj ohlapna. Torej vse kar je kovinskega vključno z alu že leta Thule, ostalo pa kakor pride... Go for it...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Tale junior pre 430 pa je očitno še večji faovrit, saj bi mi prišel dobesedno točnoi čez streho
smile-1.gif


Edino ne vem, kaj je razlika med tem metal in navadnim, samo barva?
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Jaz uporabljam izključno Thule, tako da drugih kovčkih ne bom sodil. Plastika je res "labava", je pa to ABS plastika, ki je ni možno zlahka poškodovati. Sam sem letos prodal 12 let starega Polarja500 in kupil Atlantis780. Polar 500 je bil v uporabi vsako poletje in vsako zimo - pri prodaji se je zaklepal brez težav, plastika je bila cela, mehanizem je deloval...

Pri uporabi poleti je kovček ob ohodu vedno poln, nikoli nisem opazil nikakršnih belih pik.

PS: če je kovček širši od 50 oz. 60 cm obojestransko odpiranje precej olajša delo.
 
Nazadnje urejeno:

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
tudi jaz imam že 12 let Thule Vision 650 ,pa ga uporabljam poleti in pozimi pa nimam nobenih problemov .Odpira se tudi na obe strani .
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V Mercator centru v Siski sem zadnjic videl enega "fancy" ... crnega... Cena pa je bila nekaj cez 200€ (ne vem tocno) ... je bil pa razstavljen takoj ko prides v stacuno na koncu pred tehniko ...
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
No jst grem pa dans mal v nabavo in me zanima kam v ljubljani se splača it pogledat tele kovčke. Tale od Jest-a mi všeč ampak bi ga rad še v živo videl.

torej katere trgovine imajo kovčke? Btc hala A odspodaj Rdo in še en, motomat? še kje?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jest sem dal samo link... Imam pa od Fapa ze nekaj let... Zal se Fapa pri nas ne prodaja vec... (pomoje tudi drugje ne... glede na to, da www.fapa.it vrne prazno stran) ...

Imam jo slikano se na prejsnjem avtu ...

mystuffPic1-big.jpg


20090312-q9nin3ef8s1rngedfwtfj78bbg.png



Kupljen je bil v trgovini RDP v kleti hale A (to si itak ze omenil) ... tegale, ki je omenjen v enem prejsnjih sporocil iz Mercaotrja, pa sem videl v Mercator centru v Siski ...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mimogrede, če gre za širok kovček, bi veljalo razmisliti o varianti z obojestranskim odpiranjem.
Sicer imam jaz Farada. Zaenkrat zadovoljen, je pa res, da ga imam šele eno leto tako, da o vzdržljivosti ne morem kaj več reči.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Raje se ustavi v Domžalah pri Vidaliju in kupi Montano .
Sicer ima kako deko več, ker je iz poliestra in ne iz plastike, ampak uničil je pa ne boš...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ker otroci zrastejo/shodijo in ne rabijo več vozišča. Ki ga itak lahko stračiš v prtljažnik, pa kaj drugega v trugo.
Ker po 6 mesecu noben otrok ne rabi nujno s sabo zmeraj vozička, ki ga ne moreš stlačit v prtljažnik od Lupota.
 
Nazadnje urejeno: