Chip tuning - razlicne cene

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uh, kar huda antireklama.

Glede valjev pa tudi lepo napisano, kaj bi pričakoval, sploh če jih moram doplačat oz. sem jih pripravljen.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Tole je pomojem pisal "naš" alfist, mojster za tuning dizlov flar in vag grupe.
Meni je 2.4jtd z 265.000 km lemo remapiral in tudi sedaj ko imam preko 300.000 vse deluje kot je treba. Mapa je narejena odlično, ni sunka navora ampak je razporejen čez širše območje in motor se lepo vrti do 5000rpm
cheer.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ravno na alfa forumu sem zasledil debato, kjer je tudi CSS vmešan in se nekaj pričkajo, samo se mi ni dalo 86 strani brat.
Tam je ta mojster za jtd variante.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
Citat:
Uporabnik Skander pravi:
Glede Tunerc-a, skrenšot iz drugega foruma:


467716-post_slo.gif


če drži, seveda - o tem ne bom sodil
počasi boste prišli sami do zaključkov, kaj sem hotel povedati glede valjev v mojem zadnjem postu
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
ja, krivulja grafa ti pove tudi odzivnost pedalke za plin, temperaturo izpušnih plinov pred DPF filtrom ipd.
bonk.gif

hja, tester odpade, valji so zakon :D

odkar so forumi in debate okrog re-mapiranja je debata oz. merilo kvalitetne mape graf moči in navora
še vedno trdim, da to ni res
namreč lahko se priredi mapo, da bo imel avto največjo moč in navor po celotnem območju od xy drugim re-mapiranj, vendar zadeva ne bo najbolj blagodejna za motor vozila - na dolgi rok
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Kdo pa je trdil, da ti graf pove vse? Pove ti marsikaj, nikakor pa ne vsega in je za moje pojme vseeno zaželjen tuning pripomoček.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Če karikiram - recimo da imam pri 1700 obratih na voljo 100Nm, in da bi imel po posegu na voljo 130Nm, se mi zdi vseeno bolje. Res pa je, da je 1.2 mlinček samo 1.2 in pika. Ne gre pričakovat čudežev, vendar za zmerno ceno se mi zdi to dobra alternativa za bolj komot vožnjo pri malo bolj zahtevni vožnji - se pravi kakšni klanci in nekaj dodatne teže v avtu.
Recimo ne bo najboljša možnost.
Pozanimaj se direktno pri tunerju, kaj ti lahko naredi pri nižjih vrtljajih. Da ne bo na koncu slabše kot sedaj. Namreč, dokler turbina ne dela, ti bo chip-tuning pomagal bolj malo. Tuner lahko pri teh vrtljajih malo poveča zmes, ampak to bo par procentov pomagalo. Ne bo čudežev.
Lahko se ti pa to zgodi: malenkostno povišanje navora do turbine, potem bo pa skok še večji in boš na koncu obstal s še manj voznim avtom.
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
PS. Standardne sklopke so predimenzionirane, nikjer ne piše, da ne bo zdržala tudi 100% večjo obremenitev. Redko se to dodatno moč izkorišča kar iz prve naprej, potem ima pa sklopka vedno lažje delo. Najhujša stvar za sklopko in take sestavne dele so nizki obrati in gas do konca, to pa pogosto delajo glupi uporabniki in tako škoda nastane tudi ob serijski moči. Pa še zadnja stvar... sklopka je potrošni material in za veliko avtov glede na vse ostalo zelo poceni.
wink-1.gif
To seveda absolutno ne drži in je čisto posploševanje. Večinoma so sklopke res predimenzionirane, vendar ne vedno in tudi med samimi proizvajalci avtomobilov so razlike.
Potrebno je gledat konkreten avtomobil in preverit izkušnje. Čisto enostaven primer. Sklopka enaka pri šibkejši in močnejši izvedenki avtomobila. Čipanje šibkejše sploh ne bo problematično za sklopko, čipanje močnejše izvedenke pa lahko pomeni težave.
In lahko ti povem za motor, pri katerem moraš menjat sklopko s tisto iz močnejšega modela pri čisto običajnem čipanju (ne ekstremnem), sicer bo v roku 14 dni ''smradilo''.

Vsem tistim pa, ki se odločajo na podlagi forumskih izkušenj in nasvetov (v to so seveda vključeni tudi moji
evil.gif
.

Še kar se tiče ogromnega prirastka pri 1.9TDI PD 90KM in 2.0TDI CR 110KM motorjih. Seveda je prirastek ogromen, ker gre dejansko za tovarniško detunana motorja 1.9 TDI PD 105KM in 2.0TDI CR 140KM. Zato je potem prirastek v % ogromen.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Tole je pomojem pisal "naš" alfist, mojster za tuning dizlov flar in vag grupe.
Meni je 2.4jtd z 265.000 km lemo remapiral in tudi sedaj ko imam preko 300.000 vse deluje kot je treba. Mapa je narejena odlično, ni sunka navora ampak je razporejen čez širše območje in motor se lepo vrti do 5000rpm
cheer.gif

jp,to je tribesman,tudi menije delal custom mapo,avto pele odlično tudi že 40k km
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Razmišljam da bi dal chipat Peugeot 508 2.0HDI 163km,
na raznih "vredu" tuner straneh obljubljajo +30KM.

bolj me zanima, če bo to imelo kak vpliv na sklopko/turbino/menjalnik..?
chipal bi zaradi hitrejšega pospeška v nižjih vrtljajih. pod 2K rpm se ne dogaja trenutno nič
smile-1.gif


Imam sicer izkušnjo z Golf5 (1.9 TDI 90KM + 25%) ko mi je po ca 1 letu šla turbina... (mogoče chip ni bil razlog, ampak to ne bomo nikoli izvedli)


lp
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Tole je pomojem pisal "naš" alfist, mojster za tuning dizlov flar in vag grupe.
Meni je 2.4jtd z 265.000 km lemo remapiral in tudi sedaj ko imam preko 300.000 vse deluje kot je treba. Mapa je narejena odlično, ni sunka navora ampak je razporejen čez širše območje in motor se lepo vrti do 5000rpm
cheer.gif

jp,to je tribesman,tudi menije delal custom mapo,avto pele odlično tudi že 40k km

zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.807
113
Mislim da čipanje nima nekega vpliva na turbino. Jaz sem imel pri sebi 10 let čipanega (na 3 leta osnove plus neimenovano kilometrov) pa mi je zdržala do prodaje...žal sem jo moral dati obnovit tik pred prodajo...sicer delala je ok a žal postajala glasna (torej obraba).

Po moje je še največji problem pri sklopki...ki pa, ob normalni vožnji tudi ne bo preobremenjena. In to kar sam iščeš/ rabiš je itak tisti 'point' čipanja.

(Sicer bi moral kak stručko pokomentirat....moje razmišljanje: sunkovit prirastek navora ko turbina 'prime' ni najbolj optimalen za sklopko...tako da...če ti začne prijemat prej (po čipanju) je sama krivulja prirastka navora nižja, torej posledično tudi sklopka manj obremenjena ?...seveda...pogoj je normalno pospeševanje kjer z navorom ne presegaš maksimalnega navora pred čipanjem.)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Poddimenzionirane sklopke imajo vsi 1.9 multijet motorji in 2.2 dizli od honde, vsaj civici. Pri nobenemu niti sinter s karbonsko prevleko ne pomaga kaj dosti. Lahko pa kdo se kaksne informacije nalima.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
multijeta 120 in 150 km imata isto sklopko,torej predvidevam da vsaj pri 120km ni poddimenzionirana,po besedah tribesmana ki je kar nekaj teh motorjev čipal tudi 150km ni poddimenzionirana in prenese 170km tudi na dolgi rok,je pa res da so multijeti imeli 2008 vsi neke probleme z sklopkami in so potisne plošče popustile pri cca 120k km med tem ko je sama sklopka bila ok.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
ksz

Jaz sem za turbo bencinarja dobil zelo različne ponudbe, vse od 250 EUR z meritvijo moči pred/po na valjih do 400 EUR brez dyno meritve.

Na koncu se nisem odločil za optimizacijo, saj mislim avto imeti še vsaj 5+ let in ne bi rad izzival težav z dvomasnim vztrajnikom in turbino. Profil vožnje imam namreč tak, da je več kot 50 % po mestu, kar že samo po sebi ni ravno naklonjeno zgoraj omenjenima komponentama.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
467716-post_slo.gif


Pa itak mu bo še vedno šlo kaj v k****, zdaj pa odvisno kolk je optimista in si bo takrat mislih heh, če bi mel čipano bi še 10x prej šlo!
grin1.gif