Kako dolgo drži inekcija pri zobarju.

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Torej stvar je sledeča:
V ponedeljek sem bil pri zobarju ker me je bolel zob.Doktorca mi je dala inekcijo za omrtvičenje,potem pa še inekcijo s katero mi je uničila živec.
Problem je v tem,da še danes nimam pravega občutka na jeziku in me boli.Mislim, da 3 dni nimaš občutka ni normalno.
Vse bolj se nagibam k temu da mi je strup ki bi naj živec uničil polila po jeziku.Ali lahko sploh kaj naredim,ali samo čakam da bo minilo?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Lokalni anestetik deluje nekaj ur.

Žal ne vem, s čim "uničijo" živec. Sam bi sklepal, da s kakšnim alkoholom... (ampak tisto ne bi smelo vplivat na jezik)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Moje sožalje, uradno si postal 2,5% invalid
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Čakaj, da bo minilo. Ni samo kriva injekcija, tudi kaka oteklina lahko spremeni občutenje.

Meni so recimo lani junija sekali modrostni zob (in zaradi tega še del čeljustne kosti), bolečine so zginile po kakem tednu, čuden občutek v ustih pa šele tri mesece kasneje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Torej stvar je sledeča:
V ponedeljek sem bil pri zobarju ker me je bolel zob.Doktorca mi je dala inekcijo za omrtvičenje,potem pa še inekcijo s katero mi je uničila živec.
Problem je v tem,da še danes nimam pravega občutka na jeziku in me boli.Mislim, da 3 dni nimaš občutka ni normalno.
Vse bolj se nagibam k temu da mi je strup ki bi naj živec uničil polila po jeziku.Ali lahko sploh kaj naredim,ali samo čakam da bo minilo?

no injekcija za "uničenje" živca ne obstaja

verjetno ti je ta drugo inekcijo dala direktno v zob? ali je sploh bila inekcija ali morda kaj na vati?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Injekcija za " uničenje živca" je kolikoe z njo nič ne polivar se spomnim daljša igla ki ti jo v zob potisne in se z njo nič ne poliva
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Hitro pišem pa ne preberem kaj sem napisal :

Sicer pa je to JJ sabotiral zato je tako kot piše. Pa saj verjetno razumeš kaj sem mislil
evil.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
čimprej ga zberi tolk da pokličeš, boš potem itak mel še kr neki časa, da ga za poseg nabereš
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če je zgornji, sploh ni panike.

Za spodnjega je pa več dela. Jaz točno čez tri tedne še drugo klesanje.
cheer.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
živec ti sesujejo z tistimi iglami s katerimi ti zobar potem ,ko je zob odprt beza v korenino.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Ni zgornji... Je spodaj levo...
crazy1.gif


Me je pa že vnetje dlesni spravilo v bolniško za dober mesec in pol... Mi je rezala dlesen okoli modrostnega in sem zgleda pobasal bakterijsko okužbo. Kuhal vročino (38,6°C) in po 4 porcijah antibijotikov skoraj uničil jetra...
bonk.gif
Bolečine v grlu in ušesu pa take, da ni za opisat...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Pa je to vnetje nastalo "čez noč" ali nisi pravi čas reagiral, ali sploh nisi mogel nič narediti?

Sam imam tudi nekaj dlesni okoli modrostnega, ki je zgleda nehal rasti. Občasno se mi vname, a je boljše čez par dni, ampak se bojim, da bo lahko enkrat sranje
frown-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Sem imel težave že na desni strani. Dlesen je čez zob in spodaj se nabirajo ostanki hrane katerih ne moreš očistit. Na enkrat se vname in bolečine so tu. . Hec je, da ko začne boleti, je že prepozno. Takrat je šla operacija normalno skozi, brez zapletov. Mi je odrezala dlesen okoli zoba in ga "sprostila". Tokrat pa se je na žalost zakompliciralo... Predlaga pa puljenje in napotnico že imam, sedaj pa samo še naročit na poseg...
cry12bpy.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Jeba...jaz sicer probam ščetkati, a se ne pride zraven...

občasno se zgodi, da me boli, potem pa si malo mažem s propolisom (naravni antibiotik?) in je ok. Je pa rekel zobar, da znajo biti problemi.

Zakaj pa je bilo slabše, ko je odrezal dlesen? Se da sploh to kako urediti drugače, kot s puljenjem celega zoba?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Na desni mi je lepo odrezala dlesen okoli zoba, da je celoten zunaj in se nima več kje nabirati. Konec težav.

Zakompliciralo se je na levi strani. Zgleda sedi tako butasto v čeljusti, da predlaga odstranitev. Sem pa očitno fasal okužbo po operaciji (rezanju dlesni). Antibiotik ni zagrabil, zrasla je vročina na 38°+ in potem so pacali in se zgovarjali dohtarji na zob, zobar pa na dohtarje. Potem pa UZ jeter ker je bil jetrni test porazen, poleg kašljanje in rentgen pljuč, nakar so ugotovili, da kašljam zaradi antibiotikov ker mi je uničilo floro v želodcu in me sili na kašelj zgaga oz. refluks. Jetrni test pa se je tudi poštimal po prenehanju jemanja antibiotikov in dieti... Končni rezultat je 10kg nižja telesna teža in napotnica za pipanje zoba... Je pa vsaj rentgen pljuč pokazal, da so OK in UZ jeter, žolča in vodov, da so v dobrem stanju...

Dohtarji...
bonk.gif


Sem bil že skoraj primer za Dr. Housa.
hysterical-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Zajebano.

Kaj pa če bi človek zvečil kakšen orbit, pa bi si tako nastavil, da bi pač na tisti dlesni, bi to "potegnilo" ven odvečno hrano, ki se nabira tam?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm.. Kar že z zobotrebcem težko potegneš ven, je skoraj ne mogoče s čigumijem.

Jst sedaj prakticiram interdentalno ščetko in tako vlečem ostanke ven...